Jump to content

Разхода на А3 1.8 AGN


tanokaridi

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да попитам колегите с двигатели 1.8 125 коня (AGN) за разхода им.

интересува ме колко харчи инзвън градско при носмално каране (100-130км/ч)

и извънградско ако се настъпва повечко даречем на 150км/ч какъв е разхода понеже в градско условия ми харчи около 11/100

и ми е интересно колко ще е извън градско понеже само един път е ходено с колата до Пловдив и аз не бях там за да видя колко е разхода дадох я пълна и ми я върнаха пълна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градският ти разход е добър,аз понякога го свалям на 10-10,5.Извънградско много зависи как я караш мойта с настъпване дава 8,но не и повече,ако я караш нормално смятам че на 7 ще падне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мойта нещо...Минавам 450км с един резервоар...градски/извънградски все толкова разход дава :)

абе колега нещо има не би трябвало все толкова да харчи аз иначе минавам и аз така около 450 км на резервуар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за сипани 55 литра и изминати 450 км,не е нормално за градско,камо ли за смесено,но тези неща са много относителни и влияние оказва какво ли не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за сипани 55 литра и изминати 450 км,не е нормално за градско,камо ли за смесено,но тези неща са много относителни и влияние оказва какво ли не.

Карал съм резервоар като превчключвам на 4000 оборота, давал съм и зор на колата, но съм карал и на не повече от 2000 оборота. Разхода е един и същ, а частите от които зависи горенето са сменени.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софийско каране по задръстванията и понякога я изръчквам и при това положение с 20лв. 95 от ОМВ минавам 85-90 км.Преди разхода ми беше по-голям и се дължеше на времето,но и на начина на каране.Не е толкова въпроса дали ще я изръчкаш или не,а дали си свикнал с колата.Примерно имаше период в който тръгвах на по-високи обороти,защото не усещах толкова колата или пък превключваш ненужно скоростите.Явно излкючително много си зависи от начина на каране,за това не се притеснявайте,карайте си колите и тва е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аэ съм минавал 700 км с един реэервоар по магистрала с скорост около 130-140 км

това според мен е доста добре като разход :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш според правилника без мръсна газ - 7, ако ръчкаш - 8, ако се състезаваш 9-10 :hilezh:))

И 6,5 ми е показвал бордовия, ама валеше як дъжд и ме беше страх да карам с повече от 70 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз няма да ходя на състезания ами по скоро да се кара нормално то по наще пътища няма как човек да ходи на състезания :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Ако караш според правилника без мръсна газ - 7, ако ръчкаш - 8, ако се състезаваш 9-10 :bia:))

И 6,5 ми е показвал бордовия, ама валеше як дъжд и ме беше страх да карам с повече от 70 :flehan:

Мойта не я ръчкам много и извънградско ми дава 7 - 7,5, в софия около 9,5 лятото сега с климатроника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как пък ти дава такъв разход в София и то с климатик.......! Аз съм я докарвал на 10 амас мнооого леко каране и без климатик,да не говорим че в книжката пише че градско харчи 11,7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A3 AGN София - Бургас изпразва резервоара :flehan: 55-56 литра

Е ти си брутален,аз поминалата седмица София-Несебър-40литра,като съм карал 170-200 по магистралата и със 100-120 по другия път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като си докарвах моята ( с качествен бенц) ми даде с един резервУар - 950 км оставащи .. хайде да кажем 850 да са били - ДОБРЕ Е .. даде ми разход на магистралата с 120 постоянна скорост 5,8. Тук в БГ - с нашия бенц и нашето движение 8.5 някаде .. :rolleyes:)) Уеалкъм ту БГ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не превключваш на 2000 оборота и настъпваш от време на време би трябвало около 11-12 градско да ти харчи, не съм я засичал на бенз понеже карам на газ-без много да я жаля и с климатроника около 14 градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как пък ти дава такъв разход в София и то с климатик.......! Аз съм я докарвал на 10 амас мнооого леко каране и без климатик,да не говорим че в книжката пише че градско харчи 11,7

ами как, без да я ръчкам по светофарите, където има възможност по енерция, това е усещам си колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...