Jump to content

Колата гори масло


Bolo

Recommended Posts

Видях, че е доста старичка темата, но за да не пускам нова, реших тук да попитам. Колата е Ауди-100, 93г. 2.0, 16V. ACE. Започна да ми гори масло, около 1л. на 1000км. :lol: Предполагам,че няма да се размина само с гумички... Имате ли някакви идеи? Маслото е Кастрол-Магнатек 10W40 .

Колега 100% гумички! Преди два месеца имах твоя проблем, а и сме с еднакви двигатели. Ходих в реномиран сервиз, от там ми казаха гумички, смениха ги и готово. Изминал съм 1000км маслото не е мръднало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега. Ще търся КОКО за гумички и гарнитури. А за качествен майстор, ще мисля по въпроса.

и аз го имах този проблем но със 100 аад мотора.харчеше като побъркана,доливах и почти по 1 литър на ден,отзад ауспуха черен,пушилка яко,хмм..не се оказаха само гумички,в моя случай гарнитурата беше супер много зле,и след шлайф на глава,смяна на гумучки,болтове и там всякакви процедури,съм минал 5000 км и маслото си е точно по средата на щеката не е мръднало грам!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го имах този проблем но със 100 аад мотора.харчеше като побъркана,доливах и почти по 1 литър на ден,отзад ауспуха черен,пушилка яко,хмм..не се оказаха само гумички,в моя случай гарнитурата беше супер много зле,и след шлайф на глава,смяна на гумучки,болтове и там всякакви процедури,съм минал 5000 км и маслото си е точно по средата на щеката не е мръднало грам!!!

Колко ти излезе ремонта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва е така познатия мотор ALT,който често се среща при Б6.

Нормално е да гори масло,това си е спецификация на мотора,оправия няма.Недай да предприемаш ремонти,по-лошо ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко ти излезе ремонта?

580лв като 180 бяха само труд.400лв за всичко останало.но си заслужаваше,дали ще и долея и 1 литър докато го сменя:Д:Д:Д:Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...