Jump to content

ламбда сонда при газов инжекцион


Recommended Posts

здравеите, карам а4 1996, 1,8 т с ГИ ama стар модел е газовата, та зна4и на диагностика ми излиза 4е не работи ламбда сондата, и понеже карам само на газ, да я сменям ли или да карам така, тя има ли зна4ение за разхода на газ, засега ми е към 9 - 10 извънградско на газ,при 90 - 100 каране, има ли смисъл да се занимавам,понеже този разход си е нормален за мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си с ГИ трябва да я смениш защото ЕКУ-то му взима сигнал и от л-сондата. Освен, че може да почне да гори повече от нормалното, може да почне да губи мощност - или по-лошото да обедни сместа на газ и в даден момент да повреди дебитомера, като гръмне във всмукателните колектори :hilezh:. За съжаление единствения кусур на ГИ (освен цената разбира се) е изискването всичко по бензиновата горивна с-ма да е в ред за да работи нормално и на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода на газ, засега ми е към 9 - 10 извънградско на газ,при 90 - 100 каране

Че това си е висок разход .

На такова каране с тоя мотор и ГИ ,ако всичко е наред разхода би трябвало да е към 8/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...единствения кусур на ГИ (освен цената разбира се) е изискването всичко по бензиновата горивна с-ма да е в ред за да работи нормално и на газ.

Е то това е достатъчно :bia::hilezh::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, все пак колата е 1996 - тоест 12 годинки, стара ве4е , пак и 225 000 са километрите, може да са и пове4е, знам ли, и затова ми се струва 4е 9 идва не много, ако бе6е колата по нова или след основен ремонт - 8 да , ама

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Е то това е достатъчно :):):hilezh:

Мда, не е малко, ама пък си е голем кеф да не виждаш разлика във вървежа и цялостното поведение на колата.

Но всяко удоволствие се заплаща де :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен детонация не може да се получи, но може да се вдигне разхода и влоши вървежа...

Какви точно стойности ти показа л.сондата?

Потърси, имаше една тема за сондата и какви стойности трябва да показва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...