Jump to content

Тресе от педната перка на радиатора


cvetan83

Recommended Posts

Здравейте

Имам един смешен и дразнещ проблем, един приятел в желанието си да ми помогне ми махна няколко от пластинките за баланс на едната перка и като пусна климатика започва яко да тресе,пробвах се да ги сложа, но явно не им оцелвам местата защото няма подобрение. Ще съм благодарен ако може някой да ми каже как да реше проблема, че не ми се купува нова перка само заради това.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай внимателно отблизо перката. Трябва да има следи на местата на пластинките. От мръсотия и драскотини.

Статично може да я балансираш като изравниш теглото така че да няма по-тежка част. Т.е. Като заъртиш перката на което и да е положение и я пуснеш да не проявява склонност да се самозавърта на някъде (да няма по-тежко витло).

Динамичен баланс не се сещам как може да направиш в домашни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че оглеждах доста,но след поставянето на пластинките не се оправи на пълно и това мн ме дразни те са с различна тежест ии размер и според мен от там е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай внимателно отблизо перката. Трябва да има следи на местата на пластинките. От мръсотия и драскотини.

Статично може да я балансираш като изравниш теглото така че да няма по-тежка част. Т.е. Като заъртиш перката на което и да е положение и я пуснеш да не проявява склонност да се самозавърта на някъде (да няма по-тежко витло).

Динамичен баланс не се сещам как може да направиш в домашни условия.

Той и статичния баланс не е много проста работа, пък за динамичен да не става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

:hilezh:

Лошо ЛЕЛЯ лошо.

Значи проверих я статично няма "сколнност" да се накланя сама доста обстойно я прегледах, мисля да закача с един кабел директно и да пробвам да местя пластинките докато заработи по добре за друг вариант не се сещам пък и явно никой не е правил такъв баланс някъде зада даде акъл.

ПП ще пробвам пък дано да стане др начин няма. :bia:

Поздрави :hilezh:

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...