Jump to content

Upgarde на радио


Recommended Posts

Здравейте колеги!

След 1-2 месеца надявам се да се разходя до US да спретна едни пазар, та се замислих дали да не сменя и радиото с което в момента си свиря...

И понеже не съм следил развитието на тази техника последните 3-4 години се надявам някой който е по в час да ме ориентира.

Понастоящем си свиркам с това:

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Pro...H-P5500MP?tab=B

Само, че черно на цвят.

Вързано е на Kenwood - 2 х елипси отзад, 2 х 4.5' коаксиални отпред + 10' активен суб Бошман.

За сега не искам да пипам говорителите защото колата е служебна, пък и като цяло звука е приличен.

Сега, искам ми се взема нещо което да не е с по-ниски характеристики от това което имам + да има bluetooth и USB или SD. Всъщност незнам за паметта, едно ще стърчи повече, а другото е не толкова гъвкаво (не всяко ПЦ има картов четец), май клоня към USB.

Също така ми се иска да е с матричен дисплей (поне), за да виждам името на цялото парче, а не да стои изрязано.

Загладах 3 марки, Alpine, Clarion и Pioneer в ценовия диапазон е 250-350 долара. Alpine и Clarion в тази ценова група идват "bluetooth ready" - което ще рече, че нямат такава екстра, или поне на 1-во четене са ми такива впечатленията...

Незнам доколко има смисъл да се гледа за 5.1 звук?

Като цяло към момента се въздържам това да има телевизори в колата (едва ли ще ги ползвам), но ако чете DVD дискове ще е добре дошло - да набухам музика и там.

Помагайте моля!

Ето тук гледам за сега:

http://www.onlinecarstereo.com

Ако знаете някой хубав американски сайт с ревюта за кар аудио мекайте, че не открих досега. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5.1 :hilezh: Това ще дойде някаква страхотна мания да си превърнем хоум синема в кар синема :hilezh:

Търси нещо, което да свири качествено, не гледай дали има красиви скачащи делфинчета на дисплейя :hilezh:

bluetooth ready си го разгадал правилно. Закупува се допълнително като модул. Също като ipod ready. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Търси нещо, което да свири качествено, не гледай дали има красиви скачащи делфинчета на дисплейя :hilezh:

Thanx Wizi!

Е това пропуснах дебело да подчертая, че търся преди всичко качествен звук! :hilezh:

Иначе за дисплея - единственото изискване е, да се чете добре и да може да ми покаже цялото име на парчето.

Хм, сега се зачетох... Към Multichannel Music вървят нещата така като гледам, може би няма да е днес утре, ама туй е бъдещето...

http://www.crutchfieldadvisor.com/S-tkXXRu...=1&page=all

Нормално де, все с нещо трябва ни вземат парите :hilezh:

Редактирано от TheSaint
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се качвам в колата и искам басите да ми раздробят бъбреците, а пищялките да ми нарежат мозъка на филийки. ;) Ще искам мулти ченъл в къщи пред TV-то като си пусна някой концерт. Примерно.

Моя съвет: виж да си намериш нещо, което максимално да те урежда от към дизайн и функционалност + някой специализиран сайт/списание да го е тествал и препоръчал. Ако не, купуваш това, което ти е по джоба и пак всичко е на 6 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-7-Touch-Screen-B...id=p3286.c0.m14

На скоро си го взех.Пристигна ми от КИтай до Англия за 6 дена.Карам си и си свиркам.Има си и 5+1 ;)

И ПАНЕЛЪТ МУ СЕ СВАЛЯ!!!!!!!!

Редактирано от georgid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На скоро си го взех.Пристигна ми от КИтай до Англия за 6 дена.Карам си и си свиркам.Има си и 5+1 :hilezh:

И ПАНЕЛЪТ МУ СЕ СВАЛЯ!!!!!!!!

Благодаря, ама не си ме чел внимателно... :flipoff:

Не казвам, че е лошо (може да е перфектно), но нямам им доверие на китайчетата, особено като са натикали всичко на 1 място.

М/у другото, имам 2.5' HDD enclosure + media player - дистанционното е същото като на твоето радио, за 55US които платих за него в Африка е идеално! :)

Работи като слънце! Само дето сам му запоили входа за монитора малко накриво и е неизползваем, освен ако не разглобиш кутийката... но пък на TV си работи ОК без грешка!

При това качеството е много добро!

Ама точно за такива "пропуски" не го обичам жълтурчетата...

Просто в конкретния случай не съм склонен на компромис.

Иначе ще ми интересно да споделиш още впечатления от комбайчето...

Замислил ли си да слагаш говорители за 5.1-то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не не мисля.То оригинално аудито е с 4 говоритела 2 пищялки и един оригинално вграден бас,като говорителите в задните врати и баса са със оригинално вграден собствен усилвател.На мен ми стига.Я сподели как гледаш телевизия.Видях че буксата за ТВ антена е друга не е като за радиото.Каква антена използваш.Аз гледах няколко в интернет но не ми хареса че трябва да ми се мандахерцат по таблото и една външна която също не ми хареса защото беше дълга като таксиметрова антена.Та сподели твоята каква е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това към кого е, че аз със сигурност, а и доколкото разбирам и Wizi не е сложил TV в колата...

Понеже 12 инчовия мини ТV ще му изглежда като Бравията на Сони .... в колата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Alpine-a e голям гъдел!

Примерно харесвам си това (може да свети и в червено):

ALPINE iDA-X100 - $249.95

41JAH7GLygL._SS500_.jpg

Обаче се почва:

**Optional item - Alpine KCE-300BT - Car audio Bluetooth adapter - $150

21oL3H2cwFL._SL500_AA280_.jpg

**Optional item PXA-H100 IMPRINT Sound Processor - $150

h500PXAH100-f_mt.jpeg

** Optional item KTX-H100 IMPRINT Sound Calibraition Kit - $30

p500KTXH100-f_mt.jpeg

И като теглиш чертата ти се извива свят! Отиваме на има няма 680 доларес и при това преди такси и доставка! B)

Баси синия зъб е по-скъп от някое цяло Sony радио с тази екстра!

Някой чувал ли го е този Imprint? Заслужава ли си парите?

Освен това не съм сигурен, че няма да ми се прииска да му пъхна някое CD от време на време... Туй сега чак осъзнах, че няма дисков четец. :bia:

Редактирано от TheSaint
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... но пък на TV си работи ОК без грешка!

При това качеството е много добро!

Ама точно за такива "пропуски" не го обичам жълтурчетата...

Ей тука нещо се умотах с тоя телевизор?Значи нямаш TV

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, може и аз да съм те подвел... Говорех за 2.5' HDD enclosure + media player - у-во което има хард диск от лаптоп и възпроизвежда записаната на него медия на телевизор или монитор... Просто дистанционното е 1:1 с твоето, явно от 1 място идват :)

Ей тука нещо се умотах с тоя телевизор?Значи нямаш TV
Извинявайте, че се намесвам но това "Optional item - Alpine KCE-300BT - Car audio Bluetooth adapter - $150" мога ли да го ползвам при Алпайн CDE 9870 RM ? Благодаря...
Хвърлих 1 бърз поглед и на първо четене мисля, че не, на RB модела го има като опция...Но вземи се разрови по-сериозно с google-a, накрая всичко ще си каже! :hilezh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...