Jump to content

Проблем с А3, 1.9tdi (110PS) - липса на мощност, пушене


Giuliano

Recommended Posts

Съвсем накратко...

...колата изведнъж си е.. м...та! Започна да прекъсва, черен дим като на някой стар ескорт излиза от ауспуха, ако я форсирам до 3500 оборота и пусна газта ги задържа за 3-4 секунди, няма мощност...

...съкрушен съм. Всичко това се случи след като заредих на ЕКО. Има ли някой предсдтава какво се е случило?

П.П. Колата е А3, 1.9 tdi/110 к.с. 99`

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като загасиш и запалиш оправя ли се? Намирисва на турбо ....

На място работи нормално, но като настъпя педала...започват проблемите :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е турбото...оказа се тръбата (не знам как точно се казва)от лявата страна на двигателя (която се свързва с интерколера). Имаше една тема за продажба на такава...не мога да я открия. Ако някой я види, моля да ми прати линк на ЛС. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е турбото...оказа се тръбата (не знам как точно се казва)от лявата страна на двигателя (която се свързва с интерколера).

Пак същото :blackey:

Радвам се, че проблема е решен. Лека и безаварийна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Не е турбото...оказа се тръбата (не знам как точно се казва)от лявата страна на двигателя (която се свързва с интерколера). Имаше една тема за продажба на такава...не мога да я открия. Ако някой я види, моля да ми прати линк на ЛС. :)

Въпросната тръба за Ауди А3, 1.9 tdi/110 к.с. 99 година се оказа от пластмаса. Преди това бях разговарял с колегата Корсо (Благодаря за съдействието, колега :hilezh: ), който си реши същия проблем в prospeed... за мен обаче не можаха. Ако на някой колега му се случи подобен проблем (най-често става при неправилен монтаж...въпросното съединене опира при шайбата, която за кратко време му прави хубав отвор) да тича при първия познат, който се занимава с лепене на брони. Проблемът беше решен за 10 минути и почти нула средства!

...за справка: Иначе въпросната част се поръчва, чака се 2 седмици и се плаща около 250-300 лв!

Безаварийна на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...