Jump to content

A6 няма мощност


thefastest

Recommended Posts

Колеги моля за помощ , когато подам газ колата няма мощност преди два дни смених дебитомера с чисто нов колата се оправи след два дни каране проблема се появи на ново колкото и газ да подавам колата няма мощност, автомобила е А6 2.5 тди АФБ мотор ако имате някакъв съвет моля помагайте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моля за помощ , когато подам газ колата няма мощност преди два дни смених дебитомера с чисто нов колата се оправи след два дни каране проблема се появи на ново колкото и газ да подавам колата няма мощност, автомобила е А6 2.5 тди АФБ мотор ако имате някакъв съвет моля помагайте

само стой и гледай ..кви отговори ще те посипят :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди на компютърна диагностика. Сигурно някой датчик или тръбичка се е измъкнала. Би трябвало да има грешка в компютъра и лесно да хванеш проблема.

При мен така стана, когато откачих една малка трабичка, която май управлява някой от клапаните на турбото и веднагал след това имах записана грешка в компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах наскоро същия проблем и се наложи да се сменя вакуумния клапан на турбото.Дано да не е това,защото отиват към 400лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото знам ако има пробив някъде по турбо пътищата или в интеркулера , колата започва да пуши много при подаване на газ

все пак трябва да се качи на тестер , може да е датчик

може би турбото трябва да се почисти или нещо от сорта , дано да не е нещо сериозно

П.П. при мен има като чели загуба на мощност когато мотора работи повече от половин час , това е от скоро ще ходя на сервиз след 1-2 септември

ако някой има някаква идея ще се радвам да я сподели

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Турбото ми е ремонтирано , вакумният клапан е сменен , просто вече не знам какво може да бъде

Колега пиши имаш ли развитие по проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбото ми е ремонтирано , вакумният клапан е сменен , просто вече не знам какво може да бъде

Турбината ти е с променлива геометрия , виж там дали правилно всичко е настроено .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една джаджа казват и дебитомер :hilezh: може и от нея да е ..... на мен само той ми е правил проблеми. Ако се окаже че е от него си купи нов само от Порше или Юнитрейд щото тия които ги продават в БОШ магазините за нищо не стават, имам вече 3 в колекцията !

Редактирано от nufrii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти прочете ли първия коментар на темата?

Именно, имам 3 чисто нови дебитомера от които нищо не става , историята е същата както е описал колегата в първия пост, сменям го, карам 200-300 км и съм за нов, ......проблемите свършиха чак когато ми докараха един от Германия .

Редактирано от nufrii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаля колеги за отговорите но проблема явно беше много прост защото беше решен в Аето Юнион със закачане на компютъра и настройване на нещо /незнайно за мен / Интересното е че майсторите от другия сервиз също имаха комхютър но според мен има значение какъв софтуер ползва даденият сервиз, защото ако се бях доверил на първия сервиз според тях тлябваше да карам с няколко комплекта новидебитомери от БОШ в багажника за да измина 300-400 километра. Извода който направих е да не се доверявам на пишман майстори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаля колеги за отговорите но проблема явно беше много прост защото беше решен в Аето Юнион със закачане на компютъра и настройване на нещо /незнайно за мен / Интересното е че майсторите от другия сервиз също имаха комхютър но според мен има значение какъв софтуер ползва даденият сервиз, защото ако се бях доверил на първия сервиз според тях тлябваше да карам с няколко комплекта новидебитомери от БОШ в багажника за да измина 300-400 километра. Извода който направих е да не се доверявам на пишман майстори.

Моят случай е същият и аз вече имам колекция от два оригинални, един китайски и един за мерцедес като най-интерсно е че с един от алфа колата върви много повече отколкото с който и да е от останалите :hilezh: . Дори в момента обмослям вариант за ново турбо, тъй като започнах да си мисля че е от него. Другата седмица ще ходя до София и по-специално до някой сервиз за да ми диагностират проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, имам 3 чисто нови дебитомера от които нищо не става , историята е същата както е описал колегата в първия пост, сменям го, карам 200-300 км и съм за нов, ......проблемите свършиха чак когато ми докараха един от Германия .

мда това е гадно , самоче доколкото знам тия дебитомери имат гаранция !! какво стана не я зачитат в порше , или?

П.П. nufrii с теб не се ли засякохме в АРЗ люлин преди 2-3 месеца , аз бях с едно бяло а6 комби?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда това е гадно , самоче доколкото знам тия дебитомери имат гаранция !! какво стана не я зачитат в порше , или?

П.П. nufrii с теб не се ли засякохме в АРЗ люлин преди 2-3 месеца , аз бях с едно бяло а6 комби?

Същия съм :hilezh: само че тогава ми се беше задръстил радиатора на охладителната система .

Не знам за Порше, но в БОШ сервизите гаранцията е точно до вратата !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия съм :hilezh: само че тогава ми се беше задръстил радиатора на охладителната система .

Не знам за Порше, но в БОШ сервизите гаранцията е точно до вратата !!!

хммммм аз го проверих вчера това в юнитрейд понеже и аз трябва скоро да сменям дебитомер , че моя е с намален показател или нещо от сорта

значи ако ти е оригинален дебитомера ти дават нов оригинален и ти взимат стария ако не се лъжа термина е аустауш на немски незнам как се пише , но е нещо от сорта те взимат старият ти и го рециклират и ти дават нов или рециклиран или нещо от сорта

а ако не е оригинален ти дават бош и в двата случая ако го монтираш при тях ти дават гаранция !!!!!самоче не ми казаха колко!!!! , но монтирането в юнитрейд е 60 или 65лв нещо от сорта

СРАМОТА 60лв ще вземат за да отвият два болта ебати и смотаняците , доколкото си спомням на два болта се държи този дебитомер , смешна работа , ама както и да е ако искаш гаранция им даваш кинти ако не бегай легай , това е

тъпо ама няма как

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...