Jump to content

Проблем скоростна кутия


sunay_r

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Ще се радвам ако някой ми помогне със следния проблем.Колата е от подписа, сутрин рано , когато е студена има проблеми при превключване на първа и задна предавка.Пробвал съм преди да запаля няма проблем,проблема е когато я запаля и трябва да превключа.Предполагам,че може да е от маслото, ако е така какво масло бихте ми препоръчали да си купя и какво количество трябва да бъде.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Ще се радвам ако някой ми помогне със следния проблем.Колата е от подписа, сутрин рано , когато е студена има проблеми при превключване на първа и задна предавка.Пробвал съм преди да запаля няма проблем,проблема е когато я запаля и трябва да превключа.Предполагам,че може да е от маслото, ако е така какво масло бихте ми препоръчали да си купя и какво количество трябва да бъде.

Благодаря предварително.

Първо провери нивото в кутията- развиваш голямата пробка отстрани до ляво вътр. каре (шестограм 17)

и ако нивото е нормално трябва леко да потече.

Иначе маслото трябва да е 75 W 90 трансмисионно - пълна синтетика .Ако си с 5 скоростна кутия - 2,35 л.

Аз съм с АРАЛ и съм доволен ,но може би КАСТРОЛ е по добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сутрин рано , когато е студена има проблеми при превключване на първа и задна предавка.

А когато загрее изчезва ли проблема? Ако отговора е да, май наистина проблема ти е в маслото(според мен). Какви са оборотите на мотора, когато ти прави проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...