Jump to content

Проблем с подгряване на свещи на Ауди 100 С4 2.5TDI


sre4ko

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Брат ми си купи преди около месец и половина Ауди 100 100 С4 2.5TDI. Един от проблемите за който искам да попитам е, че не му свети лампата за подгряване. Проверих дали има ток на кабелите до подгревателните свещи - няма. Проверих и свещите - работят. Разглабях отдолу под волана има релета и мисля, че там е това за подгряването - синьо номер 202. При подаване на контакт "цъка". От онези дни лампата светна за момент и сега пак не свети. Колегата КОКО С4 ми каза, че над -5 градуса колата може да пали и без подгряване. Незнам къде е проблема. Мисля да подам директно напрежение на подгревателните свещи, за да видя дали ще има някаква разлика в паленето.

Ако има подобна тема се извинявам.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз съм със същият проблем тея дни като е студено светва за секунди и пали от раз

инацхе като е топло и невклучва подгряването пали по зор бахти проблема странен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази лампа свети за по дълго при температура под 5 градуса тогава се влючват свещите над 5г релето не подгрява. Когато дадеш на конткт трябва да светне за около 1 сек. и веднага угасва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти е казал Кокича така е.Не пипайте нищо по колата да не си хванете беля.Колата започва да подгрява,когато външната температура падне под 5 градуса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти е казал Кокича така е.Не пипайте нищо по колата да не си хванете беля.Колата започва да подгрява,когато външната температура падне под 5 градуса!

Весо, все пак проблема трябва да бъде установен. :hilezh:

Все още са топли сутрините, но продължат ли да падат температурите трябва да се знае от изгорели подгревателни сващи ли е или реле.

А има и други възможни причини. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за съветите.

Днес ходих при един майстор гледахме, мерихме и неможахме да установим "повредата". Майстора каза, че това реле за подгряването се управлява от електронен блок, но незнае къде е. Прекара ми за всеки случай едно бутонче с което принудително да мога да включа релето и да подаде ток на свещите. Ще изчакаме живот и здраве когато паднат температурите под 5 градуса, за да видим да ли ще светне лампата и ще започне да подгрява.

Поздрави,

sre4ko

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да проверите дали подгрява и всичко е нормално,като откачите буксата на датчика на горния маркуч,дебелия,който отива в радиатора.По този начин колата прави максималното си подгряване,около 10секунди мисля беше!Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...