Jump to content

Autoradio concert


motleycrue

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Моля за Вашата помощ. Ходих на сервиз и се наложи да ми откачат акумулатора. След като приключи ремонта, като исках да си пусна CD-то на дисплея ми се показа "SAFE". Някой може ли да ми каже какво да направя за да си въведа кода. Имам някакви цифри написани в книжката за CD-то и се надявам да е той (4 цифрен)

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Включваш радиото. Изписва ти "SAFE".

2. Натискаш и задържаш FM2 (или TP) и RDS докато на дисплея се покаже "1000".

3. С бутоните за радиостанциите от 1 до 4 въвеждаш кода, който ти пише в книжката. 1 съответства на първата цифра, 2 на втората и т.н.

4. Молиш се кодът да е верен ;-)

5. Натискаш и задържаш FM2 (или TP) и RDS докато на дисплея се покаже "SAFE".

След това би трябвало да работи.

Кажи после дали е станало, защото мисля, че на различните модели е различна комбинацията, която натискаш и задържаш.

Надявам се да съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audio Concert CD

(Grundig)

1. Включваш радиото. Изписва ти "SAFE".

2. Натискаш и задържаш "SCAN" и RDS докато на дисплея се покаже "1000".

3. С бутоните за радиостанциите от 1 до 4 въвеждаш кода, който ти пише в книжката. 1 съответства на първата цифра, 2 на втората и т.н.

4. Натискаш и задържаш "SCAN" и RDS 2/3 секунди докато се включи радиото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Включваш радиото. Изписва ти "SAFE".

2. Натискаш и задържаш FM2 (или TP) и RDS докато на дисплея се покаже "1000".

3. С бутоните за радиостанциите от 1 до 4 въвеждаш кода, който ти пише в книжката. 1 съответства на първата цифра, 2 на втората и т.н.

4. Молиш се кодът да е верен ;-)

5. Натискаш и задържаш FM2 (или TP) и RDS докато на дисплея се покаже "SAFE".

След това би трябвало да работи.

Кажи после дали е станало, защото мисля, че на различните модели е различна комбинацията, която натискаш и задържаш.

Надявам се да съм помогнал.

По същия начин го направих гледайки по книжката, и все пак ти благодаря, но сигурно кодът ми е грешен.Въведох го два пъти последователно, на дисплея се появи една малка чертичка " І " долу в ляво след първото въвеждане,след второто още една " ІІ " и вече не ми дава да въвеждам код. Май ще трябва да се разкодира. Някой ако може да ме посъветва къде да направя тази процедура, в Бургас и за каква сума става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време си купих такова CD,само че BOSE(понеже бях с касетка) и имах същите проблеми,докато се изуча."I" и "II" са първи и втори опит.Имаш право на два опита,т.е. 2 въвеждания.Ако и 2-те са грешни,трябва да изключиш и включиш CD-то и да го оставиш мисля,че минимум един час включено(да си пише SAFE) и след това всичко се нулира и имаш отново право на 2 опита,и така постоянно.Кодът,който ми бяха дали,понеже не беше истинския,и след дълго обикаляне по магазини за части или места,където мислех,че могат да ми дадат оригиналния код(дори и във VW ходих),едно приятелче ме заведе при един квартален майстор(едно малко гаражче,пълно със телевизори,GSM-ми и какво ли още не),и оня ми го разкодира за един ден.Струваше ми окло 40лв. мисля.Ако неможеш да го оправиш,пиши ми,може да измислим нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка го оправих, ама след като отидох до сервиза на Ауди. Оказа се, че италианеца е разменил местата на две от цифрите от кода, който беше написан на ръка в книжката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колеги имам въпрос: имам кода за разкодирване на касетофона си на колата ми Audi A6 C5, стигам до меню за вкарване на код, но третата цифра ми е 9, как да я вкарам при положение, че имам цифри на касетофона от 1 до 6, благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодът ти е четирицифрен, като всяка позиция се вкарва на съответната цифра от едно до четири на самото радио, 5 и 6 въобще не се използват. А иначе, избора на нужната цифра става като натискаш копчето на съответната позиция и се превъртат цифрите от 0..9, докато си намериш нужната.

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодът ти е четирицифрен, като всяка позиция се вкарва на съответната цифра от едно до четири на самото радио, 5 и 6 въобще не се използват. А иначе, избора на нужната цифра става като натискаш копчето на съответната позиция и се превъртат цифрите от 0..9, докато си намериш нужната.

Точно това ми трябваше, благодаря за бързия и точен отговор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Zdraveite kolegi.Molq vi pomagaite.I na men mi izpisva 2te chertichki i ne mi dava nikakva opciq za natiskane.Sigurni li ste che sled izvestno vreme shte mi dade vuzmojnost da vuveda koda molq vi pishete.

Zabravih da spomena 4e e kasetofon

Редактирано от VBI
Писането на кирилица е задължително!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Срещу 30 лв. в оторизиран сервиз ще ти кажат твоят код

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...