Jump to content

Смяна на консумативи на A3 TDI 110к.с.


emilaudi

Recommended Posts

Здравейте колеги,

смятам да купувам такава кола нов внос след 98г. Колко според вас трябва да приготвя за консумативи, застраховки, преглед и данъци?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен консумативите (ролки, ремъци и филтри) бяха сменяни и колата беше регистрирана и застрахована с минат преглед, но все пак отидоха 600-800лв ориентировъчно. Значи аз бих си приготвил 2 000 без да преувеличавам B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е 1.9 - около 120лв застраховката, данъка би трябвало продавачът да го плати (не съм взимал нов внос), но е поне 150лв (зависи дали има катализатор). Прехвърлянето пак не е малко ... вече рядко пишат застрахователна стойност с пъти по-малко. Моята я написаха 1500лв, но в данъчното не повярваха и я смениха на 4200. Мисля, че беше около 4% от застрахователната стойност се дава в данъчното. Дизелче - като му платиш ремъка и смяната (с ролките) сигурно 250лв още ще отидат. На такава кола каско е препоръчително да се направи - още 7% от цената на автомобила да речем. Филтрите като се сменят(те поне са евтини). Проблема е, че винаги на кола нов внос се оказва, че нещо и куца и излизат още разходи. На моята бронята(предната) и си излиза когато си иска, защото не съм забелязал като я купувах, че е кърпена на 2 места. Не ми харесаха фаровете как светят и си сложих ксенонче (400лв но резултатът е поразителен).

Докато я постегнеш според мен толкова пари ще ти излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макс = 1000 лв и ще останат, гаранция!

Колега "Archetype" защо смяташ,че ксенона и бронята са консуматив! :hilezh:

То по тая логика дай да приготви 5К (ако колата е тоталка) :hilezh:

Каското също не мисля, че е консуматив!

Не че много разбирам де, но....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не искам да се заяждам просто да кажа на бъдещия купувач, че освен консумативите има и други разходи и че такива винаги изникват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не искам да се заяждам просто да кажа на бъдещия купувач, че освен консумативите има и други разходи и че такива винаги изникват.

Че к'во лошо има да се заяждаш!? :hilezh:

Ксенон, навигация, парктроник, аларма, фарчета FK, Bose стерео, Recaro седалчици, кристални стопове, затъмнени стъкла, ниско окачване, ал. жанти и гуми.....

Прав си за другите разходи! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен за същата кола сумите бяха:

1. ремъци, ролки (ролки ina, ремъци ги забравих ама бяха кадърни) и смяна = 600 лв.

2. масло (mobil 1 10W40), филтри (въздушен, маслен, горивен и за купето) = 180 лв.

3. антифриз май беше 50 лв.

Тия суми бяха преди 1 година ... ама не вярвам да са се променили драстично.

4. данък не съм плащал :hilezh: ама е 136 за година, ако я вземаш сега ще ти е около 30 лв.

5. застраховка ГО в момента е 152 лв.

Имай в предвид, че това е първоначално ;) ... задели си и някой лев за изненади ... при мен изненадата беше гарнитура на главата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа, че 80% от колите нов внос са с изхабени гуми, а моите бяха на 5 000км от предишният собственик, който си беше сменял консумативите, масла и филтри и въпреки това вече имам към 1000лв разходи, а си представям ако трябваше и гуми - летни/зимни (по ~600лв 4 нови или 200лв читави 2ра употреба (г/д).

Ако колата е след 98ма гледай да не е над 10 годишна, че се плаща солен еко данък :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...