Jump to content

Пак тези спирачки


Geоrge

Recommended Posts

Та времето взе да се разваля с което започнах и да карам повечко купето - а то е NM quattro '89.

И си имам един постоянен проблем на койтоне се налагаше да обръщам сериозно внимание, но ето че май-дойде и това време.

Ситуацията е следната:

Понякога след известно непрекъснато каране, спирачките просто блокират или с други думи 4-те колела блокират все едно са натиснати спирачките.При това положение колата как да кажа - почва се кара доста трудно въпреки достатъчното мощност ;).

Как се оправя това - или като я спра и за половин час свърша наоколо нещо та да почине, или ако известно време успявам да карам без да натискам спирачки (те всъщност са си "натиснати" постоянно, но пак си е изкуство да не се налага да натиснеш и ти при някой ситуации).. и така понекога изведнъж , повечето случаи постепенно се отпуска и оправя положението.

Също така съм забелязал че този проблем се получава по-бързо ако карам с интензивно използване на спирачките (което и го правя по-често) ако карам по-спокойно понякога дори не се получава този неприятен ефект.

Сега за колелата - случайно като стана един път се бях запътил да ми гледат гърнетата и така установих (като я вдигнаха) че са блокирали и 4-те колела.

Ходих при познати майстори - и те казват - като стане ела да видим иначе нищо не може да се каже - да ама аз я карам основно почивните дни, на всичко отгоре съм доста далеч от нормално населено място (имам впредвид с нормални или "мои" майстори) - и нямам време да се разхождам по градове и села безцелно дакато даде проблема и докато отида при майсторите и се натуткат - той току виж проблема изчезне, така стана един път и ме загубиха като клиент.

И накрая молбата ми е, ако някой знае от какво се получава това - да не си правят експерименти майсторите и да гледат странно, ами да си взимам 1-2-5 части и да им ги давам , че да избегна възможността да правят това което не могат (имам впредвид да мислят върху неща които за първи път виждат).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на първо четене ,щом и 4-те колела запецват най вероятно проблема е централен- спирачна помпа.

А спирачния педал връща ли се винаги до крайно изходно положение . Това е мн. важно условие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на първо четене ,щом и 4-те колела запецват най вероятно проблема е централен- спирачна помпа.

А спирачния педал връща ли се винаги до крайно изходно положение . Това е мн. важно условие.

да , връща се в горно положение, но когато проблема стане се повтвърдява и се натиска по-трудно,

между другото ще оправям и помпите на съеденителя, че при него имам този проблем с невръщането на педала, но мисля не са свързани двата проблема, ама само мисля така защото не разбирам :hilezh: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...