Jump to content

Смяна мъркуча на хидравликата /100-ца ACE/


Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имам следното питане:

Някой сменял ли е мъркуча за високото налягане на хидравликата (онзи дето почва да капе по полуоската и струва кам 350 кинта, и дето толква много се изприкава преди време че само нов става, и нема оправяне и т.н.)? Въпроса ми е по-точно знае ли някой дали трябва да смъкна сервото за да го развия откъм купето, или може да се бръкне от някъде, защото съм намислил един ремонт ... :jump:...

Ако ремонта ми е успешен - ще приложа описание и снимков материал, ако не.... е - ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!И моя маркуч е за смяна.Намерих един човек в Орландовци,може да ми го направи за 35 лв.,но трябва да сваля маркуча и да му го занеса за да сложи новия на старите накрайници.Проблема е че трябва да се ходи до сервиз да се свали,да се носи на човека и после пак в сервиза да се монтира.Ако научиш някакъв чалъм сам да си го монтирам-демонтирам,сподели моля те.Аз довечера пак ще го огледам със зет ми,може и да му намерим цаката как се сваля.Айде със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти, относно прословутия маркуч и аз да кажа 2 приказки.

Рециклирането не е решение. Аз моя го правих срещу 35 лева, резултат:

Не тече. :gut:

При въртене на колелата на място има вибраций които се усилват от ден на ден:jump:

Трябва нов да се търси.

поздрави:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес значи направих моя ремонт - сега ще чакам да видя какъв ще е резултата. :jump:

Дано да не протече. Държа да отбележа че не съм правил нов мъркуч, и не съм рецикрирал и т.н. глупости - доста прочетох в нашия форум по въпроса и съм на ясно че това джевотно само с ново се сменя, .... нооооо... да видим - ако все пак моя номер мине - ще го споделя с Вас приятели :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Ви кажа значи: първо моя ремонт направо се срина - пълен неуспех... не ми се разправя, но с 2 думи опитах да го 'вулканизирам' от към където течеше, но сега като се сетя - направо ме напушва смях колко съм бил наивен :?

Както и да е - при мен се налагаше и смяна на маншона на рейката (Unitrade - 80 лв., АутоПлюс - 24.5 лв.) - за това направо я закарах в един сервиз - Надежда - 'Експрес' - малък сервиз специализиран за Форд, но не ме върнаха. След като им обясних на дълго и широко че не ща правени мъркучи и да търсят нов (да поръчват, или някой то катастровирала кола) те ми казват

- 'Не се безпокой - има едни дето оправят мъркучи за хидравлики всякакви - ще оправим само накрайника на твоя и си го слагаме него и готово!'

Защо ли им повярвах... ония им дали правен мъркуч, като уж били свалили дросела от моя и го сложили ама не ми се верва на мене... :respekt:

И да - при завой волана тртесе и свири на умряло :flehan: - Ония казали че трябвало да се направи нещо на помпата - на клапана за връщащата линия, ама това не на моята кола - МЕРСИ! :D:P

Като резултат сега съм поръчал в Unitrade - 390.00. лв / 10 дена

(Аутотехника - 400.80 лв. / 10 дена).

Човека от сервиза ми обеща да ми смени новия без да ми взима пари.

В момента колата е в гаража, и НЕ Я карам защото така ме посъветва едно момче от сервиза на Unitrade с който говорих. 'Може да караш казва, но само извънградско, без много завои, защото поемаш голям риск да скапеш или помпа (680 лв с връщане на старата), или рейка (.. не ми се говори...)'

Това е!

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Колега mihailovski, съветвам те и ти да постъпиш така - май друго решение за този прословут мъркуч няма :love:

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кажи как го свали откъм сервото и какво му ремонтира?

Ами казаха ми че най лесния начин е да се свали сервото, но не съм го правил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Ви кажа значи: първо моя ремонт направо се срина - пълен неуспех... не ми се разправя, но с 2 думи опитах да го 'вулканизирам' от към където течеше, но сега като се сетя - направо ме напушва смях колко съм бил наивен  :?  

Както и да е - при мен се налагаше и смяна на маншона на рейката (Unitrade - 80 лв., АутоПлюс - 24.5 лв.) - за това направо я закарах в един сервиз - Надежда - 'Експрес' - малък сервиз специализиран за Форд, но не ме върнаха. След като им обясних на дълго и широко че не ща правени мъркучи и да търсят нов (да поръчват, или някой то катастровирала кола) те ми казват  

- 'Не се безпокой - има едни дето оправят мъркучи за хидравлики всякакви - ще оправим само накрайника на твоя и си го слагаме него и готово!'

Защо ли им повярвах... ония им дали правен мъркуч, като уж били свалили дросела от моя и го сложили ама не ми се верва на мене... :respekt:

И да - при завой волана тртесе и свири на умряло :flehan: - Ония казали че трябвало да се направи нещо на помпата - на клапана за връщащата линия, ама това не на моята кола - МЕРСИ! :P  :P  

Като резултат сега съм поръчал в Unitrade - 390.00. лв / 10 дена  

(Аутотехника - 400.80 лв. / 10 дена).

Човека от сервиза ми обеща да ми смени новия без да ми взима пари.

В момента колата е в гаража, и НЕ Я карам защото така ме посъветва едно момче от сервиза на Unitrade с който говорих. 'Може да караш казва, но само извънградско, без много завои, защото поемаш голям риск да скапеш или помпа (680 лв с връщане на старата), или рейка (.. не ми се говори...)'

Това е!

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:  

Колега mihailovski, съветвам те и ти да постъпиш така - май друго решение за този прословут мъркуч няма :love:  

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Добър ден:D Аз предполагх резултата от операцията. както казах по-горе с рециклиране нищо не става:P. Дано да не си им платил на тия келемета:D

Относно карането на колата, според мен и група майстори, нищо не би трябвало да прецакаш.!

Нито помпа нито рейка. Просто опитай с повече газ да въртиш на място, и няма да усетиш гадните вибрации.

Иначе и аз съм се настроил психически за нов маркуч, само чакам да взема малко пари.

П.С.

Помпата и реиката се рециклират 100% УСПЕШНО!

Цените са: -ПРИБЛИЗИТЕЛНИ-

Помпа 120 лева

Реика 180 лева.

Това не включва работата по сваляне и качване на елементите.

Поздрави:

Иво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Momcheta vsichko se pravi - nqma da se pritesnqvate - vuprosa e da ne se lujete ot skapani maistori deto nishto ne razbirat

i az imam 100-ca i i pravih hidravlikata

problema na moito audi be che kapeshe ot pompata i dolivah hidravlichna technost

ima maistori - sega hubavo e chovek da se pazari kato ciganin s maistorite - mene kato mi vidqt kolata i cenite sa mi dvoini - dokato ne si otvorq i az ystata kakto i da e

problema s markucha e razreshim sa skromna suma kakto napisal edin ot otgovorite

markuch - pravene - sredno 40 lv - stava kato nov - NO tova no e zadyljitelno - gledate debelinata na stariq da e kato noviq - zashtoto stane li malko po-tesen shte vi rumji pompata i nqma da ima hubavo nalqgane

nqma da se lyjete da hodite i da poruchvate i plashtate po 350 lv ... za nqkoi da si pulni gushata

ima maistori v MEI - fakultet Hiravlichno ypravlenie ili neshto takova - imat stendove pravqt vsichko - moito izlezna

350 lv pravene - Reika - Pompa - Markuch + rabota + hidravlichno maslo

da ne spomenavam che pompata mi beshe spukana i posle im q vrushtah za tqhna smetka :shock:

ako nqkoi se interesuva shte se opitam da izdirq telefona ili da vi obqsnq tochno kude e :shock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valioto е прав,отидох в едно сервизче да ми свалят маркуча и се оказа че и рейката е заминала.Човека ми я занесе в катедрата по хидравлика на МЕИ,оправиха я за 150 лв,с една година гаранция.Маркуча го занесох на един човек в Орландовци,който ми го смени,т.е. сложи нов на старите накрайници за 35 лв.Него ми го препоръчаха от същата тази катедра по хидравлика.Колата ще бъде готова днес,като я взема ще споделя още впечатления,но мисля че майстора в сервиза където съм я оставил е много добър и не ти говори врели-некипели.Преди ходих при един дето ми обясняваше как тоя маркуч се свалял само със специален инструмент,да ходя в специализиран сервиз за Ауди и дрън-дрън.Айде до скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еи момчета по спокоино с тези цени ,недеите така

всичко се прави както каза колегата.

На мене миналото лято ми се спука

същия този маркуч на морето-ебаси зора.

Та там го закрепях с едни скоби и т.н.

ама тва е друга тема ,та голямо шоу беше де.

Но да продължим по същество:

като се вчрнах и аз мислих за нов ,но

едно приятелче ми каза къде близо до

Пловдив ги правели,те по принцип правели

за комбаини но и това нямало да им се опре.

И се оказа прав хората ми го направиха за

един час даже и гаранция ми дадоха.

Е естествено им занесох стария спукан

маркуч за да му ползват накраинитсите.

После маистора ми го лложи на бу-то

и вече повече от година нямам никакви

дертове-да чукна на глава.

АКО МОГА ДА БЪДА ПОЛЕЗЕН С НЕЩО

аз съм насреща ,само дето съм в

Пловдив ако не ви притеснява т'ва.

Аиде по-здрави и успех. :wink::wink::lol: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,вече всичко е наред-маркуч,рейка,че и един вътрешен маншон на карето.Много е добре сега,да чукна на дърво,супер си върви колата,да не са и уроки,лошото е че всичко струва пари.Но пък добре са я направили момчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...