Jump to content

Неравномерномерна работа на празен ход


psirus

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

От вчера се появи следният проблем: на бензин на ниски обороти работи с прекъсване, а на газ на много високи обороти, като на дълъг път поддържа 80 километра без да съм натиснал педала :hilezh: за газта. На какво може да се дължи това? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБТ моно ли беше 90кс или греша.Иначе тоя номер с подържането на скорост без да даваш газ става на 1 или 2 втора скорост на 5-та не съм пробвал.Според мен сигурно смуче въздух от някаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБТ моно ли беше 90кс или греша.Иначе тоя номер с подържането на скорост без да даваш газ става на 1 или 2 втора скорост на 5-та не съм пробвал.Според мен сигурно смуче въздух от някаде.

Да, моно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало това с високите обороти на ауди 1.6 карбуратор,но когато да кажем дам от 4-та на 3-та,или от 5-та на 4-та,беше нещо от жилото на газта щото при рязко натискане на педала се оправяше.А нестабилната работа на ниски обороти може да бъде вследствие на няколко неща,но си погледни капачката на делкото,и палеца - може да са за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За начало пробваи да махнеш акумулатора за един час и пробваи как е.

Ако не се оправи виж стъпковото моторче и дюзата да не позапушена.

Ланбда сонда също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Проблемът се оказа в моторчето за празен ход - има счупени елементи. Въпросът е там, че ми искат доста стабилна цена (от Стара Загора съм) - 230 лв в АвтоХит, 200 лева в някакъв друг магазин :rolleyes: . Въпросът ми е знаете ли колко долу - горе вървят, защото тези цени са прекалено надути - това е просто едно обикновено моторче в крайна сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже и моторче не е, ами електромагнитен клапан със себестойност не повече от 5 лева. Ама са скъпи, мама им стара. За АБК двупиновото (по евтиното - има и с 4 пина, то е май към 400) е 250 лева. Търси по моргите - по към 60-тина кинта са - поне за АБК, предполагам, че твоето и то е някъде там.

Редактирано от connor cane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че и без това двигателче ще се живее - махнах го, вдихнах оборотите и единствената разлика е, че сега при палена трябва да натисна 1 път педала на газта, за да си вдигне оборотите двигателят. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че и без това двигателче ще се живее - махнах го, вдихнах оборотите и единствената разлика е, че сега при палена трябва да натисна 1 път педала на газта, за да си вдигне оборотите двигателят. :rolleyes:

Mоля те (най-добронамерено), не изпитвай самодоволство от това, че си изключил моторчето и сега само трябва да натискаш педала на газта, за да запали.

Ако продължаваш да караш така, ще се наиграеш много лошо - най-малко ще се ошашка ЕКУ-то и ще почнеш да гаснеш по кръстовищата като задавена жигула.

Намери си едно вторта ръка, ако нямаш пари за ново, и го сложи - монтажът и демонтажът, както може би сам си се уверил, са елементарни.

пп - очаквай включване от КУРО - да ти обясни за моторчето и изобретеното то теб нововъведение, като си го махнал. :respekt:

Айде весело - аз отивам да пийнем малко в едно ресторантче. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mоля те (най-добронамерено), не изпитвай самодоволство от това, че си изключил моторчето и сега само трябва да натискаш педала на газта, за да запали.

Ако продължаваш да караш така, ще се наиграеш много лошо - най-малко ще се ошашка ЕКУ-то и ще почнеш да гаснеш по кръстовищата като задавена жигула.

Намери си едно вторта ръка, ако нямаш пари за ново, и го сложи - монтажът и демонтажът, както може би сам си се уверил, са елементарни.

пп - очаквай включване от КУРО - да ти обясни за моторчето и изобретеното то теб нововъведение, като си го махнал. :respekt:

Айде весело - аз отивам да пийнем малко в едно ресторантче. :rolleyes:

Всъщност не знам дали това е наистина стъпково моторче... или нещо друго...

Я направо кажете какво е, защото това, което виждам на снимки като стъпково моторче се различава от частта, която свалих

post-16975-1230320694_thumb.jpg

post-16975-1230320928_thumb.jpg

Придърпваше ми педала на газта и регулираше оборотите...

Редактирано от psirus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е стъпковото моторче. Има с 4 и 6 пина както ти е писал колегата. Направи диагностика на колата, че може да е от друго и да шашка моторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е стъпковото моторче. Има с 4 и 6 пина както ти е писал колегата. Направи диагностика на колата, че може да е от друго и да шашка моторчето.

От моторчето е - има строшени съби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...