Jump to content

Сервиз за пълна диагностика на ходова част и окачване?


Recommended Posts

Колеги мои любими,

Предстои ми поредния маратон из страната преди Гергьовден. Искам обаче да го пробягам със здрави "крака" над здравите и чисто новички маратонки "Toyo"! :wink:

С други думи, искам да си направя диагностика на ходова част и окачване. Искам да го направя на място, където има стенд и където, ако се наложи, ще поразглобят това-онова, само и само да прегледат ВСИЧКО по окачването и ходовата (или поне допустимия за 1-2 часа максимум от ВСИЧКО-то).

Аз знам само за един амортисьор, но имам и леки съмнения за някой тампон - при преминаване през неравност се чува едно тихичко "клинг" - все едно метал леко се чуква в метал, ама нещо им омекотява удара...

В плевенското село Опанец (трижди да са проклети пътните строители, направили там тия отвратителни бабуни) имаше минаване през огромна немаркирана бабуна с 40 км/ч. със здраво натоварена с пътници кола и искам да видя, дали са се появили допълнителни поражения, освен въпросния амортисьор и тампончета. Колата лееееко суче задницата в остър завой и съм притеснен, честно да си призная. Предстоят ми 1000 км. за 2 дни и искам, ако има нещо за ремонт, да го направя преди да съм тръгнал, а не да се ръся като простак за репатраците на Пътна помощ и безобразните им тарифи.

Накратко: интересува ме сервиз за диагностика на ходова част и окачване, където да ме правят зорлем на балъче, че всичко е за смяна, ако не е така. И без това няма да я сервизирам във въпросния сервиз, а при Йонко - моя механик. За такава диагностика обаче той няма нито стенд, нито време и не му се сърдя... Трябват ми печени момци, които да я прегледат из основи и да дадат компетентно мнение - кое да сменям овреме, кое може да чака и кое може да си остане на мястото... Също така всичкото това трябва да стане утре, за да може вдругиден да ремонтирам, каквото е наложително и да пътувам в четвъртък сутринта.

Ами, това е! Сега сте вие с информация, за която ще бъда максимално признателен и по мъжки благодарен. Моля всеки, който знае такова място, да ми даде адрес и телефон на въпросното място, тъй като има квартали на София (като Люлин, Подуяне, Горубляне и Дружба), в които се оправям по-скоро на автопилот и на мътни пиянски спомени.

Благодаря предварително на всички, които ще си направят труда да помогнат на другар, който иска да си поддържа по достоен начин достойния автомобил от най-достойната марка на света! :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамка им на тия в Опанец!!!!! :P На 31.12 привечер прелетях с 80.....само до толкова можах да намаля. Е още нямам тотални оплаквания :love: само една торта из колата се поразмаза :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ходовата част ти бях казал, но по обясними причини постът ми го няма :P

D&N - Овча Купел - аз съм страшно доволен от тях :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога да ти дам сервиз от който съм много доволен, специално за ходовата част и двигателя, но там е само с предварително записване и само за оглед не става. ако искаш - караш, гледат, обясняват ти така че ти да разбереш и я оставяш да я правят. частите те ги намират, като винаги са качествени и с гаранция. да не им е уроки след всички неща които казах, ако искаш ще ти дам контакт и адрес на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мои любими' date='

Предстои ми поредния маратон из страната преди Гергьовден. Искам обаче да го пробягам със здрави "крака" над здравите и чисто новички маратонки "Toyo"! :P

С други думи, искам да си направя диагностика на ходова част и окачване. Искам да го направя на място, където има стенд и където, ако се наложи, ще поразглобят това-онова, само и само да прегледат ВСИЧКО по окачването и ходовата (или поне допустимия за 1-2 часа максимум от ВСИЧКО-то).

Аз знам само за един амортисьор, но имам и леки съмнения за някой тампон - при преминаване през неравност се чува едно тихичко "клинг" - все едно метал леко се чуква в метал, ама нещо им омекотява удара...

В плевенското село Опанец (трижди да са проклети пътните строители, направили там тия отвратителни бабуни) имаше минаване през огромна немаркирана бабуна с 40 км/ч. със здраво натоварена с пътници кола и искам да видя, дали са се появили допълнителни поражения, освен въпросния амортисьор и тампончета. Колата лееееко суче задницата в остър завой и съм притеснен, честно да си призная. Предстоят ми 1000 км. за 2 дни и искам, ако има нещо за ремонт, да го направя преди да съм тръгнал, а не да се ръся като простак за репатраците на Пътна помощ и безобразните им тарифи.

Накратко: интересува ме [b']сервиз за диагностика на ходова част и окачване, където да ме правят зорлем на балъче, че всичко е за смяна, ако не е така. И без това няма да я сервизирам във въпросния сервиз, а при Йонко - моя механик. За такава диагностика обаче той няма нито стенд, нито време и не му се сърдя... Трябват ми печени момци, които да я прегледат из основи и да дадат компетентно мнение - кое да сменям овреме, кое може да чака и кое може да си остане на мястото... Също така всичкото това трябва да стане утре, за да може вдругиден да ремонтирам, каквото е наложително и да пътувам в четвъртък сутринта.

Ами, това е! Сега сте вие с информация, за която ще бъда максимално признателен и по мъжки благодарен. Моля всеки, който знае такова място, да ми даде адрес и телефон на въпросното място, тъй като има квартали на София (като Люлин, Подуяне, Горубляне и Дружба), в които се оправям по-скоро на автопилот и на мътни пиянски спомени.

Благодаря предварително на всички, които ще си направят труда да помогнат на другар, който иска да си поддържа по достоен начин достойния автомобил от най-достойната марка на света! :D

Аз бих препоръчал Жоро до околовръстното на "Овча Купел", макар, че ти вече сигурно си решил Проблемацията:P

Да им е.а ма...а на тия пе...асти от Опанец:D И аз съм минавал от там, ама бях светнат.

Не мога да уважа обче логиката: дайте някои да ми диагностицира проблемите, пък аз ще си ходя при моя майстор, дори и да си платиш за консултацията??? Тъпо ми се види нещо.

Е Що така? По тънко ли ще да ти е при него? Или му вярваш безрезервно?

Бате, като дойде някой при мен и ми каже:

Ти ми кажи процедурата по узаконяване на къщата ми, пък аз ще си ходя при моя Човек да ме Опраи....:)

Е та екстремно много се дразна, и консултацията е като "Дявол четящ Евангелие", и ако тоо се върне да мрънка, аз кротко му обеснявам, че, мойто мнение, то к'во, маловажно требва да е??? Що го взима под внимание като вярва на неговия човек?

Що не го вземеш пича- твоя майстор, и да отидете в някой свестно оборудван сервиз, заедно двамата, да кихнете некви пари и той да ползва технологиите за диагностика, било то и след работно време?, демек да свтнеш хората, че нема да си правиш там колата Anyway.?

Аз така бих направил:)

Подобаваща профилактика на любимата кола- В орторизирания сервиз, на съответната цена. Всичко друго е компромис:)

Не че мога да си го позволя де.:D

Поздрави:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...