Jump to content

Nokia E71


Recommended Posts

така...

днес цял ден ровичках из телефона...(имайки предвид че спах до 1)...

странното нещо което забелязах е че телефонът се зареди (първото му зареждане) за около час и малко.

сменил съм доста телефони, ама никога първичното зареждане не е било толкова бързо.

и се чудя що така стана.

другото което ми се случи за пръв път- като сложих батерията, телефонът изобщо нямаше ток да тръгне.

всички телефони до сега съм си ги купувал в България и винаги са ми казвали за "фабричен заряд" от който телефонът тръгва в началото....и после се зарежда 10 часа.....тука и двете неща не бяха така :respekt:

за сега съм изключително впечатлен от wifi-то и ГПС-а....не по лоши са от на лаптопа...да не кажа по добри.

несравнимо по-бърз му е софтуера от на Н73то което имам

ъпдейтнах му версията, тъй като ми се сториха готини новите неща, които ъпдейта предлага.

сега ще търся софт, който би ми влязъл в употреба.

Колега,да ти кажа сега за тея неща които им се чудиш:

1-во батерията е нямала ток ,защото може телефона да е пускан на някой друг за демонстрация или нещо от този род....ако си го взел примерно от магазин и е стоял там 1 месец в магазина мн ясно че този фабричен ток ще си замине,няма нищо че телефона е изключен.:)

2-ро Телефона се зарежда първите два пъти по 10 часа за да се възбуди батерията до пълния капацитете(както и се оставя да се изтощи/изгаси/).Това не занчи че като сложиш зарядното на дисплея ,инициализацията ще се движи 10 часа.... :bia: Влез в сайта на Nokia отвори си там за твоя телефон и прочети за колко време му се зарежда батерията...

Уверявам те че тези неща които са ти се случили са абсолютно нормални ,защото аз по цял ден се занимавам с такива боклуци :D

Колко E серии са ми минали през ръцете..... :stupid::D:owned:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а нещо за Е66 ?

Същият е като Е71 с това ,че има акселерометър (сензор за движенията) и опция в менюто за ефекти на темите.Като приложения има абсолютно същите.Камерата ,GPS-a и т.н.т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с Е66 от няколко дни и ми е ужасно криво от HTC c WindowsMobile , да се върна пак на Symbian :)

като всяка едноокия трудно изкарва батерията 2 дни :) силно се надявам да не се е разработила още и да не дава всичко от себе си :lol:

нооо при същият начин на ползване : 30-40 мин разговори, 10-тина вх. смс , 3-4 часа GPRS - всяко HTC/Qtek което съм имал изкарва минимум 3 дена!

Нокията определено е повече телефон, много по-добре се чува, много по хубаво е направена като изделие, разни глезотии има от рода на turn-to-mute които са хубави. Софтуер има бих казал еднакво количество за WM и Symbian, дори повечето програми се портват и за двете ОС. Но от към батерия виндовските телефони нямат стигане!!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според вас има ли начин да подкарам гпс-а на телефона през лаптопа.

т.е. лаптопа да ползва гпс-а на телефона и да ми показва на лаптопа къде се намирам

(при сваляне на софтуер за лаптопа отделно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не мое да стане тая хава.

Няма да се разпознае нокията като външен GPS.

Земи си един външен Holux за 100 лв.

Ще лови спътници далеч по-добре.

За лаптопа си намери Garmin Mobile PC версията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с Е66 от няколко дни и ми е ужасно криво от HTC c WindowsMobile , да се върна пак на Symbian :hilezh:

като всяка едноокия трудно изкарва батерията 2 дни :hilezh: силно се надявам да не се е разработила още и да не дава всичко от себе си ;)

нооо при същият начин на ползване : 30-40 мин разговори, 10-тина вх. смс , 3-4 часа GPRS - всяко HTC/Qtek което съм имал изкарва минимум 3 дена!

Нокията определено е повече телефон, много по-добре се чува, много по хубаво е направена като изделие, разни глезотии има от рода на turn-to-mute които са хубави. Софтуер има бих казал еднакво количество за WM и Symbian, дори повечето програми се портват и за двете ОС. Но от към батерия виндовските телефони нямат стигане!!

;)

абсолютно съм сигурен, че въпроса е безмислен, ама да попитам: "Махна ли си 3Г-то ;)"

според вас има ли начин да подкарам гпс-а на телефона през лаптопа.

т.е. лаптопа да ползва гпс-а на телефона и да ми показва на лаптопа къде се намирам

(при сваляне на софтуер за лаптопа отделно)

Ми аз не успях. Ако се справиш пиши как ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.skyfire.com/

С него можеш да гледаш IPRV-тата на IPTV.BG и Netera.

Най-полезното приложение за мен е това:

http://www.webgate.bg/products/acm/

Сигурно не е нужно да споменавам за Fring.

При наличието на Wi-Fi едва ли има по-полезно приложение.

Честито за телефона и поздравления за избора.

колега как точно се гледа ИПТВ–то ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно съм сигурен, че въпроса е безмислен, ама да попитам: "Махна ли си 3Г-то B)"

е много ясно, с 3Gъ след 1мин разговор и телефона грее като котлон ... :birthday: макар че тоя го хвалят като 3.5G квото ще и да значи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе срам несрам ще питам тва 3Г за къв х*й точно служи освен за видео разговори ?

За теглене на филми B)

Простичко обяснение:

3G или UMTS - стандарт позволяващ скорости на пренасяне през мрежата от около 384Kbit/s - достатъчни за видеоразговор.

EDGE - 236 Kbit/s - на тва му казват още 2.5G

HSDPA - от 3.6 Mbit/s до 14.4 Mbit/s - е на тва му казват още 3.5G

http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Mob...ications_System

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой да знае как се инсталира кирилица на такава нокия.

че тукашните северни магазини за мобилни телефони предлагат само нокии без кирилица :hilezh:

не че много пиша на кирилица, ама понякога като ползвам речника няма как да напиша думата на български.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз лично ще ти дам едно мнение.

Първо blackberry е апарат който е направен не да си ползваш пощата и разни такива неща както сподели колегата по-горе.Смисъл той е за това но целата на занятието е друго.Става дума за сервер с парола който се ползва и ти е предоставен от опреатора ,като всяка една информация койато ти минава през телефона се записва на този сервер.Следователно ако някога нещо се случи със твоето устройство ти да можеш да си я набавиш отново.Това е измислено за хора със доста стабилна работа и документация,които са изклиючително мобилни.Това е цялата философия на този апарат и съответно вече самия дизайн ,функционалност малко в повече и т.н.т.

За интернет няма да говорим защото просто какъвто Wireless(Wi-Fi) имат Nokia E51 и Nokia E71 малко са телефоните (да не кажа "няма) който могат да имат такъв Wi-Fi.

Пак да кажа че този BleckBerry ти е излишен заради това което споменах първо горе и после ,няма софтуер достатъчно и хубава потдръжка за тях ,моделите с Wi-fi са скъпи, клавиатурата е далеч по неодобна от на E71 и още мн мн работи.

Така нека си дойдем на думата за Е - серията на Nokia и специално Е71.

Пак да кажа телефона с един от най-добрите wireless приемникци,GPS (приложението е Nokia Maps-повече немога да ти кажа за него) работи си доста добре и бързо а и другото което е работи през Wi-Fi чрез помоща на който постоянно ти се update-ва графичната информация и то доста бързо и всичко е супер.Series 60 v3 3d edition - супер ,супер ,супер лесен за потдръжка,изключително голям набор от приложения,даже ако си вземеш Е71 само ще ми кажеш skype-a си и още след 5 мин ще съм ти я хакнал и ще имаш каквито си проложения пожелаеш!! :bussi:.Батерията се държи изключително добре на доста здрав напън от да речем - гледане на филми,слушане на музика и FM и Internet Nokia Radio също , работа през Wi-Fi и т.н.т.Говорим за около 4 дни.Standby не съм я провал.Другото което е! всичките HTC-та и разни такива Windows-ки "бози" { така оби4ам да ги наричам B) } с процесори по 500/600 mHz работят толкова по бавно от колкото един Smartphone на Nokia че просто няма на къде повече.Хубавото при тях е един Flash Player и потдръжката му.Само с това го превъзхождат по мои виждания.HTC Diamond голямо хвалене го хвалиха и като го хванах - ами човек то тоя touch неможе да смогне първото че не е одобен и т.н.т.т.т..нт.н.тнт.т. :)

Искам да ти кажа само че E серията на Nokia и специлано E51 и Е71 са толкова !ПРАКТИЧНИ! и !КОМПАКТНИ телефони по всякакъв критерии.

Разликата между двата е че в единия E51 имаш повече smartphone ,а media имаш в по малко количество.При дргуия вече имаш Smartphone и то доста добър ,вече доста по добра media(става дума за 3.2 камера с автофокус,силен звук,музикалната library взета от N сериите и theme switcher) който позволява 2 хубави персонализации според примерно Дома и Работа+GPS NAVIGATOR!!!!

Та след всичките 52035209 глупост които написах искам да ти кажа че Е71 е един доста добър апарат със хубва MultiMedia ,бърз процесор , бърз Wi-Fi , хубави Office приложения и GPS.

При Bleck Berry тези неща на куп неможеш да ги получиш и то срещу такава цена.Ти си избираш.Успех B):hilezh:

здр. видях че си много добре запознат с nokia e71.Преди няколко дни си я купих, но почти нищо не и разбирам.Искам да си ползвам gps,но незнам какво трябва да инсталирам и как .Опитвах да инсталирам GARMIN, ама май нищо не стана.Ако можеш ми помогни.Също прочетох че имаш всякакви приложения,може и тях да ми пратиш,ако пожелаеш разбира се. skype-a ми е Marina_Trifonova.Благодаря ти предварително, много ще се радвам , ако можеш да ми помогнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а нещо за Е66 ?

малко допълнение към Е66 - вече държи между 3 и 4 дни в зависимост от ползването, проблема и беше един процес в бекграунд иницииран от Гармин, който сканира картата за нови неща ... та може да се каже че я препоръчвам !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...