Jump to content

Обратна нафта


Gaudi

Recommended Posts

Колеги, може ли да се даде някаква приблизително точна дефиниция в какъв процент от входящата нафта е обратната такава...или колко от постъпващата в помпата се изгаря и колко се връща обратно в резервоара като съотношение.

...някаква литература или линкове?

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли има такъв фиксиран процент.

На празен ход се връща почти всичката.

При газ до дупка почти няма да се връща. Ще отива да гори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, не е Баш така :hilezh:

Според някакви изследвания за 200к.с. дизелов мотор за 1 моточас постъпват (теоретично казано) 100л. в помпата, 20 л. се изразходват и 80 л. се връща обратно в резервоара.

При газ до дупка дебита на постъпваща нафта е толкова голям, някакво пропорционално число на връщаната нафта.

Задачата е:

при изчисления на разходомер, който измерва постъпваща в помпата и връщана в резервоара нафта, с каква точност може да измери най-точно действителен разход на гориво...и с каква допустима грешка. Имаме предвид, че нафтата се загрява при обратен ход към резервоара... :bia:

Редактирано от Gaudi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука найстина ще си проличи кой е слушъл с внимание лекциите по физика в университета "Х" :blackey: Термодинамика, Механика на флуидите, туй онуи..... Аз си признавам - по Физиките само 3ки. :blackey: Нека някой по в час да се изкаже :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, не е Баш така :blackey:

===

Имам идея какво те мъчи.

И съм правил нещо подобно.

Ама както го мислиш първо няма да стане и второ което е първо ефекта ще е нулев. :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gaudi защо ти е да знаеш ?!? .......

..........

...........

Всичко е относително , не може да се даде точен процент просто има много променливи.

Нужен ми е някакъв анализ...сламка. Става дума за измерване на среден разход на дизелово гориво с разходомер. ако са 2 разходомера, на постъпваща и обратна нафта се образува грешка с геометрична прогресия и от там всичко отива на кино...Ако разходомерът е един, не е ясно какво е количеството обратна нафта...итн.

....а за какво ми трябва ли?....малко телеметрия, малко телематика....и GPS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...