Jump to content

Подгряване на антифриз


KUKU

Recommended Posts

Здравейте колеги,

искам да попитам кой датчик пуска нагревателните свещи на антифриза и как мога да ги изпитам дали работят?говоря за AFN мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление такива свещи има само за страни от Скандинавия и други полярни условия. Повечето наши автомобили я нямат тази екстра. А иначе се пуска автоматично от компютъра на мотора и се изключва пак от него като стигна антифриза определна температура.

:):o:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление такива свещи има само за страни от Скандинавия и други полярни условия. Повечето наши автомобили я нямат тази екстра. А иначе се пуска автоматично от компютъра на мотора и се изключва пак от него като стигна антифриза определна температура.

:):o:)

Мойта има,обаче кога и как се включват немам си идея.На съпротивление са здрави,но незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам и са здрави.проверих и тези релета които мислех че ги пускат и те се оказаха здрави и нямам и на идеа как да пробвам цялата система дали работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Ваг ком може да се проверят дали работят релетата,а свещите една по една се замерват с мултицет за съпротивление като се отка4ат кабелите им,като другите свещи.По принцип се включват при темпратури под 5 градуса.Първо само едното реле с едната свещ,ако е по-студено пуска друго реле и другите 2 свещи,а 3те мисля че ги пуска когато е мнооооого студено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проверих ги с мултицет.съпротивлението им е 0,4 ома,релетата са здрави предпазителите също.просто незнам как да ги накарам да трагнат.напрежение няма.откачих датчика за температурата на антифриза а после и за температурата на входящия въздух и пак нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...