Jump to content

Термометър за външна температура


fen

Recommended Posts

Въпроса ми е следния:

постоянно ли работи термометъра или само когато колата е на контакт и ако работи винаги свети ли му подсветката или стои както часовника когато колата не е на контакт

Мерси предварително:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

постоянно ли работи термометъра или само когато колата е на контакт

Според мен, трябва да работи само когато е на контакт.

Но със сигурност ще мога да ти кажа утре, когато ще имам възможност да проверя на фабрично монтиран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си търсил достатъчно!

За една година и половина, сигурно над 10 бр., съм намерил, и то тук във форума :flipoff:

Така , че се оглеждай и се ослушвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

показва ти температутарата само когато си на контакт или със запален двигател. при това като дадеш на контакт има време на 1-2 секудни докато ти покаже, а не моментално. свети по същия начин като часовника.

подсветката обаче е един шибан диод.

на мен един колега от форума ми го подмени с друг, тъй като не работеше подсветката..

http://www.audiquattro.de/infos/ata/index.htm

Редактирано от gerardiro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Това,че работи на контакт е ясно,ама я кажете къде ТОЧНО е оригиналното място на датчика при 80/90/coupe!?

Имаше изказвания по въпроса и в други теми,ама една снимка ще даде най-точния отговор :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама я кажете къде ТОЧНО е оригиналното място на датчика при 80/90/coupe!?

Обади се в събота и ще ти покажа, или по-скоро сам ще видиш, къде точно е монтиран оригинално на купе :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се в събота и ще ти покажа, или по-скоро сам ще видиш, къде точно е монтиран оригинално на купе :D

Къде, къде може ли и аз да видя :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я се съберете двамата и гледайте и снимайте,защото почти сигурно събота и неделя няма как да се видим :rotcol:

edit: Ако имам възможност,ще се обадя естествено :D ,ако не,моля Светльо да щракне подобаващо желаното фото :hilezh:

Редактирано от ИСО
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, колеги айде ако може да покажете снимките и на другите , че аз му търся място от колко време на този датчик. За момента е в дясната малка решетка в бронята като гледаш с/у колата и си мисля , че там мери най-точно и най-малко се влияе от двигателя. Но да видим оригинално къде е. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги да се похваля, дисплея вече е вързан по правилния начин, описан по-горе :). Отново да благодаря на всички отзовали се :)

Доста се почудих дали да връзвам кабела за подсветката, но след като го тествах на тъмно видях че термометъра свети по -силно от часовника което ме подразни. Захванах се да разбера каква му е идеята и :

- ако е свързан към +12 се намалява яркостта, но пак не съвпадаше с желаната

- ако е свъзан към потенциометъра за регулиране на подсветката на таблото нещата изглеждат добре, ОБАЧЕ когато не са пуснати фаровете там няма напрежение и съответно пак светва достатъчно ярко :(

Истината се оказа във връзването му към лампата за осветяване на часовничето , тъй като тя винаги свети (и само на контакт ) , но едновременно с това е свъзана и към потенциометъра за подсветката. Аз запоих жицата към един от двата диода показани на прикачената снимката, които всъщност са част от веригата за захранване на лампата, другия вариант е директно към лампата, но ако изгори един хубав ден ще трябва да се разпоява и ....

Резултата е еднакво светене на двата дисплея и възможност за регулиране на яркостта ако пожелаем :)

Дано да съм полезен на някого

Редактирано от fen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес и аз съм горд притежател на термометър. Теста в домашни условия по схемата на Сектор (връзвах смело :bia:) мина успешно. Предстои монтаж. Мързеливо ще чакам да пуснете снимки за мястото на сензора.

Колега фен, идеята ти за изравняването на подсветките ми хареса, но като гледам жиците които имам излиза, че ако запоя и реша да свалям таблото отново (това се случва често) ще се наложи да разпоявам. Най-вероятно нещо не съм разбрал. Ако имаш снимка, моля плясни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не съм го снимал още на мойта кола, тези дни имаше много сняг :hilezh:

Но тук е коментирано доста пъти, къде е мястото на този датчик.

Разгледайте тази тема ЦЪК

747716_orig.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги, намерих от А4 датчик с кабел и с всичките му там джунжджурии става ли за Б4 1.6( още не съм го свалил от колата) за 50 лв много ли са а от 100 ца става ли???? Съжалявам че се намесвам в тази тема но за да не отварям друга. Благодаря на отзовалите се . И схемата на свързване същата ли е? :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...