Jump to content

Помощ


Recommended Posts

Пичове имам проблем! Днес оставих колата в сервиз да и сменят ремъците. От сервиза ми се обадиха и ми казаха че ремъците са наред и че колата била напълно обслужена. Аз им казах да не пипат нищо, защото нещо ми намириса работата. Отидох в един друг сервиз, официален вносител на SKF, и с тях се разбрахме да закарам колата в понеделник. Току що обаче ми се обадиха от първия и оня ми пили на главата защо не съм му казал той да ми ги смени ами отивам при другите. Да сменям ли въобще при тях или да търся друго място. От София съм... Дайте някакъв съвет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търси други колега и по възможност стои при тях когато ги сменят, че да знаеш аз през какво минах заради тези ш....ни ремаци

Редактирано от JORCH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече се обърках и аз съвсем. Не стига, че му дадох на тоя 320 лева за смяна на ремъка дето минава през хидравликата и термостата, ами сега ми се обажда и ми държи сметка защо съм отишъл при другите. Взе ми 250 лева за работа :ja: Точните му думи бяха 'Защо отиде при другите а не ми даде парите на мен...'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече се обърках и аз съвсем. Не стига, че му дадох на тоя 320 лева за смяна на ремъка дето минава през хидравликата и термостата, ами сега ми се обажда и ми държи сметка защо съм отишъл при другите. Взе ми 250 лева за работа :) Точните му думи бяха 'Защо отиде при другите а не ми даде парите на мен...'

А стига е колега :ja: , аз 2 пъти съм сменял всички ремъци и ролки и трудът никога не е стигал толкова ;)

Направо ми се струва ,че за 1 ремък са ти съдрали кожата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Дам много са... Колата я купих преди 2 седмици. Искам да сменя всичко и да знам кога трябва да са следващите смени, а не някой да ме уверява, че били нови и незнам си какво... Някой може ли да ми препоръча добър сервиз в София, където мога да сменя ремъците, ще съм Ви много благодарен

Редактирано от d`a`n`n`y
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги сега ще ви разкажа как ми "смениха" ангренажа и ролката на А4 Б5 1.8 в Чирпан миналата година.

Решихме един ден да отидем с приятелката до Чирпан, (тя е от там) за да се разходим. Всичко вървеше перфектно докато не си поговорих с баща и който имал някакъв приятел, който пък имал много добър познат да смени ангренажа на колата. Оставаха около 15000км до смяната но аз нали да попитам колко ще иска за работа. Отивам аз при майстора........той поглежда колата и започва да ме омайва какво е ангренаж, как било сериозно нещо и как обезателно трябва да се смени и т.н. Аз си мълча защото все пак знам кога е сменяван но все пак го питам колко пари ще иска за смяната.......той ми казва "Ми ся тя е много сложна, то туй е аУди......ми...60лв за работа" ;) Аз го поглеждам......питам пак и той...ми 60лв. Оставям му колата супер доволен да сменява всичко и му давам 60лв. Казва ми да дойда след 4 часа като щял да отиде до Пловдив да поръча ангренаж и ролка от там (в Чирпан нямало части за Б5 а4) и ще бъдат към 30лв ремъка и 120ролката :( Както и да е. От тук започнах да се съмнявам за някъква простотия/цигания. Казах му изрично че искам да съм там когато сглобява колата да гледам какво прави и той каза ок. Обаждам му се след 2 часа и го питам какво стана. Той ми вика "Ми то в Пловдив също няма части........ще ми докарат от Стара Загора. Хубаво........вече се бях вбесил защото ми стана ясна работата но реших да видя какво ще стане. След още 2 часа отивам при него и го гледам "лъскав и чистичък". Питам го.......какво стана? Тои ми вика "Колата ти е готова, всичко е сменено. Беше прехвърлила един зъб и аз го оправих и сега ще върви много по добре." Тук вече ми кипват нервите........Питам го "Добре, дай ми старите части."............ Той се поизчерви и ми донесе от някъде едно пликче с ангренажен ремък от Пунто или миксер (при това скъсан) и един доста голям ЛАГЕР и ми каза че дава 50 000км гаранция за всичко!!!!!! Махам двете щипки на капачето на ангренажа и гледам лъскав ремък. Пипам го.......мазен.......целия намазан с масло и лъснат. Гледам ремъка 2х по широк от "стария" който ми беше дал. Питам го защо е по голям........той ми казва че е сложил "Спортен ремък"!!!!!! :) Вече почвам да крещя истерично.......и му казвам "Отивам до гараж където е светло и ще погледна ремъка. Ако си го сменил ще ти платя двойно и работата и частите. Ако не си го сменил ще се върна и няма да оживееш. :( " Тук той вече защочна да се вайка..........."Леле аз ще съм на загуба с пари. Какво ще правя.....набутах се с 200лв."...........Аз му казвам "Нали ти казах че ако си си свършил работата ще ти платя двойно бе какъв ти е проблема?!"

Отивам в гаража на приятелката на баща и му показвам ремъка и на него. Тръгваме обратно да го убивам тоя "майстор". Отивам в тях.........жена му трепереща ми казва че е в Пловдив. Както и да е, вечерта не го намерихме и до 3 сутринта съм търкал масло от ангренажа. ;) На другия ден в 7 сутринта жена му беше в нас с 60тте лева капаро и да се извинява. Където го докопам тоя там ще остане.

Пазете се от тея сервизи и не си оставяйте колите без да сте там. Проверявайте сменените части и искайте старите обратно. Има всякъкви идиоти!

И за бога не си сменявайте ангренажа в "Чирпан"! :)

(Извинявам се че стана малко дългичка историята)

Колега не мога да ти препоръчам сервиз защото се наложи да продам колата преди да дойде време за смяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...