Jump to content

Търси се колега от МОСТ computers


Recommended Posts

Налага се ъпгрейд...

Колебая се каква конфигурация да направя ... последно се спрях на AMD.

Има ли колега да предложи прИмоционална цена :hilezh: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз не работя там ама мога да те опътя за конфигурация на ЛС примерно, казваш пари и ти правя конфигурация, нямаш проблем :dance: а и разбира се за какво ще се ползва PC–то разбира се :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз не работя там ама мога да те опътя за конфигурация на ЛС примерно, казваш пари и ти правя конфигурация, нямаш проблем :dance: а и разбира се за какво ще се ползва PC–то разбира се :dance:

Бюджет - около 700лв.

Искам да пазарувам MB,CPU,VC,RAM,POWER...останалото го имам.

Картата да е с HDMI- ще се гледат филми на плазмен ТВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на ATI новите картички имат вградена звукова карта. Трябва ти само DVI-HDMI преходник, който мисля, че върви с картата и си вадиш перфектна картина и звук на телевизора. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на ATI новите картички имат вградена звукова карта. Трябва ти само DVI-HDMI преходник, който мисля, че върви с картата и си вадиш перфектна картина и звук на телевизора. :)

Абсолютно вярно :huh: , визирам 4850

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно вярно :dance: , визирам 4850

ами споделете за Ati картите, че аз нещо съм наплашен(безпричинно разбира се).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 4830 е по-добра от 9600gt дето си я беше избрал.

съгласен, но мнооого хора се оплакват от драйверите на АТИ...а аз и игри смятам да поигравам, а не ми се чака хотфиксове за картата , докато другите си пуцат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти продам мойта 8800GT :) че съм се надъхал на gtx260/216 :steinigung:

nvidia и на мен са ми любимци, ама е факт че 4830 бие 9600gt и се борят с 9800gt

Редактирано от penmark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4830 HDMI ще вади ли И звук ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си вземай видео на ATI. На плазма не може точно да запълни екрана и има малки черни лентички, които дразнят. Пробвал съм с няколко видове драйвъри. Това се променя от аспект ратио на дистанционното ти, но все пак остава черна лента отдолу. Това при свързване с HDMI кабел. С VGA кабел го няма този проблем, но той не пренася звук. Освен това софтуера за упраление на няколко дисплея е в пъти по- сложен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) хайде пак в джаза ;)

Аз тъкмо се бях мотивирал за една 48030 или 4850 , а ти ме размаза тоутъли !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си вземай видео на ATI. На плазма не може точно да запълни екрана и има малки черни лентички, които дразнят. Пробвал съм с няколко видове драйвъри. Това се променя от аспект ратио на дистанционното ти, но все пак остава черна лента отдолу. Това при свързване с HDMI кабел. С VGA кабел го няма този проблем, но той не пренася звук. Освен това софтуера за упраление на няколко дисплея е в пъти по- сложен.

Aз го нямам този проблем, мога да докажа със снимков материал ако не вярва някой.

Контрол центъра е елементарен на Ати картите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, брато, колегата от Варна и аз сме с един и същи модел плазма на панасоник (тва в един друг форум го видях). Аз съм с карта 4670 на Асус, консумацията й е ниска, тиха е, има VGA, DVI и HDMI входове. Доволен съм, но колегата ако може да избегне проблема със свързването ще му е доста по- удобно.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така вече по мога да се съглася щот както го беше написал сложи под общ знаменател цялата 4ххх серия на Ати.

Аз говоря за 4850 + 32-ка Нео което се води ХД реди, но с хдми си става работещо Фулл ХД 1920х1080.

През аналога макса обаче е 1368 х нещо си не се сещам вече щот изхвърлих аналоговия кабел на секундата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си вземай видео на ATI. На плазма не може точно да запълни екрана и има малки черни лентички, които дразнят. Пробвал съм с няколко видове драйвъри. Това се променя от аспект ратио на дистанционното ти, но все пак остава черна лента отдолу. Това при свързване с HDMI кабел. С VGA кабел го няма този проблем, но той не пренася звук. Освен това софтуера за упраление на няколко дисплея е в пъти по- сложен.

проблема е най-вероятно във Вашия телевизор. Сериозно. Ръчкай го някъде из неговото меню.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, брато, колегата от Варна и аз сме с един и същи модел плазма на панасоник (тва в един друг форум го видях). Аз съм с карта 4670 на Асус, консумацията й е ниска, тиха е, има VGA, DVI и HDMI входове. Доволен съм, но колегата ако може да избегне проблема със свързването ще му е доста по- удобно.

:bia:

Телевизора е Panasonic 42" PV70...

Хайде сега нов X :respekt: .

Па аз точно искам филмчета да гледам от компа на ТВ :lol:

Отивам да скоча от моста в Аспарухово .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карта за HTPC (PC за филми) ти трябва на NVidia, дори най-ниският клас от новите им поколения имат CUDA, DXVA за Windows и VDPAU за Linux.

С DXVA малко релийзи тръгват и е силно зависимо откъм плеъра ако искаш и субтитри.

Обаче с CUDA + CoreAVC 1.9+ си гледаш всички релийзи в нета.

Под Linux с MPlayer и VDPAU пак е така - тръгват всички mkv-релийзи в нета ускорени.

Та ако ще го ползваш за мултимедиа - примерно 9500GT на NVidia вземаш и си ти. 1080p-тата ще ти вървят гладко дори на старо семпронче.

За мен в днешни дни да разкодираш и рендираш 1080p контент софтуерно си е чиста проба безмислица - при наличието на изброените от мен по-горе възможности.

АТИ не ги препоръчвам, защото драйверите им са тояга, отделно и тая тяхната алтернатива на CUDA (Stream computing) никой производител на кодеци и плеъри засега не я има предвид, а с тяхното DXVA дали тръгват и 10% от рилийзите в нета. Това го казвам от опит и с 2-те марки. За MPlayer под Linux дивелопърите от NVidia даже дадоха безплатен patch за MPlayer който прави така че да може да се използва хардуерното ускорение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...