Jump to content

датчик за температурата


audi_lover

Recommended Posts

мм та проблема е следния.след смяната на ключ дроселна клапа,става въпрос за кола АУДИ 100 2.0Е AAD 115 коня,се изгуби автоматичния смукач.сутрин рано като я запаля не е както обикновено да вдига около 1600-1800 оборота.та попитах едно майсторче и ми каза че е изгорял темпреатурен датчик или именно този датчик подава грешна информация на компютъра че колата е загряла и има няма 15 метра и гасне.като загрее както трябва си върви нормално.това само на бензин.интересното е че на газ не го прави това.тааа ако някой знае или покаже картинка на въпросния датчик,да си го взема предварително и да хода да ми го поставят.благодаря предварително

ПОЗДРАВИ! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мм та проблема е следния.след смяната на ключ дроселна клапа,става въпрос за кола АУДИ 100 2.0Е AAD 115 коня,се изгуби автоматичния смукач.сутрин рано като я запаля не е както обикновено да вдига около 1600-1800 оборота.та попитах едно майсторче и ми каза че е изгорял темпреатурен датчик или именно този датчик подава грешна информация на компютъра че колата е загряла и има няма 15 метра и гасне.като загрее както трябва си върви нормално.това само на бензин.интересното е че на газ не го прави това.тааа ако някой знае или покаже картинка на въпросния датчик,да си го взема предварително и да хода да ми го поставят.благодаря предварително

ПОЗДРАВИ! :hilezh:

извинявай, но като начало...за мен не е нормално колата да работи на 1600-1800 оборота :hilezh: имаш два датчика за температура,един до друг са, синия с двете крачета е този, който дава инфо на компютъра,другия е за стрелката на таблото :) най-лесно можеш да разбереш дали е читав като му замериш съпротивлението...при 80 градуса то трябва да е 300-350 ома . самия датчик се сменява елементарно,държи се на една скоба..препоръчително е да махнеш капачката на казанчето преди да махнеш датчика. мисля,че имам останал такъв датчик. ако си в София може да се видим и да го пробваме :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато е на смукач държи около 1000 оборота и то при студено време - това не е Лада, че да държи 2000 оборота :). При теб сега колко оборота държи като запалиш? Регулирахте ли TPS-a да "цъка" като отпуснеш педала на газта?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

ооо да.че как баца на бензин.у петък даже че одим при правят диагностика в ауди до метро 2.но пак казвам.преди смяната на ключ дроселна клапа при студено палене държеше 1600.сега директно ги заковава на 800.но ги мени.когато съм в движение и изключа от скорост ги държи малко над 1000.като спра,веднага на 800.би требвало едни и същи обороти да държи.мерси все пак.значи съмненията ми за изгорял датчик може и да отпаднат.щом при студено палене си ги държи нормални обороти!!!!!!!!!!!.800 при студено палене :hilezh:

Редактирано от audi_lover
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...