Jump to content

Разход на масло на А4 2.0 TDI


GENADII

Recommended Posts

Вероятно темата ми е банална, но нищо не открих за модела във форума. Сервизния интервал на двигателното масло е 15 хил. км. След пробег от около 12 хил. км. светва лампата за ниско ниво на маслото. При доливане на около 0,5 л. масло, лампата естествено загасва и двигателя си изминава пробега до 15000 км. Това се повтаря след всяка смяна и изминаване на горепосочения пробег. При дилъра "Порше-Запад" ми обясниха, че неможе да се говори за повишен разход, защото заводските норми за разход на масло за дизелови двигатели след 2005г. са 100 гр. изгорено масло на 100 л. изгорено гориво... Добри или лоши, аз немога да оспорвам специалистите при дилъра, но все пак ми е интересно мнението ви за гореописания разход, както и за така дадените ми норми за разход на масло.

P.S. Забравих да кажа, че двигателя ми е на 30 хил.км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ти е разхода на масло има по-големи от смяна до смяна на масло! Сигурно я настъпваш, тя си върви много с този двигател, не би трябвало да ти дава да подадеш газ повечко.

Иначе разхода, който ти дават в сервизната книжка може да достигне до 1л / 1000 км. Това с 1л./100 литра гориво кой ти го каза? :hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ти е разхода на масло има по-големи от смяна до смяна на масло! Сигурно я настъпваш, тя си върви много с този двигател, не би трябвало да ти дава да подадеш газ повечко.

Иначе разхода, който ти дават в сервизната книжка може да достигне до 1л / 1000 км. Това с 1л./100 литра гориво кой ти го каза? :hilezh::hilezh::hilezh:

Колега не си прочел правилно пише 100гр на 100л. Което според колата е горе долу 1700-1800км. За мен това е нормално. 100гр а не литър.

Редактирано от vladimirnn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...