Jump to content

Сервизен интервал на А4 2.0 TDI B7


GENADII

Recommended Posts

Може би въпросът да ми е банален но за пореден път не се справих с търсачката, а и май няма много писано за В7... Смених всички консумативи на колата при сервиз, оторизиран от дилъра с договор за съвместна дейност, даваща му права да извършва интервенции и на гаранционни автомобили. Работата в сервиза беше по-вече от перфектна или поне такава, както аз си я представям. Педантично почистване на филтърната кутия с прахосмукачка, издухване на филтърните въздуховоди с въздух, внимателно разкачване и наместване на всички щипки имаркучи и без капка нафта или масълце по двигателя. След изчистване на сервизния интервал на дисплея се появи " - - - KM " и " - - - days ". Моите очаквания бяха, че вместо чертичките, ще се повят цифри за дни и километри, които съответно ще намаляват, но след като се върнах в сервиза, ми обясниха, че така ще останат да светят, докато не останат 5000 км или 60 дни до нова смяна, т.е. тогава ще се появят цифри, които да ме предупреждават. Понеже опита ми с други марки автомобили показва, че след изчистването, директно започва обратно броене, затова изказвам известни съмнения относно сегашните показания на дисплея. Ще съм благодарен на всички, които биха могли да ми дадат информация по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз да те питам теб нещо

Къде ги гледаш тези км.и дни аз също смених всичко в

порше миналата седмица къде да погледна за да видя и аз моята и след това ще ти напиша как е при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз да те питам теб нещо

Къде ги гледаш тези км.и дни аз също смених всичко в

порше миналата седмица къде да погледна за да видя и аз моята и след това ще ти напиша как е при мен.

На таблото от където се занулява дневния километраж има три бутона... Единия е както казах за зануляване, втория по памет пише chek а на третия има нещо като гаечен ключ. Когато се натисне този с ключа излиза сервизния интервал т.е. километрите или дните оставащи до сервиз текущо обслужване. Дано правилно да си спомням, а ако съм се объркал за символите ще се коригирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

, но след като се върнах в сервиза, ми обясниха, че така ще останат да светят, докато не останат 5000 км или 60 дни до нова смяна, т.е. тогава ще се появят цифри, които да ме предупреждават. Понеже опита ми с други марки автомобили показва, че след изчистването, директно започва обратно броене, затова изказвам известни съмнения относно сегашните показания на дисплея. Ще съм благодарен на всички, които биха могли да ми дадат информация по въпроса.

След като изминеш 500 или 1000km. ще започне да ти ги изписва,за дните - не си спомням дали беше седмица или месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи както ви казах преди седмица смених всичко

в порше изминах от тогава до днес 700 км.

и днес се сетих да проверя и ми изписва 5000 км.

и 260 target да разбирам ли че не са го занулили в порше или така трябва да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи както ви казах преди седмица смених всичко

в порше изминах от тогава до днес 700 км.

и днес се сетих да проверя и ми изписва 5000 км.

и 260 target да разбирам ли че не са го занулили в порше или така трябва да е.

Вече съвсем се обърках, какво и кога трябва да започне да пише на дисплея на тази позиция. Но ситуацията при тебе доста прилича на незанулен брояч, или пък имаш 5000 км. до смяна масло, което е невъзможно... Аз доста се порових по въпроса /защото ми влезна бръмбар в главата/ и наистина видях инструкцията, която казва:"... известно време ще се вижда --- км и --- days " Колко е това "известно време", дали ден или месец? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седят чертички докато не изменеш 500км. ,а за дните не съм сигурен но е най-много седмица.

Благодаря за вниманието. Вече всичко е ок. След 500 км. и 10 дни ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...