Jump to content

Проблем с АBS-са


Nik0las

Recommended Posts

Проблем с АBSса! От извесно време почна да ми примигва лампата за АБСа, но си мислих че нещо от таблото, обаче с времето почна да се примигва все по-често и все по-задълго докато неустанових накрая 4е наистина неми работи АБСа. Интересхото е че него прави постоянно ами когато си иска и ако го рестартирам с компчето АБС си работи за кратко и пак... Нещо някой датчик се ебава. Дайте съвет какво да търся или къде да отида да ми направат диагностика на АБСа.

Мерси предварително на батката който знае :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте съвет какво да търся или къде да отида да ми направат диагностика на АБСа.

Един колега ги препоръча. Дано да могат да помогнат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз там ходих, когато имах проблеми с ABS-а. Беше разместен датчик, оправиха го. Не е лошо да се обадиш да си запазиш час, ако ще ходиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено е датчик!как са ти джантите, ако имаш крива от трептенията също се получава изключване на АБС-а при малко по-висока скорост!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте.Понеже прочетох темата,за АБС-то,та да попитам.Как мога да знам,дали работи?Имам копче за вкл.-изкл.И като го засила с 30-40км и натисна спирачки гумите влачат.Независимо в кво положение е копчето.Колата я имам от 2 седмици.

Редактирано от pachkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сухо много не се усеща много АБС-са. И аз съм натискал рязко и на мен са ми прискърцвали. Пробвай на мокър път (на сняг пробата е най-показателна, ама сега няма снежинки навън). Тогава на хлъзгаво като натиснеш педала на спирачката и АБС -а сработи, започва да ти чука по педала и да го връща. Чува се едно специфично чегъртане и се усеща на педала на спирачката все едно някой го удря с чукче.

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има проблема с АБС-са само че при мен направо изключва когато мина през някои неравност дупка после ми е зор докато го пусна отново :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Понеже прочетох темата,за АБС-то,та да попитам.Как мога да знам,дали работи?Имам копче за вкл.-изкл.И като го засила с 30-40км и натисна спирачки гумите влачат.Независимо в кво положение е копчето.Колата я имам от 2 седмици.

чувал съм че АБС се активира при скорост над 40км/ч, но при мен при всяко по-силно натискане и чегърта...

Може да съм изключение! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чувал съм че АБС се активира при скорост над 40км/ч, но при мен при всяко по-силно натискане и чегърта...

Може да съм изключение! ;)

Маме, признай си - и ти имаше същия проблем, като него. :hilezh: От самосебе си ли се оправи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маме, признай си - и ти имаше същия проблем, като него. :flipoff: От самосебе си ли се оправи?

то па да е сефте...

така беше и с ръчната

после с едно лопане отдолу...

сега и проблема с паленето и форсирането изчезна така като се появи..., остана си само завишения разход :flipoff:

Заеби, характер има тая кола и това си е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, извинявам се предварително, че ще пиша в темата, но така и така я има отворена не искам да отварям нова ... <_<

моя проблем с абс-то го имам още от както взех колата преди година ...

когато карам с 10-15 до 20 км/ч (даже при 20 не съм го усещал) се случва едно леко чегъртене ... което идва от абс-то и когато натисна спирачката (съвсем лекичко) и се оправя.

не е проблема в накладките, че ги сменях и пак така си и остана, не е от джанти, че първо бях с оригиналните за модела, с тях го правеше, сега съм с други и с тях го прави (а и тези и предните бяха балансирани и не бяха криви, даже и заварки нямат, така че отпадат като симптом) какво да го правя това чудо ? :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно АБС-са винаги си работи ина сух път пак си работи няма изклучения абс-са дори и на сух път пак си работи проблема е че на pachkata маи няма крушка да види дали работи и моя не работеше парво си мислих че е датдичк на абс-са но от копчето за включване и изключване разбрах че това реле се намира по задната седалка и на него имаше едно бушонче 10 А и сиго смених и трагна асб-са но като вдигна над20 киломера се изклучва и ресих да пробвам на по голяма скорост и работи обаче се оказа на задна ляво колело беше разместен наместихго и се оправи асбс-са :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...