Jump to content

Тонколони 5.1


Recommended Posts

От няколко вечери чета и на другия ден ходя по магазините и нищо на мога да взема.

Искам да си обзаведа домашно кино за около 1500лв. Знам че, няма да е нещо велико но такива са възможностите.

Ресивъра ще бъде: http://www.dekom.bg/index.php?page=product_details&structure=Products&instanceID=5991&FCID=FC3aef0cfdf5ea63930291329aa9693c83 защото ТВ е Sony искам да е същия за да мога да ползвам синхронизацията, общото дистанционо и т.н. Каква е разликата от този: http://www.dekom.bg/index.php?page=product_details&structure=Products&instanceID=7271&FCID=FC3aef0cfdf5ea63930291329aa9693c83

Та по-големия проблем са тонколоните. При тези цени на ресивъра, за колони остават 1100-1200лв какво ще ми препоръчате. Искам само да са черни или венге. Ще кажете че цвета е приумица но все пак това е нещо което ще гледам по цял ден и трябва да се вързва с останалите мебели. Не съм толкова вманиячен аудио маняк че, да цопна нещо с цвят череша или от сорта в стая обзаведена в черно и червено.

п.п. Може и някой друг лев отгоре за колоните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвах доскоро ето тази комбинация

Това ми беше ресивъра

DVD

Колоните

Субуфер

подмених високите и средите на колоните с по-добри говорители, за да подобря звученето в аудио режим.

Ако те интересува нещо повече питай, просто не искам да си налагам мнението.

мисля се вписва в парите и мераците ти идеално.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знаеш как ме е яд, че ти видях темата в която ги обяви за продажба много късно. :flipoff:

1.Ресивъра ще бъде същия. Отзиви?

2.DVD - няма ди има, ще си вземам попкорн но чакам новия модел С-200

3.Суб - да кажем същия

4.Колони. Не се ли държат добре с оригиналните говорители? А и каква е идеята да вземам тонколони и после да им подменям говорителите? Не е ли по-добре направо да вземеш по висок клас? А и аз нито имам времето нито познанията да подменям говорители.

Аз също ги загледах тези колони. Притесняваме малкия размер на задните. Не знам дали има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от около 4 години имам тези:

http://www.electron.bg/product_info.php?pr...ywords=universe

и съм съвсем доволен, макар че определено не съм аудиофил. До преди година бяха с Yamaha RX-V357, но за миналата Коледа си взех това:

http://denon-bg.com/articledetails.php?ArticleID=237

и колоните определено се родиха. За съжаление май е над бюджета ти (тогава рисивъра беше 1200лв, сега не знам колко е). Преди да го сменя, изчетох доста неща из нета, и останах с впечатлението, че Audyssey е задължителна екстра за мен. Не знам доколко бяха направени професионално, но всички сравнения на Audyssey с DCAC (на Сони) и както там се казваше системата на Yamaha, бяха твърдо в полза на Audyssey. MultEQ и Dynamic EQ са се "изплатили" многократно за тази година, особено когато искам да гледам нещо късно през нощта. Та накратко -- преди да финализираш нещата, вземи поразгледай, т.е. преслушай и други марки освен Сони. Дистанционното ще го забравиш, или като вземеш попкорна ще се решиш да се изръсиш още 200-300лв за истинско мултифункционално дистанионно (като Logitech Harmony One), което да управлява и него...

Преди 2 месеца, най-вече поради гъдел, си взех и субуфер ( http://www.electron.bg/product_info.php?pr...eywords=thunder ). Честно казано, в повечето случаи не виждам особена разлика. Не ме разбирай погрешно, разлика има, бас има доооста повече, все пак 25cm е повече от 16.5cm диаметър на говорителя, но и без суба си беше ОК и за филми, и за музика. Калибровката на Denon-а дава на предните колони 40Hz долна граница, което според мен си е добре. Та като идея -- ако няма да купуваш пълен 5.1 комплект, виж първо 5.0 как ти звучи, и може за момента да вложиш въпросните 200-300 лв. в по-добър рисивър и после ако искаш да събираш пари за суб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знаеш как ме е яд, че ти видях темата в която ги обяви за продажба много късно. :dance:

1.Ресивъра ще бъде същия. Отзиви?

2.DVD - няма ди има, ще си вземам попкорн но чакам новия модел С-200

3.Суб - да кажем същия

4.Колони. Не се ли държат добре с оригиналните говорители? А и каква е идеята да вземам тонколони и после да им подменям говорителите? Не е ли по-добре направо да вземеш по висок клас? А и аз нито имам времето нито познанията да подменям говорители.

Аз също ги загледах тези колони. Притесняваме малкия размер на задните. Не знам дали има значение.

Здраве да е, ще си вземеш по-хубави <_<

Ресивъра:

с две думи - за тези пари толкова.

-Доста приятен дизайн. Приятно светещ дисплей, но с доста дребни надписи.

-Объркващо дистанционно с объркващи и трудни менюта и подменюта. Иначе има настройки доволно, но повечето така и не съм ги пипал.

-Автоматична калибровка с един подвижен микрофон - изчислява сам с невероятна точност на какво разтояние са колоните и съответно пресмята силата на звука.

-Декодери има, но честно казано са гола вода. Незнам защо се получава така, но просто я няма тръпката като гледаш филм, не се потапящ в него както се казва. Всъщност не е проблема точно в този ресивър и в марката , а в ценовия клас. Хубав от 800лв нагоре, че даже и от 1000-1200. Все пак става за непретенциозни хора, не се притеснявай ;)

-Има една доста полезна настройка, която тушира силата на ефектите във филмите - нещо доста полезно късно вечерно време (при наличие на съседи естествено).

-Може да се настройва и ръчно всеки един канал.

-Няма настройка на средите (въпреки, че пише че има)

-Радиото е гола вода, както на всички тунери на Сони. Скапани са и доста се влиаят от "невидими" фактори. Примерно пускам си телевизора и радиото е аривидерчи :stupid:

Колоните:

-Това са Home Cinema Bravia серия, т.е са за домашно кино. Настройките на колоните за домашно кино и тези за чисто аудио са коренно различни. Тъй като звука е "орязан" допълнително още от ресивъра (усилвател също за домашно кино) се появява лека липса в аудио режим. Това се прави, защото звука на DVD формат или многоканалния звук е по-добър от стандартния, освен това е доста по отчетлив и силен.

Аз обичам чистия и балансиран звук и естествено имах желанието да имам и добра аудио система, когато не гледам филми. Чувствителността на високоговорителите е доста добра, но звучат добре най-вече при филми. Те така са настроени. Страхотни среди, реално има три говорителя за това. Сравнително мощни са, но без субуфер не си мисли, че ще минеш. Определено той допълва картината и точно тези колони имат остра нужда от него, особено за кино!

(смених високите, защото не звучат достатъчно убедително според моите представи в аудио режим)

Субуфера:

страхотен е, нямам никакви забележки. Много е мощен и има допълнителни настройки отзад.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 5.0 и 5.1 си абслолютно прав. Суба може и да го добавя по-късно , ако има нужда(то винаги има <_< )

Ама 1200 за ресивър за мен няма смисъл.

това беше към Bat'Pesho, ама Verter ме изпревари

Редактирано от dr_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да спомена малките колонки (сателитите и центъра) . Слаби са, и си мисля, че въобще не трябва да се продават с тези колони в комплект. Чета по форумите, че за добро кино ти трябват 4 еднакви колони и един добър център. Тук тази комбинация я няма.

Но пак ще ти кажа, че ще ти свършат работа.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудио слушам основно в колата. В къщи нещо не остава време, особено сега с двете деца. Което означава, че мога да го взема това Sony и да го ползвам сток за филми и ще бъде читаво(+ суба разбира се).

Благодаря ти! Помогна ми <_<

Мисля че взех решението за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се.

Така комплектована системата си свири по-добре от разни системи тип "всичко в едно" които ги продават в хипермаркетите за цени до към 1000-1200лв, че дори и малко повече.

Единственият недостатък сравнен с тези системи, е че няма такъв съраунд като тях и не е толкова компактна. Мисля всичко останало е в твоя ползва в случая - мощност, настройки, входове/изходи, супер баланс кино/аудио (несравнимо!!!!!) , по-истински материали, по-класно излъчване и не на последно място възможност за ъпгрейд!

Сони колоните + суб ще ти стъпят на 800лв

Ето ти още няколко варианта за колони:

Тия ELtax бяха доста скъпи, когато купувах моите Сони Сега са 900лв и евентуално + един суб за 300лв = 1200лв. Мисля са по-добри от сонито, но не мога да го кажа убедително, заящото не съм ги чувал. Сравнявах в магазина комплекта на сони с един по-нисък модел на Eltax, и сонито ми хареса повече, но тук става въпрос за по-добри.

Това пък е по-малката серия на Сони

сравнен с по-високота , която обсъждаме нямат едни среди, но пък това със сигурност е компенсирано в обхвата на двойката средно и ниско честотни говорителя. При положение, че ще ти трябва суб за свръх ниските и плътността на баса, според мен малко се губи смисъла на голямата двойка колони от по-високата серия. Съраунд и център говорителите са същите и няма да се губят толкова, защото са по равнопоставени. Чуй ги как звучат и може да си спестиш даже малко парички.

Има ги и в друг цвят

Честно ти казвам, че ако сега трябва да избирам колони измежду сонито, ще взема по-малката серия :dance:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам горния пост, вече си взел решение... На мен идеята ми беше, че ~1000лв за рисивър + ~500 за колони (5.0) се вписват идеално в бюджета ти и са по-добър вариант от Сонитата. Сега гледам, че по-новия модел 1910 в Германия е 499 евро, а миналата година цените им в България бяха същите като в Германия. Поне в магазина на Денон в София миналата година "старите" модели, т.е. за 2008г, се продаваха със солидни отстъпки. Не знам обаче дали имат магазин във Варна...

Но всеки си решава сам -- каквото и да купиш, ти пожелавам да те кефи максимално :dance:

...

Тия ELtax бяха доста скъпи, когато купувах моите Сони Сега са 900лв и евентуално + един суб за 300лв = 1200лв. Мисля са по-добри от сонито, но не мога да го кажа убедително. Сравнявах в магазина комплекта на сони с един по-нисък модел на Eltax, и сонито ми хареса повече, но тук става въпрос за по-добри.

...

Само да вметна, че тези Eltax са с вградени 20см субуфери в предните колони, та едва ли има смисъл да се купува допълнителен суб за 300лв. За да има осезаема разлика вероятно ще трябват доста повечко парички...

А ако искаш, може да хвърлиш един поглед и на това, но не знам доколко са актуални промоциите:

http://www.homecinema-bg.com/hot.html

Редактирано от Bat'Pesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че тези Eltax са с вградени 20см субуфери в предните колони, та едва ли има смисъл да се купува допълнителен суб за 300лв. За да има осезаема разлика вероятно ще трябват доста повечко парички...

вярно е, не го видях. Незнам доколко могат да го заместят, но си струва да се видят и чуят.

Все пак изглеждат сериозни, а Eltax са датска фирма мисля :dance:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но всеки си решава сам -- каквото и да купиш, ти пожелавам да те кефи максимално :dance:

Само да вметна, че тези Eltax са с вградени 20см субуфери в предните колони, та едва ли има смисъл да се купува допълнителен суб за 300лв. За да има осезаема разлика вероятно ще трябват доста повечко парички...

Гледах ги тези и точно вградения суб не ми хареса. Няма да е като отделен суб а само вдига цената. Има и други Eltax, но нещо не ме кефи дизаина много дървени ми изглеждат. Незнам как са на живо, ще трябва да ги погледна.

Редактирано от dr_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни малкият модел на сони, ще ти харесат много :dance:

ако спестиш малко от колоните, ще можеш да качиш класа на ресивъра. РЕсивъра определено е сърцето на системите за домашно кино и е желателно да се вложат в него по-голямата част от финансите.

Ако дизайнът на елтакса не ти харесва, не ги взимай. Аз също много се повлиявам от него като избирам.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябваше да пишеш повече след онова "Благодаря ти" :dance:

Пак ме вкара в размисли. Давай сега предложение за по-скъп ресивър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябваше да пишеш повече след онова "Благодаря ти" :stupid:

Пак ме вкара в размисли. Давай сега предложение за по-скъп ресивър.

Тук вече немога да ти помогна. Някой друг трябва да се включи. :dance:

В сони центъра в ЦУМ се заговорих по продължително с единия от продавачите. Оказа се, че и той има лични сони колони от тези за 500лв. Каза че е доволен, но ползвал по-висок клас ресивър от този който аз ползвах. Точно той ми каза, че на сони хубавите ресивъри почват от 800лв. Честно казано незнам с какво са по-хубави и тепърва ще разбера, защото и аз ще купувам един другата седмица. Двойна цена все пак обещава нещо по-добро, а тъй или иначе си имаш бюджет, да си го изпълниш :dance:

При мен колоните като стойност надвишаваха двойно стойността на ресивъра. Според батките разбирачи от аудиофилските форуми, това не е правилно. Имаш потенциал в озвучителните тела, а не можеш да го оползотвориш максимално.

Ако дадеш примерно 800лв за ресивър, 350 лв за 5.0 колони и 450лв за попкорн стават 1600лв. Остава по нататък да добавиш и един суб за 250-300лв.

Това е по-малкия суб 100 ватов с 20см бас

все пак 200ватов с 25 см бас и 300лв цена е по-добра оферта отвсякъде

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 90% от инфото го събирах от този форум:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1050097

Дано да знаеш английски, че има много за четене. За да стесниш кръга, се ориентирай към няколко магазина в близката ти околност, виж какво предлагат и на какви цени, и чети. Миналата година изборът беше (за мен поне) Denon 1909 или Onkyo TX-SR606. Втория не го намерих никъде, а официален вносител така и не открих. В крайна сметка Денона победи с ценова политика -- мразя, когато ми пробутват нещо с 30-40% надценка само щото съм в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

При мен колоните като стойност надвишаваха двойно стойността на ресивъра. Според батките разбирачи от аудиофилските форуми, това не е правилно. Имаш потенциал в озвучителните тела, а не можеш да го оползотвориш максимално.

Проблема на всеки "разбирач" е, че е всеки за себе си... Аз съм виждал поне 100ина мнения, че колоните са основната част на системата (http://bgaudio.org например). НО ме губят като слушател, когато стане въпрос, че за "истинска" система трябва лампов усилвател и само 2 колони. В магазина на Солунска 39 (линка съм дал по-долу, http://www.homecinema-bg.com) веднъж ми пускаха колони за по 20,000 долара всяка и някакъв умопомрачителен усилвател (стерео, не рисивър). Е вярно, звучеше по-добре от системата ми вкъщи, ама не чак за да оправдае разликата между ~2000лв и тяхната...

Съдейки по залежалата стока в Техно*** в София, едва ли е много добра идея да се купува оттам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в магазина на "ELECTRON.BG" в базара на НДК мисля, че се казваше "Пасажа"(базара). Там можеш да видиш наличните ресивъри и колони на "Sony" и "Eltax" , както и да ги чуеш. От това можеш да добиеш горе- долу някаква представа за какво става въпрос, но имай в предвид, че и акустиката на самото помещение е от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дадеш примерно 800лв за ресивър, 350 лв за 5.0 колони и 450лв за попкорн стават 1600лв. Остава по нататък да добавиш и един суб за 250-300лв.

Попкорна е извън този бюджет. Така или иначе все още не се знае каква ще бъде цената на С-200.

Май почвам да се навивам за по-скъп рисивър. 800-900лв. Остъка ще е за колони, а после и един суб. Колоните като си писал подлежът на ъпгрейд, ако почнат да ме дразнят. Но рисивъра трябва да се сменя ако се окаже боклук.

колегата е от Варна....

10х за уточнението. Мога да отида до София да си купя Ауди, ама колони :hilezh:

Редактирано от dr_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 90% от инфото го събирах от този форум:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1050097

Четох. И там е както в нашите аудио форуми. 100 човека 101мнения. Иначе има доста добри ревюта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф, този отговор го пиша вече трети път, и ако пак спрат тока, май ще се откажа :hilezh: Или най-накрая ще се размърдам за UPS...

Според мен нещата стоят така (логиката ми от миналата година, но не се е променила много). Един добър рисивър (800-1200лв) има значително повече неща като функционалност (входове, изходи, опции за конфигуриране), а технологии от типа на Audyssey MultiEQ буквално правят чудеса с евтини колони (представи си, че имаш по един професионално настроен еквилайзер за всяка отделна колона, така че недостатъците ѝ се коригират). Хубавите колони са наистина хубаво нещо, но разликата в цената е убийствена. От друга страна, разликата в цената на рисивъра е значително по-малка. В същото време, хубави колони с кофти рисивър не е добра идея, по очевидни причини, така че в крайна сметка човек така или иначе инвестира в него...

Бих ти предложил да се огледаш около вас какви нови модели рисивъри се предлагат (първите ти Сонита имат автоматична настройка, но тя не включва аналог на MultiEQ, т.е. само мери разстоянията до колоните но не и възможностите им). Като си харесаш нещо като цена, тогава чети в интернет за конкурентни модели в същия клас и се ориентирай дали да търсиш друг модел... Поне ще ти стане ясно кои от предлаганите по магазините модели са стари. Другото вече съм го казал горе -- като марка на мен ми харесва Денон, заради ценовата политика. За Варна дават само разните Техно*... като партньори, но като минимум бих те посъветвал да им звъннеш в магазина в София да ти кажат какво имат и на какви цени. Поне в Софийските Техно* магазини наличностите са отпреди 2-3 години минимум и са на неоправдано високи цени. Ако попадна на друг дилър, който ми предлага официално в България техника на същата цена, както и западна Европа -- дай боже повече такива, и те ще влязат в играта.

Успех в избора и по-малко безсънни нощи при избора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ме убеди за качествения рисивър. Просто ще вдигна малко бюджета и докато компенсирам разликата в паричките ще чета.

Това което ме притеснява е че апетита идва с яденето. Тръгнах от бюджет за рисивър 400-500. Сега ще харесам нещо за 1000 и ще си кажа абе ония за 1200 е доста по-добър а само 20% разлика в цената не е много за това което предлага. После ще отидем на 1400-1500. Тази схема съм я изпитвал и друг път. Преди две години тръганх за ТВ за 1400-1500 и накрая взех за 2200. :steinigung:

п.п. мисля та взема като тонколоните на Verter

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. мисля та взема като тонколоните на Verter

ха-ха, така ли стана?

За ТЕЗИ ли става въпрос или за Сонито?

Мисля, няма да сгрешиш ако се спреш на Harman-Kardon. Тия колони звучат много впечатляващо и засенчват доста по големи колони. Имам ги от около седмица вече. 950лв промоция, а ако искаш и стойки към тях 187лв са чифт такива.

Утре отивам да купя ето този ресивър:

Harman-Kardon AVR 255

1200лв сега, свален от 1400, първоначално 1900лв.

Впечатлен съм от това какво пишат за него и по-голямото му братче AVR 355. Звучал невероятно и предоставял впечатляваща видео картина, благодарение на видео процесора Faroudja, който се вгражда в най-добрите аудио-визуални системи.

Тук можеш бегло да се запознаеш с него

Утре вечер живот и здраве, бих могъл да ти напиша и впечатление от ресивъра в комбинация с колоните. В понеделник ще взема и един попкорн и ще се затвори кръга. Може да се оборудваш по същия начин. :steinigung:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то зависи от подхода... Аз като пич първо реших да видя какво препоръчват "майсторите", а тогава на повечето им течаха лигите по това (http://www.sherwoodamerica.com/site/newcastle/receivers/R972.html), бяха му обявили спецификациите, но имаше няколко месеца закъснение с излизането на пазара... Не знам що страници хвалебствия изчетох, и естествено викам си, тва ще е Истината. Най вече заради Trinnov системата, която е като Audyssey MultiEq само че в 3D, т.е. се предполага, че мери и положението на колоните по вертикала и коригира. Също имам малко дете вкъщи, и предните floor-standing колони са на практика закачени за тавана, с всичките последици за качество на звук. Както и да е, след доста четене за Истината, попаднах на очаквана цена около 4,000-5,000 долара и естествено спрях дотук. Почти случайно влязох м магазина на Денон (около 2г. преди това ме бяха разочаровали доста, пича продавач отказа да пусне мой диск щото "не се знаело какво може да направи на системата", която исках да чуя.). Е вече стана ясно, човека беше друг, остана половин час след работно време да ми обяснява и показва, аз си бях попрочел и по интернет, и като каза супер цена не съм се двоумил. (Конкуренцията от Onkyo първо беше предишния модел, второ беше по-скъпа към 300лв от Денона).

Не вярвам да влезеш обаче много в двоуменето, особено ако нямаш планове в бъдеще да разширяваш до 7.1 или повече. Може да си вземеш по-нисък клас рисивър (в повечето случаи са орязани видео функциите, но според мен те са излишни, up-scaling чипа на ТВто или на Tvix-а ми са си супер). Ако не са променили ценовата политика AVR-1910 трябва да е 1000лв (499 евро в Германия), а по-ниския модел AVR-1610 (5.1, но поне на пръв поглед с всички нови кодеци и с MultiEQ) е 740-750лв (369 евро). Нямам време да сравнявам детайлно нещата, но май основната разлика са по-малкото канали и по-малката мощност. Но ако няма да правиш 7.1 (и не те интересува захранване на втора стая с един рисивър), по-малката мощност (75W) ще е предостатъчна, на мен досега не ми се е налагало да пускам по-силно от -40dB, нормално слушам на -60dB... Скалата май е до +16, а ако не ме лъже паметта на всеки 6dB силата на звука се удвоява (нали е логаритмична скала).

Onkyo също имат нов модел, TX-SR607 (http://www.eu.onkyo.com/products/TX-SR607.html). За България или Европа обаче не намирам цени. А това, което ми излиза онлайн за Onkyo не ми харесва много (http://bmv.bg/?type=products&cat=11&id=1738).

Все едно, да не се повтарям излишно... Сам ще се убедиш, че в този ценови клас реално повече пари не ти купуват по-добър звук, а повече функции. Остава да прецениш кои наистина ти трябват, и кои така или иначе ще си ги имаш с Попкорна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...