Jump to content

Поредния проблем с трудно палене


Maxx

Recommended Posts

Здравеите колеги.

Доста теми по въпроса изчетох но всички са за други двигатели.

Проблема е до болка познат, сутрин на студен двигател трудно пали на бензин. Трябва да го припаля няколко пъти зада заработи, тресе се и не подържа обороти, като загрее няма проблем, на газ също няма никакъв проблем работи добре.

NE двигателите имат ли някакъв комп и ламбда сонда от които да идва проблема като при други двигатели или не?

Кажете какъв може да е проблема и как да го отстраня?

Свещите са нови.

80 B3 1.8s NE двигател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,под карбуратора имаш един таралеж за подгряване на горивната смес,провери го дали работи.За целта разкачи му кабела и провери дали отива ток,това на студена кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tрябва да го припаля няколко пъти зада заработи, тресе се и не подържа обороти, като загрее няма проблем

Е, с ръчния смукач не можеш ли да поддържаш оборотите? По запалването как е положението? Капачка, палец, свещи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На карбуратора няма ламба сонда

Точно моторът с NE имаше една модификация с ламбда сонда. Дискутирахме го тук във форума вече. :hilezh:

ЦЪК

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно моторът с NE имаше една модификация с ламбда сонда. Дискутирахме го тук във форума вече. :)

Те такова нещо не бях виждал. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коллеги, аз съм със същия двигател и имам същия проблем, обаче само на бензин на газ си пали перфектно. А за ръчния смукач, при мене като го дръпна до край на бензин и гасне. Докато не загрее до 60-70 градуса губи обороти и директно гасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след опит за центровка се оказа, че някой от цилиндрите прекъсва. Причината не е от делкото и палеца, свещите съм ги сменял преди 3 месеца и са (bosch super 4) TAKA, че не вярвам да е и от тях. Остават кабелите.

Как точно се проверяват кабелите на свещите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...