Jump to content

Спукан маркуч на интеркулера


Lazar666

Recommended Posts

:hilezh: Вчера карах колата на сервиз защото се чуваше странен шум - леко свистене на турбото, дори при ниски обороти. Оказа се спукан маркуч! Има омасляване по целия двигател и спред майстора е възможно да е точно от този спукан маркуч - качвал масло от картера... Обикалях из магазините за авточасти, но никъде нямаха подобно чудо. В Ауто Плюс казаха че може да се поръча срещу скромната цена от 2-- лв. :)

Въпроса ми е, дали някой случайно няма нещо подобно, макар и втора ръка или пък някакъв алтернативен вариант за отстраняване на повредата (освен облепване с изолирбан :hilezh: ) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Вчера карах колата на сервиз защото се чуваше странен шум - леко свистене на турбото, дори при ниски обороти. Оказа се спукан маркуч! Има омасляване по целия двигател и спред майстора е възможно да е точно от този спукан маркуч - качвал масло от картера... Обикалях из магазините за авточасти, но никъде нямаха подобно чудо. В Ауто Плюс казаха че може да се поръча срещу скромната цена от 2-- лв. :)

Въпроса ми е, дали някой случайно няма нещо подобно, макар и втора ръка или пък някакъв алтернативен вариант за отстраняване на повредата (освен облепване с изолирбан :hilezh: ) :hilezh:

Вземаш една от старите лепенки за вътрешна гума,обезмасляваш добре мястото,лепиш и отгоре завиваш с вулканизираща лента.Това е докато си купиш нов. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,продават се едни ленти приличащи на изолирбант.Представлява гумена лента която като я разтегляш и навиваш се вулканизира.Няма да имаш никакъв проблен с това,гарантирам ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в мобиле бг, избираш Ауди А4 - дизел, цена до 1500 лв примерно и гледаш какво ти излиза.

Повечето оферти са за такива на части.

Звъниш и питаш дали имат такъм какъвто ти търсиш.

Успех :bia:

Запомни, че всеки 2-ра ръка може да се прецака след кратко време, а новото си е ново :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.markuchi.eu/vazduh.html отиди в този сайт и си виж Ф-то на маркуча който ти трябва.

Аз още януари месец го смених уплътнението вместо да го лепя със изолирбанд и всичко е перфектно.

Всичко на всичко самото уплътнение е дълго около 5 см с две скоби , по магазините има толкова вида маркучи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Vivanet , явно не си разгледал до край темата. Не е късия маркуч, за който ти предлагаш решение. Това вече съм го правил и знам че има по-евтин вариант! Маркуча е дълъг около 50-60 см. и е S-образно извит!!! На снимката съм го очертал с червено...

Е, assfull, дай идея откъде мога да намеря подобна лепенка? Имам един приятел-вулканизатор, но той не е чувал за подобно чудо. Той предположи че става дума за т.нар. "топла лепенка" за гума, но каза че при маркуча няма да се получи.. :lol:

Е, assfull, дай идея откъде мога да намеря подобна лепенка? Имам един приятел-вулканизатор, но той не е чувал за подобно чудо. Той предположи че става дума за т.нар. "топла лепенка" за гума, но каза че при маркуча няма да се получи.. :bia:

post-36141-1256428386.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Горубляне има едно магазинче, като подминеш борсите и продължиш по Самоковско шосе от лявата страна, магазинчето е за авточасти и аксесоари нз как се казваше, но оттам си купих преди за б4-ката чисто ново маркуче, реплика на оригинала на по нормална цена :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,имам такава лепенка.Виждам че си от София,пиши едно лично да се разберем да ти я дам или да дойдеш до нас да ти го навия.

Съжалявам за бавният отговор,бачкане няма как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей,скоро един приятел с wv шарън ми показа как е решил проблема с точно този маркуч.Та значи взел е от магазин за вик части чугунени колена с такъв цолаж,намерил е прав маркуч и чрез големи скоби е хванал парчетата маркуч за вик колената като ги е ползвал всъщност за извивки.Съжалявам че не снимах звучи сигурно смешно да сложиш на колата си вик колена но е факт,а и мнооооо по евтоно от въпросните оригинални маркучи.Според моя човек дори било по надежно не изглеждаше зле и колата си му бачкаше на 6.Успех дано съм ти бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей,скоро един приятел с wv шарън ми показа как е решил проблема с точно този маркуч.Та значи взел е от магазин за вик части чугунени колена с такъв цолаж,намерил е прав маркуч и чрез големи скоби е хванал парчетата маркуч за вик колената като ги е ползвал всъщност за извивки.Съжалявам че не снимах звучи сигурно смешно да сложиш на колата си вик колена но е факт,а и мнооооо по евтоно от въпросните оригинални маркучи.Според моя човек дори било по надежно не изглеждаше зле и колата си му бачкаше на 6.Успех дано съм ти бил полезен.

То не само свучи смешно - то си и е ! :rolleyes: Твоя колега водопроводчик взел ли е напредвид вътрешното Фи на такова дебелостенно коляно сравнено с неговия маркуч , и че тва коляно точно на свивката е с още по намалено сечение... Иначе идеята не е лоша но по тунинг магазините си има тънкостенни алуминиеви колена на различни ъгли , както и прави тръби в зависимост от това къде е цепката. Цените им са 20-30 лв.

Редактирано от Oyama
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам колега но каза че маркуча влизал в резбата на коляното и точно там са скобите.Беше преди седмица,но мога да го разпитам за подробности.Нямам представа за цолаж на колена,резби на тръби и тнт.Просто реших да споделя.Пък, ако съм от полза още по добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tея въпросните колена не са ли с по-малко сечение? Веднага се сетих за тях и започнах да ги търся из нета, но намерих само някакви тънки подсилени маркучи... Ако има начин бих си сменил всички тръболяци и мъркучи с такива подсилени но.. не знам от къде :flipoff: Ако някой от вас има представа - да не се срамува а да пусне едно линк-че. Имам някакъв бегъл спомен че съм виждал подобни тръби в син цвят на някакъв тунинг на A4 b5... , е едва ли става въпрос за същия дизеляк (AFN), но пък знае ли човек :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Бих ти предложил маркуч за антифриз/вода от камион. Можеш да си вземеш 1м примерно за 20лв. Ще издържи, стига да може да се постави без да се прегъва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...