Jump to content

двигатели AAT и AEL


ivo petrofff

Recommended Posts

Колеги нов съм във форума и малко ми е трудно да се ориентирам,а работата е спешна търся блок за 2,5ТДИ двигател АЕЛ.Колата седи разглобена .Интересува ме блока на АЕЛ и ААТ еднакви ли са .Видимо външно са еднакви но действително така ли е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като 2 капки вода са

разликата е в разпръсквачите и в софтуера м/у двата мотора.

Евала, кратко и изчерпателно! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e тогава тез в сервиз автотехника плевен (официален представител на vw) какво ме кръщават че блока на ААТ не ставал за АЕЛ.Толкова ли не са в час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запекъл задрал и превъртял в леглото 1ви опорен лагер и ми казаха че блока трябва да се сменя понеже от превъртането на лагера легото му е безвъзвратно повредено.А защо само един е превъртял божа работа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз незнам защо само 1, но мога да ти дам предположения - неподходящо масло, ненавременна смяна, ефтин маслен филтър - запушена маслена магистрала и БАУ!

както и да е.. принципно работата по мотора според мен няма да си струва инвестицията.. намирай цял мотор от някой ударен милионник и си свиркай! :verweis:

тези мотори са адски корави и трудно можеш да ги съсипеш при правилна експлоатация. Уви явно все пак може :verweis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и ти мислиш да го вземеш, да му налупиш твоята глава и да караш? Ако е така - Ок!

ако се заиграеш да му сменяш лагери/сегменти, правене на глава, че нали тъй или иначе е разглобено - тогава става цифра вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пак 1000 съм си ги приготвил но поне ще съм погледнал от вътре за какво иде реч.няма да карам на юнашко доверие.

а главата си я бива не и трябва бутане не е мръднала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...