Jump to content

въпрос за а4 2.6 . Инфо


Recommended Posts

Привет на всички. Честита коледа. Имам един въпрос, но не зная къде да го задам затова реших тук да е . Интересувам се от а4 със агрегат 2.6 6цил. дайте повече инфо за него.

Интересува ме разход , както и обслужването му. Скъпо ли е и колко в цифри де. Има една кола която се продава но не ми се иска да се хвърля в непознати води. Дайте съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да започнем с обслужването: ролки, ремъци, водна помпа и за препоръчване термостат (дори и да няма проблем ако ще сменяваш всичко това и него смени, така и така цялата предница ще е разглобена) около 220 лв. всичко (без работа).

До сега за година и 2 месеца съм сменил двете гарнитури на капаците (над клапаните) 33 лв. за двете. Така я купих с леко сълзене и смятам, че за 13 години е нормално поне 1 гарнитура да се смени :flipoff: просто ме дразнеше това..

Разход

- градско от 10.5 до 13.5 зависи как я караш (поне моята)

-извън градско с 120км/ч 7.5 на 100

За мотора не е лош хубаво си мърка,поне до сега не съм имал абсолютно никакъв проблем, пали си безотказно, върви си прилично, но не като за 2600 кубика. Ако сега щях да избирам а4-ка щях да търся 1.8т само че 180 коньовия мотор или 2.8 30в , авант и задължително куатро.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също карах дълго време 2.6 и мога да ти кажа , ако е в добро състояние го лапай ...за 4 години нищо не съм сменял по мотора , двигателния отсег се отваряше веднъж на новолуние.... и никога , ама никога не бих го заменил за 1.8т....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай колега, този разход от 10/100 в София ли го постигаш ? Имам двама приятеля с 2.6 и затова питам.

И аз имам същия въпрос ... аз карам а6 2.6 кватро ама под 15 ... трудно

извънградско бих казал 9-10 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби купувай :respekt: задължително е да е куатро обаче...... сменяме и двамата форума май :flehan:))

Ще сменяме форума или ще бъдем и в двата . Но гаранция ще бъде и тук. Или ще е А4 или ще е А6 . Зависи какво ще ми излезе най изгодно . Засега А4 една ми излиза но исках повече инфо за тоя двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1268629M.jpg

Тази е от вчера вечерта, вижда се средния разход. Да в София по празниците ми даде около 10.5 с 30 литра 287км. някъде бях минал, разбира се в центъра по задръстванята ще скочи с още 2 литра. За да няма спор и от сорта ти си луд :steinigung: който невярва ще сипа бензин ще се повозим и ако ми даде разход в рамките на този който съм написал ще ми го плати колегата ако ли пък не за моя сметка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С леко каране до 2000 об и без много задръствания, 10л/100 си е постижимо в града, но не знам кой би имал нервите да кара така туй V6. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

По борда ли гледаш разхода ? И си карал само по периферията по празниците, предполагам вечер?

Редактирано от shpeksi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борда си ми е верен, светва резервата сипвам 30 литра минавам 287км и пак светва борда ми показа 10.6, за период около 5-6 дена с три пътувания до центъра останалото квартали през деня но, който е бил в София по празниците знае какво беше движението. Ако сега го направя това може би към 11.5-12.5 ще ми даде разход. А колкото и странно да звучи зимата ми падна разхода сравнение с лятото, може би заради времето което не позволява да се кара по бързо, също така летните гуми са ми 17" на 225 което също оказва влияние. Предишния собственик на колата е жена, тя я е карала около 7-8 години като си мисля, че обортомера при нея не е влизал в червеното и двигателя е в повече от добро състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на тази снимка се вижда,че волтметърчето сочи 16 което си означава презареждане,това проблем при таблото ли е или при динамото??? питам защото аудито което капарирах е по същия начин и ми го обясняват с това,че нямала акумолатор известно време...

P.S. Хибриден сори брат че ти пълня темата но и това е интересно да знаем (навлизаме в нова материя)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..

Ти си единствения който дава такъв разход с този мотор във форума и от тези които познавам наживо. Може само твоя да е наред, не знам. Ама надали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си единствения който дава такъв разход с този мотор във форума и от тези които познавам наживо. Може само твоя да е наред, не знам. Ама надали.

Ми това е който не вярва да спипвам и да се повозим :bia: а за волтметъра винаги си ми е бил на това ниво, карал съм я в Автотрейд за основен преглед и всичко си беше наред, поне това ми казаха. На снимката сочи 14.5- 15 там някъде до колкото помня май14.5 е нормално някой по компетентен да каже.

Редактирано от Beor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мен са ти високи оборотите.

840- 860 са нормалните за празен ход при АВС- то :bia:

Иначе поздравления за разхода, при мен е толкова извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си единствения който дава такъв разход с този мотор във форума и от тези които познавам наживо. Може само твоя да е наред, не знам. Ама надали.

Стиа се заяждал ве газаджио,за много години :bia: .

Колега мотора е свеж,върви като го газиш,но и понахарчва,все пак е 6-цилиндров агрегат,търси най-вече поддържан мотор,проблеми можеш да имаш най-вече от лош предишен собственик.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиа се заяждал ве газаджио,за много години :bia: .

Колега мотора е свеж,върви като го газиш,но и понахарчва,все пак е 6-цилиндров агрегат,търси най-вече поддържан мотор,проблеми можеш да имаш най-вече от лош предишен собственик.Успех!

За много години.

Не се заяждам ама ако колегата си купи с тоя мотор после да няма теми много ми харчи :hilezh: Те и дизелите във форума харчат по 6 в СОфия ама никой от познатите ми и приятелите ми с дизели нямат тоя разход. И то некои са с чистак нови коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мен са ти високи оборотите.

840- 860 са нормалните за празен ход при АВС- то :hilezh:

Иначе поздравления за разхода, при мен е толкова извънградско.

Може да е пуснат климатроника ... подгряването на седалките(ако има),светлини+подгряване на задното стъкло - всичко това дига оборотите ... Да не говорим , че просто двигателя може да е студен и смукача още да не е върнал налпълно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си единствения който дава такъв разход с този мотор във форума и от тези които познавам наживо. Може само твоя да е наред, не знам. Ама надали.

Е то човека кат си кара до 2500 оборота, и я гали лекичко, използва инерции и други сигурно се смъква ... ама тогаз да си беше взел нещо 1.0 (явно не ауди). До 2500 оборота тая кола даже не върви много.

Колегата да се подготви за 14-15 разход особено пък докато и се нарадва :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то човека кат си кара до 2500 оборота, и я гали лекичко, използва инерции и други сигурно се смъква ... ама тогаз да си беше взел нещо 1.0 (явно не ауди). До 2500 оборота тая кола даже не върви много.

Колегата да се подготви за 14-15 разход особено пък докато и се нарадва :respekt:

И 17-18 като е нервен и му е голям чепика :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то човека кат си кара до 2500 оборота, и я гали лекичко, използва инерции и други сигурно се смъква ... ама тогаз да си беше взел нещо 1.0 (явно не ауди). До 2500 оборота тая кола даже не върви много.

Колегата да се подготви за 14-15 разход особено пък докато и се нарадва :respekt:

Не знам как сърце му дава да кара шестак в ниски обороти :flehan:

И 17-18 като е нервен и му е голям чепика :flehan:

Ти недей да го плашиш и особено няма да му говориш за поддръжка, че никога няма да си вземе ауди-то:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как сърце му дава да кара шестак в ниски обороти :flehan:

Присети ме за един случай :respekt:

Имаме среща с колегата KYPO,пристигам аз ма нервен че окъснях и оня стои облегнат, ухилен на домата и ми разправя "Леко със шестако ве маме,ще земе да роди" :flehan::flehan::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...