Jump to content

сертификат за емисията и CO2


kstoyanov

Recommended Posts

Колеги,

бих искал да ви попидам дали някои от вас не може да помогне с малко информация и опит.

Опитвам се да регистрирам моето А6 в България, което докарах от САЩ, но ми откраднаха книжката с документите и сертификатите които бяха в жапката и сега не мога да покажа на КАТ документ за изгорели газове, емисия и т.н. Някой знае ли дали има някой номер по купето някъде щампован, който мога да използвам или пък как да си набавя такъв документ.. Ходих в АУДИ Бургас, те казват че не могат да ми изготвят такъв документ тей като не е купен от тях..

И макар и колата да е пройзведена в Германия, единствения вариант май остава да дам куп пари за минаване през техно тест, за да я регистрирам. :flipoff:(

Съвети..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

бих искал да ви попидам дали някои от вас не може да помогне с малко информация и опит.

Опитвам се да регистрирам моето А6 в България, което докарах от САЩ, но ми откраднаха книжката с документите и сертификатите които бяха в жапката и сега не мога да покажа на КАТ документ за изгорели газове, емисия и т.н. Някой знае ли дали има някой номер по купето някъде щампован, който мога да използвам или пък как да си набавя такъв документ.. Ходих в АУДИ Бургас, те казват че не могат да ми изготвят такъв документ тей като не е купен от тях..

И макар и колата да е пройзведена в Германия, единствения вариант май остава да дам куп пари за минаване през техно тест, за да я регистрирам. :bia:(

Съвети..?

брее, никой нищо не казва.. явно случеят е сериозен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам,че ти спамя ,колега,но искам да изразя възмущението си от тази система!

Ако си купя волга от някое Трънско село и я изкарам от зимника ,минавам КАТ и съм на пътя ,а за съвременна кола,но от САЩ трябва да минаваш техно тестове и ред простотии.... Баси схемите!!!! :)

Дано се оправиш лесно с този проблем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ТЕХНО ТЕСТ или ДЕКРА ще трябва да минеш задължително.Не е точно по темата ти за документи по вредни емисий,но на тези тестове замерват изгорелите газове и в крайна сметка с него минаваш пред кат.

Така,че един вид,маи не са ти нобходими твойте си документи за газове,понеже трябва да "кихнеш" по веригата.Дано нямаш проблеми с техно теста,ако се объркат нещата там при ДЕКРА-та се минава много по-лесно.

Без значение кой тест ще избереш си приготви 1000+лв.

Дано инфото ти е полезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз доколкото знам, този сертификат си е само за Щатите... тъй като ние сме в ЕС и Технотест са решили да гълтат доволно количество пари, няма как да се разминеш без теста.

Сертификата не трябва да ти го искат, но задължително трябва да имаш clean title + валиден inspection стикер на прозореца + задните мигачи да не светят червено - поне доскоро такива бяха изискванията.

Както каза колежката, приготви си ~1000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е, че преди няколко седмици се запознах с един човек, който има същият модел автомобил като моя. Само че закупен от Германия.. и не е минавал такива техно тестове. Той е искал американското изпълнение и директно от завода в Германия. Е тогава какво правим.. абсолютно същата кола само че я вкарва от Германия.

Това ме ядосва най-много.. щом е произведена в Германия колата защо да минавам Техно тест.. Единствената разлика е, че той направо я вкарва тук, а моята минава през Щатите за 2 години и тогава я вкарвам..

хм.. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В България минаваш технически преглед задължително. Няма значение на колко години е колата и дали имаш правен преглед другаде по света.

Един приятел и той си купи МЛ в щатите. Докара го в БГ и в КАТ му викат трябва преглед. Ама колата е на 8 месеца обеснява той. Това нямало значение. Тест на спирачки, вредни емисии и т.н.

Че то ако на 8 месеца има нещо нередно, то на 8 години трябва да е дроб таз кола. Ама у нас си дерът кинти за всяко нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай в някой от оторизираните за марката сервизи - там издават най - различни служебни бележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Колеги,

бих искал да ви попидам дали някои от вас не може да помогне с малко информация и опит.

Опитвам се да регистрирам моето А6 в България, което докарах от САЩ, но ми откраднаха книжката с документите и сертификатите които бяха в жапката и сега не мога да покажа на КАТ документ за изгорели газове, емисия и т.н. Някой знае ли дали има някой номер по купето някъде щампован, който мога да използвам или пък как да си набавя такъв документ.. Ходих в АУДИ Бургас, те казват че не могат да ми изготвят такъв документ тей като не е купен от тях..

И макар и колата да е пройзведена в Германия, единствения вариант май остава да дам куп пари за минаване през техно тест, за да я регистрирам. :hilezh:(

Съвети..?

Колегата може би е регистрирал колата вече. Въпреки това ще споделя за други които могат да имат подобен проблем, аз ходих в Технотест София (има и в Шумен) и човека, който издава документите ми каза че зависи къде регистрираш колата. Тоест може да се намери КАТ в страната и да се мине без този документ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не можеш да я регистрираш във всеки КАТ в страната по простата причина, че се регистрират коли по местоживеене, а и колата ще ти е с друга регистрация и требе пак да се преегистрира..>!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...