Jump to content

99-01 Фейслифт фарове за Ауди Б5 - преходници


Pazzesco

Recommended Posts

Чета по форумите и разбрах, че фаровете на Ауди Б5 фейслифта от 99-01 имат нужда от някакви преходници за да паснат на по старите модели (моето е 95та година).

Някой има ли идея от къде да ги намеря тези преходници и колко струват?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е достатъчно. Трябва да смениш и едно от карачетата на буксата, която влиза в лостчето за управление. За да може, като включиш дълги, късите да останат да работят и те - тва на новия фар.

П.С. А за преходници не знам :flipoff:

Редактирано от Nightmarez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз :wub: Не е трудно колега. Нужни са елементарни познания по ел.техника. По точно да можеш да боравиш с мултицет, за да разбереш, кое е крачето :wub:

Редактирано от Nightmarez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Малко се връщам на тая тема .. но .. ако някой знае как най-лесно се прави това което колегата пише да сподели за въпросното краче което се сменя в лостчето !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега, мисля, че ако можеш да боравиш с мултицет, не са ти нужни инструкции...

Намираш кои са кабелите на късите. От двата онзи който получава +, като пуснеш фаровете трябва да бъде преместен.

Прозвъняваш входа с всички крачета, към които не отиват кабели (като си пуснал фаровете на дълги). На едно от тях щи имаш сигнал. Това става новия ти изход.

Разглабяш буксата (махаш и щипката). С помощта на игла вадиш кабела(изход) от старото му място и го местиш на новото, което си локализирал по-рано ;)

С две думи иска пипане :zustimm:

ПП: дай мотор и година. Може да те насоча и с цветове на кабелите.

ПП2: Имам едно свалено лостче, утре ако не забравя ще го прозваня с мултицета и ще ти дам номера на крачетата, но първо кажи нещо повече за колата за да съм сигурен, че е същото

Редактирано от Nightmarez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мога да боравя с мултицепт намерих и схема в ауто дата ,но мисля ,че няма да издъжи лостчето. да светят и къси и дълги. Ето схемата:

На 10 пин са къси на 9 -ти дълги. И искаш да кажеш да преместя 10-ти на празния 7-ми пин ? така ли ?

post-41167-0-62585900-1331589705_thumb.p

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7 ще ти светят късите и на габарит ;)

f098567ed971cf3b.jpg

На схемата от аудо дата липсва Т14/8/56 (постоянни къси). Това е твоя пин.

Направих и една снимка:

469654b65f8754cc.JPG

1 и 3 - релета

Х - плюс

56a - дълги

56b - къси (твойто е там в момента)

56 - постоянни къси (местиш от 56b тук)

Това е лостче от фейслифт, но съм 99% сигурен, че обозначенията на твоето са същите.

Дори и да не са. При всички положения имаш 6 дебели пина, единият ще е свободен. Него търсиш B)

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 56 имаше някакво жълто кабелче махнах го и сложих късите там (56б) ,за какво е това кабелче? И да те питам още защо като дръпна лостчето назат да пусна далги (не постоянни) , да присветна сеедно и не ми се пускат дългите ,през някво реле ли минава или има проблем в лостчето ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...