Jump to content

Аудио проект


Recommended Posts

Колеги незнам какво да правя покагаите. Проблема ми е следния- имам някаква каса МАГНАТ B30 и се чудя как да я сложа за да свири горе долу добре.Махнал сам резервоара щото е на LPG и мисля да я жграждам в задната седалка но незнам как ще свири. Ако някои има по добра идея да я сподели защото има доста по запознати от мен. Благодаря предварително :hilezh: :hilezh: :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ак конкретизираш малко,може и някой да ти помогне!

Бас каса или бас говорител имаш?

Къде искаш да го вграждаш?В кутия,на кората,на задната седалка?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са и размерите?Имаш ли кора на пода на багажника?Къде ти е газовата бутилка?

Слагаш я в единия край,насочваш я назад към капака на багажника.Кво има толкова да му мислиш?Пробваш завърташ и я оставаш така както се чува най-добре.Ако искаш да правиш кора и да я монтираш на нея,или двойно дъно на багажника е друг въпрос.Ако бутилката за газта не е на мястото на резервоара,сложи я така че баса да е прилепен до отвора за ски/товар/на задната седалка.Сваляш подлакътника и баса ти влиза в купето.

Аз имам също и В3,преди години като карах него си бях направил кора от ПДЧ/18мм/.

В средата монтирах бас 12',отстрани 2x8' и две пищялки.За баса режеш и ламарината,иначе не става!

Баса беше китаец/не,че марковите не са.../не му знаех параметрите и не съм правил кутия отдолу,а ползвах багажника за обем.Установих,че с празен багажник баса е по-слаб а като го напълня се чува добре.После сложих и една туба в багажника да се допълват и стана по-добре!

Дори тази кора ми стои някъде,ако имаш интерес мога да я потърся.

Ама непременно трябва да имаш и усилвател иначе не очаквай резултат!

Успех с проекта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам усилвател CRUNCH ама сега точно не мога да му намеря параметрите. Ето я касата

post-45950-1265851133.jpg

Редактирано от v.terziysky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да изравня целия багажник с ПВЧ да го оформя горе долу. Газовата бутилка ми е 20л. и е зад десния стоп. Другото нещо е че като отворя вратата и се чува по добър басс, а кутията си е оригинална със колоната. Бахти тъпото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и още нещо много важно за да ти свири добре бутилката трябва да е пълна винаги иначе поема от резонанса и баса отслабва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... сложи я така че баса да е прилепен до отвора за ски/товар/на задната седалка.Сваляш подлакътника и баса ти влиза в купето.

...

Идеята ти е добра, но ако не си забелязал автомобила на v.terziysky е AUDI 80 B3 и не разполага с т.н. отвор за ски.

п,п, надявам се да не греша за модела?

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ти е добра, но ако не си забелязал автомобила на v.terziysky е AUDI 80 B3 и не разполага с т.н. отвор за ски.

п,п, надявам се да не греша за модела?

Ако не съм го виждал нямаше да пиша.

Мисля,че В3 след 90 година,тези които са с пластмасовият резорвоар имат дупка в средата!

Аз също имам В3 по-старо е и е с метален резервоар,но мой приятел имаше/мисля 91 год.беше/по-нов модел и имаше 'дупка за ски'.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно сега няма с какво да го снимам. Гледам иначе като свалих резервоара,гледам на метала зад седалката в средата си е като капачка но още не съм пробвал да я свалям. Иначе моита е 89 година. Немога и снимки да намеря някаде, горе долу съм го замислил какда стане ще се опитам да го нарисувам. Само няма да се смеете много :hilezh::lol:;):respekt::hilezh::lol: Другото което че ще правя и изолация отзад на целия отсег

Редактирано от v.terziysky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно сега няма с какво да го снимам. Гледам иначе като свалих резервоара,гледам на метала зад седалката в средата си е като капачка но още не съм пробвал да я свалям. Иначе моита е 89 година. Немога и снимки да намеря някаде, горе долу съм го замислил какда стане ще се опитам да го нарисувам. Само няма да се смеете много :hilezh:;) ;) :lol: :lol: :hilezh:

Айде къде са рисунките?

А бутилката за газ къде се намира?

Ако не е на мястото на резервоара според мен може да се направи една нова кутия във формата на резервоара,като естествено се сметне обема баса ще гледа назад,а бас рефлекса ще е насочен към задната седялка като махнеш тази капачка.А също басрефлекс-а/-ите можеш да ги насочиш нагоре и изкараш през кората,така баса ще ти влиза направо в купето.

А също в зависимост от обема може да се направи бандпас с плексигласов капак отзад и да сложиш неонови светлини вътре.

Относно мястото в багажника,така ще е по-удачно и няма да заема излишно място.

:respekt:

Мисля да изравня целия багажник с ПВЧ да го оформя горе долу. Газовата бутилка ми е 20л. и е зад десния стоп. Другото нещо е че като отворя вратата и се чува по добър басс, а кутията си е оригинална със колоната. Бахти тъпото

Това е така,защото няма откъде да влезе звука в купето.Затова аз след доста проби сложих баса на кората и ефекта беше друг.

Ако беше комби е друга работа,ама при седана е кофти,уплътнено е от всякъде-кората,резервоара,седялката.

А отвън баса се чува по-друг начин,дори е да не уселен много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето произведението на изкуството :respekt::hilezh: най вероятно може да има филтър от другата страна на магната и май и магната щте се сменя но незнам с какво.

post-45950-1266021299.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо нищо не се разбира. Кондензатора е излишен, при твоята конфигурация. По-добре си вземи по-хубава инсталация и чинчове, а може да смениш и говорителя. Крънч-а не знам какви са му параметрите, но ако искаш качество, ти трябва 4-канален усилвател, за задната линия + 2 от каналите на бридж за басовия говорител. 4х100 реални ти върши перфектна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих извадил говорителя от касата и бих го монтирал на кората на задното стъкло. От там нататък може да му се направи кутия евентуално. Но не вярвам да не се чува добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно под кората на В3ката има ламарина. Аз си слагах едни нищо и никакви 200мм говорителчета и се наложи да я изрязвам, та представям си с 12" бас кво трябва да й се случи... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако искаш да имаш истински бас няма смисъл да правиш изрезки и тем подобни,сложи 2 добри говорителя на задната кора примерно елипси с добър звук,виж предните на какво положение са,сложи си кутията в багажника и почвай с настройките,сменяй мястото на кутията докато си напаснеш това което искаш да чуеш,ако много държиш баса да е с постоянни параметри тогава оскъпявай с кондензатор,но едно ще ти кажа звук без да дадеш пари няма шанс да чуеш и един съвет от мен -настройвай баса на тубата да върви с говорителите не преди или след тях защото ще чуваш само едно кълцане и нищо друго-успех колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно под кората на В3ката има ламарина. Аз си слагах едни нищо и никакви 200мм говорителчета и се наложи да я изрязвам, та представям си с 12" бас кво трябва да й се случи... :hilezh:

Естествено,че се реже!

Взимаш зегето,лягаш в багажника и газ.

Както каза 8"-те не се събират,а кво да говорим за 12".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето кората,за която бях писал ако решиш да слагаш баса на кората може да измислим нещо.

Колега кви пари търсиш за кората ?

сори че се баркам в темата

Редактирано от Sm1rNoFF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламарианта ще се маха иначе нищо не става. кондензатор мислч да слагам, но незнам дали ще свири добре на кората

Не те съветвам да я махаш цялата метална ламарина.

За монтаж на кора трябва да си вземеш open air бас говорител.

Този от бас касата е предназначен да свири в малък обем.

По-добре не разваляй касата, а направи това, което ти каза pepesound.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се видят електроакустичните фактори на говорителя. Тогава се решава дали работи по-добре в затворен или отворен обем. Както и специфичния обем за говорителя :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...