Jump to content

Разлика м/у а3 8L 1.9 TDI i 8P 2.0 TDI


tazman

Recommended Posts

Здравейте,

До сега съм бил горд собственик на A3 98г 1.9 Tdi но вече ми се струва на доста годинки и искам нещо по-ново.

Някой може ли да ме информира много по скъпа ли е подръжката и първоначалното обслужване ?

Всякаква друга информация за да направя по-добър избор би ми била полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И първоначалното облужване и поддръжката са едни същи пари.2.0тди гори малко повече,по-култивиране е,върви горе-долу еднакво с 1.9.131к.с. и 2.0 тди е леко по-проблемен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 8L и 8P по-скоро няма прилики отколкото разлики. Возията е друга,начина по който седи на пътя,пространството в купето,обезшумяването,маневреността,абе всичко и всичко е към по-добро.

Аз лично съм малко негаивно настроен към 2.0ТДИ и мога да ти изтъкна доста доводи,но решението си е твое и ти си преценяваш.

Ако ще си купувап 8P,което силно ти препоръчвам,си търси 1.9.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но 1.9 там е само във вариант 105 к.с. доколкото знам и запознати твърдят, че с него било хипер икономично, но и доста мудничко. Не е чак толкова лош този 2.0 ТДИ, има си недомислици, но пък поне върви брутално много на това купе.

А иначе, че по-новата А3-ка (след 2003г.)е в пъти по-модернистична, младежка, спортно-агресивна и т.н. е безспорен факт. Една от най-красивите коли е според мен в компактния клас на световно ниво. :hilezh: Пред мен не би стояла такава дилема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...