Jump to content

Проблем Ауди А4


emanuilcho01

Recommended Posts

Здравеите колеги. Имам проблем незнам голям ли е малак ли е ако може някои да помага. Сутринта трагнах да се качвам в колата но видях някво петно под нея преместих померисах не мерише на нищо но си е прясно масло локва прясна седеше така след което дигнах пръчката на маслото беше под минимума така аз да си призная че около месец някаде 3 седмици не съм проверявал маслото,но да съм минал някаде около 500 600 км за тва време а последно когато го проверявах беше на МАХ. Така закарах я на маистор без да я качва на канал нещо ми казва спукана ти е помпата на двигатела мисля че каза тази при разпределителниа вал така закарах я на един канал и кво се оказа на маркуча на кулера имаше масло и капеше а иначе от някаде незнаино от каде меришеше и на нафта и беше няква манжа с грозде. Някои да каже нещо????

Ауди А4 1.9ТДИ 2001година

Редактирано от emanuilcho01
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстора ако не е решил да си сере на хляба няма да ти каже за спукана помпа без да разглоби,да не е предположил че спукан картера?Измийте я с обезмаслител,долейте масло запалете и гледайте откъде ще просълзи нафта и откъде масло,друг начин не съм чувал за диагностика на теч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да виж сега тои миналия път каза за тази помпа че нещо почва да заминава незнам си кво незнам си що и сега тва каза и нали ви казвам като я качих на канала покраи скоростната кутия беше всичко в нафта и масло на маркуча на кулера доло в дясно там сичко беше в масло???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че всички е в масло е пределно ясно. Това, че тече нафта от някъде също е ясно, но поради спецификата на проблема виртуалната диагностика не е напълно приложима. Затова измий двигателя и проблемните участици, примерно с нафта и/или на водоструйка, подсуши, запали и гледай откъде ще протече масло и нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да откриеш теча както казват колегите трябва да я измиеш а другото което ме интересува спомена за помпа при разпределителен вал за коя помпа говориш???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж сега колега аз може да съм се объркал нещо просто. Спомням си че ми каза само че през тая помпа минава и масло и нафта и ако не се лъжа говореше с някои там и казваше не тая в резервоара ами тази при двигателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не казвам нищо лошо за това което си написал просто се чудех за коя става въпрос . направи това което ти казват колегите обезмасли си двигателя и го измии и след това проследи от къде е теча. и ще се пробвам да ти помогна но така гадая, сори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колега нова струва към 600 лв. ,а лошото е,че не се продава отделно гарнитурка ,но се отваря,зачиства се ,обезмаслява се и накрая се слага хубав професионален силикон.Тази процедура ще те спаси за 7-8 месеца :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колеги аз искам да питам нещо друго сега може ли тая помпа да я сменя с една от ауди А4 2005 година 1.9 ТДИ ама маи е повече коне??? моля помагаите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колеги аз искам да питам нещо друго сега може ли тая помпа да я сменя с една от ауди А4 2005 година 1.9 ТДИ ама маи е повече коне??? моля помагаите

С 1,9ТДИ помпа-дюза, няма с повече коне 105к.с и 131к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...