Jump to content

Има ли разлика между тези масла 505.01 и 504.00/507.00


Recommended Posts

Доколкото разбрах 504.00/507.00 е новия стандарт на VW,било по-хубаво и се използвало при дизели с маслен филтър за твърди частици,това е по думите на консултанта от Порше България и го препоръчват за моя мотор 1,9 ТДИ ПД AVF,който досега е експлоатиран с 505.01,има ли някой да е наясно дали 504.00/507.00 ще стане за мойта помпа дюза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах 504.00/507.00 е новия стандарт на VW,било по-хубаво и се използвало при дизели с маслен филтър за твърди частици,това е по думите на консултанта от Порше България и го препоръчват за моя мотор 1,9 ТДИ ПД AVF,който досега е експлоатиран с 505.01,има ли някой да е наясно дали 504.00/507.00 ще стане за мойта помпа дюза?

Не е маслен филтъра, а си вид "катализатор" - DPF - Филтър за твърди частици. Да това масло става са твоят двигател, стига да те устройва по-високата цена. Масло със старата норма също продават там и не виждам защо минаваш на толкова висока норма. Решението си е твое и е свързано с пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VW 504.00/507.00 е Llng life,то е подходящо за наистина по-нови коли и Common -rail мотори,примерно 3.0ТДИ или новия 2.0ТДИ. Другото е,че е с вискозитет 5W30,което го прави малко тъничко.Цената му е по-висока и като цяло няма смисъл при положение,че има друго масло.

505.01 е спецификация конкретно за помпа-дюза . Аз съм с AVF мотор и вече 5та смяна слагам оригинално масло Special + 5W40 ,спец. VW 505.01.

Препоръчвам ти го отвсякъде и цената му не е по-висока от някакво друго масло с тази спецификация.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

504.00/507.00 Castrol Longlife ми изпадна на добра цена,затова се и навих на него,в момента съм пак с Longlife 5W30 спец.505.01,така си дойде от Германия,но ако казвате че 504.00/507.00 наистина става за помпа дюза да го наливам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е твоя мотор наливай смело :respekt:http://ew5.earlweb.com/recommendations.php...mp;vehicle=1949

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...