Jump to content

Лампа за гориво B4


Recommended Posts

Здравейтев колеги :gut:

Днес забелязах че при намаляване на горивото лампата с изображение на бензиноколонка не светна и не изпищя.

Та въпросами е от каде може да е проблема??? Колата е Б4 авант

Проверих кабели,букси,бушони до колкото ги разбирам не видях нещо нередно,понеже скоро си разглобявах таблото за смяна на изпарител на климатик и мислех да не съм забравил нещо откачено по жиците,но не е от това.

Ако може някой да помогне - предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,присъединявам се към теб и ще следя темата с интерес.Досега никога не ми е сигнализирала лампата за горивото :gut: .......

Редактирано от Docho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се струва, че Audi 80 (В3 и В4) нямат лампа за горивото. :gut:

Доколкото знам има сигнализация само ако си с ауточек,

тогава се появява символ (горивоколонка) и пищи зумера на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се струва, че Audi 80 (В3 и В4) нямат лампа за горивото. :gut:

Доколкото знам има сигнализация само ако си с ауточек,

тогава се появява символ (горивоколонка) и пищи зумера на таблото.

Хвърлихте ме в размисъл :gut:

Значи символа "бяла бензиноколонка" е просто картинка-нито мига,нито издава звук :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за б4 незнам дано да има че е кофти ама б3 чаках почти до последно да свъри бензина но ни писна ни мигна някоя иконка не ме беше страх че съм и на гас :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Docho,ти искаш да ти светне бялата колонка,която се намира на циферблата на бензиномера ли?Тя не свети.Това е само означението какво мери този уред.Както уреда за температура на водата има символ термометър.Само колите снабдени с ауточек имат сигнализация за резерва,както е писал колегата KCV.

Моята си светеше най редовно до днес.

С ауточек ли си? Виж да не е изгоряла крушката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги за вас незнам но при мене я има със сигурност,много често светеше и изпищяваше до днес :gut: с този двигател няма начин да го държиш винаги над червените черти особено в криза :gut:

Редактирано от max-audi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Docho,ти искаш да ти светне бялата колонка,която се намира на циферблата на бензиномера ли?Тя не свети...

Не тя буквално,а нещо под нея дали свети и има ли някакъв зумер там.

Както и да е...разбрах,че няма подобни сигнализации без ауточек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ауточек ли си? Виж да не е изгоряла крушката.

Да с ауточек съм,а не е от крушката проверих я

Почвам да си мисля,че е от датчика в резервоара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е другото,коетоможеш да направиш.Откачи първо куплунга и като направиш мост с кабелче между клемите му лампата би трябвало да светне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Това е другото,коетоможеш да направиш.Откачи първо куплунга и като направиш мост с кабелче между клемите му лампата би трябвало да светне.

Колега за датчика имаш предвит нали?

Само трябва да видя как ще стигна до него :gut:

Редактирано от max-audi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,направи първо мост между клемите на куплунга,за да си сигурен,че няма проблем по трасето с кабелите.После ако трябва вади датчика.Малко нервна работа е ама........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Колега,направи първо мост между клемите на куплунга,за да си сигурен,че няма проблем по трасето с кабелите.После ако трябва вади датчика.Малко нервна работа е ама........

Може ли малко по подробно да ми обясниш за кой куплунг/каде е това чудо/

става въпрос,че немога да се сетя :gut:

:)

Редактирано от max-audi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В багажника близо до задната седалка има кръгъл капак с 3 винта. Отваряш го и отдолу е буксата, вадиш я и като дадеш на контакт лампата ще светне и ще писне иначе ти е прекъснат кабела от буксата до таблото(почти невъзможно) или имаш спукани спойки по платките на таблото(твърде вероятно).Като дадеш на късо тънките кабели на буксата(лилав/черен и кафяв) стрелката на бензиномера трябва да се отклони на МАХ. Премери с мултицет съпротивлението между пиновете от капака на помпата отговарящи на тънките жици (лилав/черен и кафяв) ако е безкрайност(показва 1 на дисплея) значи се е прекъснала едната жица на нивомера в резервоара.

Дай и-мейл и ще ти пратя инструкции в картинки за всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...