Jump to content

Труден първи студен старт.


koky

Recommended Posts

Здравейте,

проблема ми,ако въобще е проблем е ,че сутрин колата пали трудно предвид,върти доста повече от необходимото.След като се придвижа до рабатата 10км. и постои 5-6 часа пак е студена но пали веднага.

Също забелязах,че когато я паркирам в хоризонтално положение сутринта пали лесно,а когато я паркирам под наклон,без значени с предница или задница надолу става въпросното трудно палане.Пояснявам ,че обичайно колата нощува под наклон също и не изпушва след запалване и при форсиране,резервоара е винаги на 30-50%

Колата е имам от скоро,до сега дизел не бях карал Ауди А4 Б6 2,5тди код на мотора BAU.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема на тоя мотор е ,че помпата не може да се обезвъздушава сама.Огледай си маркучите и пласмасовия клапан на горивния филтър.Виж дали има мехурчета в прозрачния маркуч сутрин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мехурчета не забелязах но пьк маркуча от вьздушния филтьр който влиза в турбото се е сцепил при скобата,след смяната ще видим промяна ще има ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 2.5тди ли си ? Кои са буквите на мотора?
............ Ауди А4 Б6 2,5тди код на мотора BAU.

@koky

Неангажиращо мнение:

По-скоро заради маркуча е трябвало да усещаш проблеми с вървенето след като веднъж си запалил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
и пласмасовия клапан на горивния филтър.

След смяна на скъсаният маркуч проблема си остана.

На цитираният клапан,какво точно да му гледам?

Ако имам изгоряла свещ трябва ли да ми даде някаква индикация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро познат имаше същия проблем на 1z, много труден старт. Сменихме, клапанчето на филтъра, подменихме мъркуча който беше претрит. Накрая сменихме и горивен филтър и чак тогава колата се оправи. Филтъра беше Бош, на около 3000км. и въобще не допускахме че може да е от него.

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...