Jump to content

Табло от б4 на б3


Николай К

Recommended Posts

Колеги наскоро си сложих табло втора употреба което замених с моето понеже беше с раздробено колелце (смятам че всички с б3 знаят за какво иде реч),та въпросът ми е следния ...отивам в моргата купувам последното табло за б3 слагам го не работи,отварям за да се убедя че е от колелцето,и се оказва че е без такова,някакво американско производство оглеждам и виждам студени спойки минавам ги с поялника и монтирам,и УРА работи и след около 20 км аз осъзнавам че на 5 скорост при около 2000об/мин трябва да се движа с около 80 км/ч,а аз се движа с около 105 км/ч по табло разбира се...Засякох я на околовръстното на Бургас за м.рудник.Та въпросът ми е:има ли някакъв начин да се регулира ли не знам точно или нещо да се направи за да показва точно скорост и км?или да слагам 15ки гуми и газ.моята е б3,аз подозирам че таблото е от б4....Благодаря ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро си взел табло от кола с различен брой цилиндри на мотора от на твойта, сигнала който идва за управлението на таблото е различен и от там идва разликата в километража

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега!Ама се питах дали може нещо да се направи,че така дори не знам колко километра с точност минавам,и е малко гадно и със скороста знам че при 2000об/мин на 5 предавка се движа с около 80км/ч ама до там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега при мен излезе почти същия проблемкато си смених зап4атката за малкото километражче (което начислява километрите) отчита ми с 10-15км отгоре :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Импулсите които управляват километража се изработват от един чип до него на платката. Ако се смени чипа и/или платката с тази от старото табло има шансове. Не съм разглеждал как се кодират импулсите. Вероятно има и друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...