Jump to content

Преминава на бензин а газ има


Recommended Posts

Здравейте,

вече за 3-ти път в рамките на един месец ми прави тоя номер.

Пасат 1,8Т ГИ Ловато

Паля(на бензин винаги) и тръгвам, и колата си минава на Газ, обаче след малко може и веднага след това прехвърля на бензин. Аз пак си натискам копчето, тя автоматично си минава на Газ и после хоп пак същата работа. И така неизвестен брой пъти, и след някое време се оправя, и няма проблеми една две седмици, и после пак.

Просто не стига газ явно и тя си минава на бензин, а Бутилката е почти наполовина пълна. Не знам дали е определящо, но ми се струва, че и трите пъти ми го прави все когато съм изхабил малко повече от половината газ в бутилката.

Къде е проблемчето?

Поздрави

Редактирано от ipget
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, смениха ми един филтър на 12000км. Диаметър около 60-80мм мисля че беше. Само един - друг филтър на ГИ не съм сменял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май при ГИ са три филтрите, обикновено се задръства най бързо първия откъм бутилката. Но нека да кажат по-компетентните от мен в тая област.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е на 14 000 и току що отворих филтъра, вътре беше много зле.

Случайно да знаете какъв е размера на филтъра на Дрийм Джет, защото моя леко изчезна под двигателя :hilezh:

Редактирано от Evgeni K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето може би решението на проблема.

Днес ходих в Газ Сервиза където ми слагаха ГИ.

Закачиха я на компютъра и се оказа, че температурния датчик на газовата се е побъркал. Показваше, че температурата на редуктора е 140 градуса. Смениха го и сега ще видиме дали всичко е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Днес смениха Тялото с ПАМ сензора и нов филтър. Точно от МАП-а май беше цялата работа, но ще видиме.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Погледни жиците покрай компютъра на газта,може да има някоя прекъсната.И аз имах подобен проблем с преминаване на бензин от самосебе си и се оказа че една от дестките жички беше прекъсната на едно място.Това го установи майстора след доста играчка да замерва една по една всичките жички.Казвам ти за да не се набутваш с разни филтърчета и други части.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...