Jump to content

Плат на тавана


sokola

Recommended Posts

Днес като подкарах колата останових, че плата на тавана е увиснал от плафона отпред до плафона отзад на Б4 авант. Много е гадно, стои като похлупак.

Давайте идеи как да го възстановя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес като подкарах колата останових, че плата на тавана е увиснал от плафона отпред до плафона отзад на Б4 авант.  Много е гадно, стои като похлупак.

Давайте идеи как да го възстановя.

Правил съм таван на Б3. колата ти е с шибидах нали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е с шибидах, а и да е какво е значението, интересуваме какво да направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процедурата е доста трудна. Значи първо се сваля тавана, маха се стария плат отдолу те чака изгнилия дунапрен, внимавай много цапа. След това тръгваш по магазините и търсиш подходящ плат. Аз като търсих ми показаха мостра на оригинален плат със залепен на него дунапрен, но нямах време да чакам да ми го доставят. Купих си плат, купих Ц200 и хелми. След като изчистиш тавана от дунапрена започваш да лепиш плата, като се започва от средата, назад и след това напред, стъпка по стъпка, а не наведнъж. На равните участъци използваш Ц200 а там където има профили покрай дръжките и сенниците използвай хелми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие бих ти помогнал, но си много далече. Питах те дали си с шибидах, защото ми е направило впечатление че Аудитата с шибидах са с тавани тапицирани с плат, но явно не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се демонтира плата? Платът ми е здрав и мисля да го изпозвам. Мисля, че дунапрена отгоре е добре и не се рони и само със залепяне трябва да стане. Ц200 ли да изпозвам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те отчайвам но едва ли дунапрена е добре, най-добре можеш да провериш, като натиснеш с пръст тавана остава ли дупка или не, ако е заминал дунапрена ще остане дупка. Но според мен дунапрена е заминал. Сега, не се демонтира само плата а целия таван. Ако смяташ да го правиш, пиши и ще ти го обясня подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле това ще е голям гърч със свалянето му, дай обяснение ако можеш.

Редактирано от sokola
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамка му че не мога да ти помогна лично, ама много си далече.

Сега първо махаш сенниците, след това махаш декоративните пластмаси на задните колони (не тонколони) а колонките, те са на щипки хващаш и дърпаш внимателно. изваждаш тавана от гумения канал отпред и отзад до стъклото. Самия таван е залепен с едно особено лепило за ламарината, цаката му е да си навреш ръката м/у тавана и ламарината и внимателно разлепяш. Когато го поставяш го залепи за ламарината с хелми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам същия проблем 1:1,

отиваш на автотапицер - в софия ги има много!

може да ти вземе от 50 до 150лв за плат + работа,

другия вариант е да си купиш само плат от него и да се мъчиш с ц200 ц300 или поксипол - се тая...

Редактирано от vAiO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да почна да го правя тавана го дадох на тапицер, шибани некадърници само изхаби плата и ми каза че това е най-доброто което може да се направи :flipoff: Отидох купих си нов плат разлепих творението на тапицера и си го направих сам фекта беше поразителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След много търсена на добър автотапицер се оказа че цената е от 160 до 200 лв.

Хората като чуят за Б4 или 100-ца и цената става по 2 или 3 от стандартната.

Повече подробности след като я взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги и аз го имам сащия пролем ама само на шибедаха и то от задната страна сас какво да го залепя? и дали ще хване защото дунапрена е танак и се рони ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен е същия проблем само плата на шибидаха ако някой има идеи с какво да се залепи да казва иначе на едно място ми искат 30 лв. с нов плат ама ще стане разноцветен тавана :gmorning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен е същия проблем само плата на шибидаха ако някой има идеи с какво да се залепи  да казва иначе на едно място ми искат 30 лв. с нов плат ама ще стане разноцветен тавана  :gmorning:

Слушай сега и шибидаха съм правил. Щом искаш да е с оригиналния плат, сваляш шибидаха (той се сваля елементарно) после махаш плата, изпираш го за да падне дунапрена и после го лепиш хелми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаиде даите няква схема или упатване как се сваля тва ида с го  оправя

Кое, шибидаха или тавана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шибидаха и по точно само тази част която се повдига/правоъгълника по средата/ на 2-ра степен а не целия

Редактирано от ice_man
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шибидаха и по точно само тази част която се повдига на 2-ра степен а не целия

Това дето се вдига на втора степен не се сваля, сваля се целия шибидах, но незнам, като ще сменяш само там плата, защо изобщо ще го сваляш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами освен да го разлепя на цяло и да изстържа дунапрена от дази част и да пробва да го залепя след като неможе да се свали само това А иначе как се сваля целия шибидах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Вариант 1. Автотапицер - 120 лв. - смяна на палта. Намира се в началото /до светофара/ на улицата, която е срещу БИЛА на Несторов , до военна болница.

Вариант 2. Копуваш от Бриколаж лепило / вносно, в тубичка като спрей, около 7-8 лв./. Лепиш отлепения плат като пръскаш от лепилото и изтегляш с парцал./както лепиш папети./ Лепилото е безцветно и не прониква през плата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...