Jump to content

Бял пушек при загрял мнотор -2,5 ТДИ


Recommended Posts

Здравейте колеги,

От скоро съм горд собственик на Ауди А4 2,5 ТДИ 99г.,да обаче ми се случва нещо което не мисля че трябва да е така.Колата си върви перфектно ,без забележки само че от време на време започва да пуши доста наситен бял дим.Не го прави постояно а общо взето когато пожелае.Не усещам разлика в тягата (когато се случи това) общо взето нищо друго не се случва освен че започва да пуши.Това може да продължи и 1 а може и 5 мин. след това се оправя от самосебеси както си седи на празен ход мотора.И най интересното е че това се случва и когато двигателят е загрял а не студен (потчертавам последното защото когато се допитах до приятели имащи дългогодишен опит с дизелови двигатели всички казаха че ако го прави сутрин когато е студена са подгревни свещи)

Ако някой колега има опит с подобен проблем ще помоля да пише. :hilezh:

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти губи антифриз примерно ?

А със студения старт как е ?

Ами не интересното е че не губи антифриз а при студен старт поне не съм забелязал да го прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо по мотора(звук клатене) или оборотите , променя ли се , като вземе да пуши?

Щото , ако е така е помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо по мотора(звук клатене) или оборотите , променя ли се , като вземе да пуши?

Щото , ако е така е помпа.

не нищо друго не се променя осовен че пуши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картерна вентилация или гумички на клапани.Друго няма какво да е.И при мен пушеше и беше от картерната вентилация. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картерна вентилация или гумички на клапани.Друго няма какво да е.И при мен пушеше и беше от картерната вентилация. :rolleyes:

ИЗвинявам се за може би глупавите въпроси но това ми е първият дизелов автомобил(въпреки че винаги съм имал желание да имам такъв) и не ми е много ясно там някакъв филтър ли има или какво?

Как точно се отстранява проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картерна вентилация или гумички на клапани.Друго няма какво да е.И при мен пушеше и беше от картерната вентилация. :flehan:

Точно от филтъра на картерната вентилация се оказа колеги имах проблем и с едно късо въздуховодче на турбината беше спукано,смених ги и сега колата полетя без грам пушек.

Целият ремонт ми струва 200 лв. (140 лв филтъра)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...