Jump to content

Ауди А4 2.5 ТДИ


Recommended Posts

Здравейте колеги,

Никъде не можах да открия в темите нещо по-конкретно от това което ще ми трябва да знам. Харесал съм си Ауди А4 2.5 ТДИ 98г. Автоматик 5000 лв. Видях колата наживо, няма забелжки по външния си вид, отвътре изглежда като буквално нова, но цената доста ме изненада. Другото нещо което забелязах е, че и липсва капака на двигателя. А именно двигателя изглежда като чисто нов. Като цяло съм заделил бюджет между 5500/6500 лв. Задължително трябва да е АВАНТ, и след 01.1998г. Предпочитам да е: новия климатроник, червеното TDl, С-ковия волан, и най-вече голямото ФИС табло! Знам, че критерия ми може да се нарече доста взискателен, но не смятам че такава кола е неокриваема. Като се има предвид, че най-много държа на голямото ФИС табло, другите неща може и да ги преживея. Бихте ли могли да ме посъветвате, какво да очаквам от този двигател? Неща който бих искал да знам на първо време са:

1. Разход на гориво градско - знам, че е доста "отегчителен" тоя въпрос, но който има някакви впечатления да каже.

2. Консумативи - ремъци, ролки, масла (абе като цяло поддръжка в лева на година, без да се троши нещо допълнително)

3. Най-често трошливите неща на автомобила - Валове друго?

4. Мога ли да бъда сигурен в тоя двигател, че след като е минал диагностика значи всичко е наред? Или има и "backdoor" който може да ми съсипе живота?

Може и да не е точно 2.5 ТДИ, но само в това се заглеждам от дизелите на Ауди. Не съм карал 1.9 ТДИ, но въпреки това ми се струва мудничък с тия 110 к.с. (правя това заключение, тъй като в момента имам Ауди А4 1.8 АДР 125 к.с. и ми се струва мудничка) Ако много ме наплашите с тоя 2.5, следващото към което бих се насочил е 1.8Т. Благодаря предварително на всички отзовали се.

П.С Не смятайте темата ми за спам! Знам, че има много пуснати такива, и също знам, че "дизелистите" ще защитят двигателя си, както и ,че "бензиналистите" ще го оплюят. Искам конкретни,искрени,изпитани мнения и препоръки.

Редактирано от Kiryakov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега със сигурност ще те наплашат.Аз имам такова Ауди и съм много доволен от него като изключим поддръжката която е към 1000лв.(ремъци,ролко,водна помпа).Проблеми има във валовете и турбините.Аз лично смених турбо и валовете са ми перфектни.Разход градско на яко каране като стрелката не и давам почивка(не пада под 2800-3000 оборота) ми дава към 9.5-10,а извън градско с каране по магистралата не по малко от 160 ми дава между 8-9.Ако се кара до 110-120км/ч направо души нафтата.Според мен е динамичен мотор,но нали знаеш,че като ти тръгне славата на криво и така си продължава.

С тази скоростна кутия може да береш ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не държа да е автоматик по-принцип. Не съм я карал, нищо сериозно като цяло. Просто ми хареса доста, влезнах вътре, помолих да ми отворят капака да я видя все пак. От Горубляне е, беше първото Ауди 2.5 ТДИ което видях в този ден. Ако се стигне до покупка със сигурност ще я карам на диагностика и стенд преди това. Не е удряна, доста стегнато си изглежда. Обаче би трябвало да и има нещо, няма как просто на тази цена така добре изглеждаща отвътре и вън кола да е читава :motz: Да допълня, че е С-волан, голямото ФИС Табло, безупречен махагон, както и салона. Не ми се връзва некак си..

Редактирано от Kiryakov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не беше на Горубляне щеше да изглежда по реалничка.Нещо ме съмнява.Като се види на комп и отдолу ще стане ясно :motz:

Трябвало е да го питаш човека за проверка да видим какво щеше да каже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не си търсил достатъчно,щото то и от бегъл прочит става ясно кво е мнението за тоя мотор ,викат му душегуб,ко не си разбрал още.Дали са прави не знам,но и не искам да проверявам,а ти ако си решил пробвай и ги опровергай злите езици дет не го харесват.Всъщност не е лошо да го пробваш "мудничкия" 1.9 ТДИ ,може и да ти хареса,твърдят,че с чип не отстъпвал много на стоковия душегуб,а не бил чак толкова проблемен .Всъщност не е лошо да преосмислиш критериите си ,примерно вместо големия фис,дет на тея години е доста вероятно ,да не свети в пълния си блясък,да се напънеш още малко и да търсиш прилична фейслифтова В5 с помпа-дюза мотор или 1.8 Т,в добро състояние без да държиш ,чак толкова на "Големия" фис.

Редактирано от 4ring avus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега из форума се носят легенди (основателни или не не мога да кажа) за следните проблеми:

1) Валове както вече си се информирал - за справка: душегуб, кашкавалени валове и т.н. :o

2) Турбо - има гадния навик да се "окотва" :D

3) ГНП - някакъв транзистор гореше и някакви клапани май се скапваха

4) Предното окачване - без коментар :bia: ~300лв комплекта предница се продава тук из форума

5) Скоростна кутия (ако е автоматик)

6) Обслужването е дебеличко - дебело, дебело, колко да е дебело ... едно 1000-1500 :)

За други сериозни проблеми не се сещам :) Но те тези са достатъчни да хвърлиш едни 2х цената ако се случат :)

ПП: Не, че много им разбирам. Просто доста почетох из форума като я вземах моята каручка :)

ППП: А и филтъра на картерните газове се сменя въпреки, че май след 2000 вече са с пластмасовия филтър и няма смисъл...

ПППП: Абе защо му викаха душегуб ? Заради валовете или заради течовете на масло ? :)

Редактирано от d00mEr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя, има явно проблеми, но те се свеждат до валове.

Всичко друго, според мен, може да те споходи и с други модификации.

Скъп е за поддръжка, не върви кой знае колко... бавно се развърта... автоматика е муден, градско гори над 10.

Извънградско бях много доволен - 6-7. Ако ще караш главно в града - няма смисъл да го взимаш.

Ако е с ръчка предполагам, ще е по - добре.

Като цяло бих ти препоръчал да се насочиш към 1.9TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...