Jump to content

Мнения/съвети за фотоапарат


Recommended Posts

Колеги, тъй като съм пълен лаик в тази област, моля за ценни съвети и насоки!

Харесал съм това:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog...0#slides-pane-0

Заслужава ли си? Има ли по-добри оферти в този ценови диапазон (300-400)?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре вземи някоя турбо-сапунерка, поне тялото е компактно, този Канон е голям, а електрониката му е като за сапунер... или не е чак толкоз голям?

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре вземи някоя турбо-сапунерка, поне тялото е компактно, този Канон е голям, а електрониката му е като за сапунер... или не е чак толкоз голям?

А коя турбосапунерка е компактна? :steinigung:

Всъщност този канон си е турбосапунер. Според мен не е лош.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре вземи някоя турбо-сапунерка...

Предложения...???

...този Канон е голям... а електрониката му е като за сапунер... или не е чак толкоз голям?

Голям, голям, колко да е голям - размери: 113.3 x 73.2 x 45.8 мм. Е не е като някой мега-турбо-хипер слим фотоапарати, но пък и аз не залагам на визия, а на що-годе някакви по-добри характеристики, качество на снимки, zoom.

...Според мен не е лош...

Радвам се, че мастерите от "Фото място" се включват! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе канона не е лош, не е и много голям.

Аз като се сетя за турбо сапунерка се сещам за TZ серията на Лумикс или HX5V на Sony и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е значи сам си даде отговор току-що. Вземай канона и няма да съжаляваш смятам. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са те насочили - втора ръка DSLR (независимо от марката и модела) ще ти даде повече от който и да било сапунер, турбо-сапунер и т.н.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш на супер качество, ДА огредално рефлескните са много по-добри, ама и те си имат недостатъци!

Към фотоапарата върят и една торба аксесоари (светкавица, обективи, оптики, батерии и т.н.), трудно ще направиш свестна снимка ако си (както казваш) лаик. Ако не държиш да снимаш за NG, а искаш просто да си снимаш от време на време някоя и друга снимка за семейния албум вземай канона - за този бюджет няма да намериш по-добро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към фотоапарата върят и една торба аксесоари (светкавица, обективи, оптики, батерии и т.н.), трудно ще направиш свестна снимка ако си (както казваш) лаик.

това са глупости

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое точно са глупости?

При сапунерите е достатъчно да преместиш режима на авто и да си правиш каквито искаш снимки - на тъмно, светло, пейзаж, портрет. Имаш си приличен зум, всичко си е просто и всеки от семейството ще си снима на воля, "някакви" снимки на които ще се кефат след време в албума! Докато с огледалнорфлексен??? Не е ли необходимо от допълнителна светкавица ако искаш да правиш вечерни снимки? Ако искаш 12х зум? Ако искаш широкообхватна снимка, или пък макро? Да не продължаваме с полемиката, аз в никакъв случай не твърдя, че сапунерите са по добри! Разликата е за КАКВО ТИ ТРЯБВА!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледало рефлексния апарат има много по добри вградена светкавица, зум и авторежим на снимане. Единствения минус е по големия размер на ДЛСР-а.

Eто ти линк за Д40 да прочетеш за авторежима му и за вградената светкавица.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и втора ръка...

Колата ти от магазина ли я купи?

А возиш в нея семейството си, нали?

Не е толкова страшно втора ръка фотоапарат, а и излизат и предложения с остатъчни гаранции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но бих си взел нов опел вместо втора ръка А8

Добре, но не казвай, че опела има екстри, които осмицата няма.

По темата ето един фотоапарат в тоя ценови диапазон и с четири месеца остатъчна гаранция.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за 400лв едва ли. А и втора ръка...

Кое е едва ли?

Автоматичният режим и вградената светкавица на dslr ли ли? :stupid:

Батка, явно не си много в час. Що не вземеш да се въздържиш да даваш съвети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А клип може ли???

То ако съм в час ще пиша в други форуми за фото...Батка!

Ето някой е написъл нещо http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...42863&st=30

Редактирано от marto777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето някой е написъл нещо http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...42863&st=30

Тоя някъв спец ше дойде и той :stupid:

Няма такова нещо като auto mode на dslr.

Ае батка ти пипвал ли си друго освен сапунер?

HD клипове снимам и с телефона си. Не ми трябва фотоапарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето някой е написъл нещо http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...42863&st=30

По-малоумна и несериозна теза не бях срещал скоро.

Нека да не се съглася с тази смешна статия от гледната точка на човек имал преди турбосапунер (от най-големите), а сега DSLR:)

А за видео - ми те сегашните entry-level DSLR снимат доста прилично 720p видео......, не че ми трябва.

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...