Jump to content

Какъв сателитен ресивър с HDMI изход?


Recommended Posts

Държи на карта щото се е набутАл вече месечни вноски при Булсатаджиите и сега му е вътрешно като му казахте, че картата е абсолютно излишна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

RX bytes:145316003 (138.5 MiB)  TX bytes:1844747470 (1.7 GiB)

RX гледай, ТХ е толкова понеже съм гледал от лаптопа , това е за близо месец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все сложни неща

До тук "разбирането от линукс" се изразява в качване на три конфиг файла по FTP през ftp клиент за windows.

Похвално. :(

Мдаааа..... българинът много обича да обяснява в колко много сложна материя е професионалист.

Поучаващият другите сте Вие г-н гуру на сателитната техника. Вие сте и обясняващият как няма да се справят без вашата професионална помощ.

Виждал съм много такива като Вас. В много области.

Я да Ви попитам... Вие ли ли ни убеждавахте, че за шеринг са необходими поне два мегабита интернет свързаност? :(

Мдааа...историята продължава...вари го-печи го...тъй ще е... много си приличате с радио Ереван... :bia:

Видите ли моите клиенти са много недоволни след консултациите ми за основните разлики между стандартни приемници, линукс приемници със затворен и отворен код.

Нека човека да си вземе приемника. (мой съвет е да не си взема китайски 800, риска е много голям. Немския 500HD е по-добър вариант) Нека да се пробва да инсталира софтуер, сетинги, плъгини, настройки и тем подобни неща. Ако успее без чужда помощ - евала, свалям му шапка!

Но е голяма вероятността да е един от многото, които след седмица-две се връщат в магазина за обучение... Имал съм и случаи, в които са искали да си продават приемниците, защото не работили...а други си плащат за поддръжка, защото нямат желание да "разбират от линукс".

Я да Ви отговоря...Вие като ползвате шеринг, интернет свързаността само за това ли използвате? :(

@georgid

За китайски приемници е трудно да се говори за стабилност на работа, затова ще ти отговоря за оригиналните.

1.На ДМ800 без проблеми върви Irdeto карта на Булсат, след като се конфигурира дадения софтуер за карточетеца.

2.Ако приемника не е вързан за нет-а, вариантите да се гледа който и да е провайдер е да има карта в приемника или да му се вкарват ръчно ключетата в емулатора. Последното е много досадно и бързо омръзва.

3.Ползването на карта в линукс приемник е донякъде лично решение. Приемниците без проблеми работят едновременно с локалната карта и с външни линии. Някои държат активна карта в приемника си, когато интернета им не е добър и връзката към даден сървър прекъсва често. Други трябва да имат карта в приемника си, защото сървъра е тип "спайдер", демек картите се споделят директно между потребителите.

Масово приемниците се използват само като клиенти на сървъри. За целта ти е необходим стабилен интернет, "продуцент" и поне да знаеш как да си настроиш приемника. Разбира се "продуцентът" иска и някой хонорар... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вари го , печи го, то профито продължава да си ляля как нищо не можело да стане без него и професионалните му съвети за качване на конфиг по фтп :bia:

Дерзай бе професионалисте.

Пожелавам ти опашка от балами пред магазина ти да ги консултираш.

Я кажи пак за сеченето и дали си сигурен колко трафик дърпал CCcam.. :(

CCcam дърпа голям трафик и под 2 Mbps започва да "сече". Също така не понася и прекъсвания на връзката.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=66319&view=findpost&p=985899

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държи на карта щото се е набутАл вече месечни вноски при Булсатаджиите и сега му е вътрешно като му казахте, че картата е абсолютно излишна.

Всъщност не съм се набутАл. Платил съм 6 вноски минали са 2 остават 4 = 60лв. Тези пари за мен не са проблем. Проблема е че плащам 12лв за 2ГБ трафик интернет. Ей тука вече става дебела работа. Затова предпочитам да си плащам на булсата. В България и аз съм на неограничен за 30лв на м месец но не съм в България това е проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че плащам 12лв за 2ГБ трафик интернет. Ей тука вече става дебела работа. Затова предпочитам да си плащам на булсата. В България и аз съм на неограничен за 30лв на м месец но не съм в България това е проблема

2 гигабайта на месец ли е тва? Ако ги оставиш само за приемника ще ти трябват години за да ги изхарчиш, а не месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A за шеринга колко плащаш на месец

То ако дърпа толкова малко за какво ми е бърз интернет 2мегабита?

Редактирано от georgid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е 15 бита/с, това са 165 МБ/денонощие. За нас е нищо, но човека плаща дебело за трафик.

Съответно сигурно е през нещо мобилно и може да е латентно и да не работи шеринга добре.

Шеринга по цял свят се движи от 20 до 40 лв, приравнено в наши пари.

(кбита исках да напиша горе)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак да напиша единия приемник колко трафик прави , гледайте RX само:


root@dm800:~# uptime && date
09:34:25 up 25 days, 16:31, load average: 0.27, 0.35, 0.36
Sat Jan 8 09:34:25 EET 2011
root@dm800:~# ifconfig
eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:09:34:28:E2:E2
inet addr:10.11.16.212 Bcast:0.0.0.0 Mask:255.255.255.248
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:1892946 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:1755015 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:151534004 (144.5 MiB) TX bytes:1847748482 (1.7 GiB)
Interrupt:16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега едно англичанче ми писа на майла. Иска ми 20 паунда на месец за шеринг и имам достъп до сумати сателити. Тъй като чинията ми е обикновенна булсатска и няма мотор тая оферта ми се струва безсмислена. Няма ли някой евтин шеринг само за българска телевизия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вари го , печи го...

Блазе й на държава с поданици като тебе...подигравки, сарказъм, арогантност, плюене върху чуждия труд...все неща определящи ни като "велика" нация...Евала!

За n-ти път ще твърдя (защото е от опит), cccam дърпа голям трафик в сравнение с другите cam-ове. Задължително иска стабилност и бързина на връзката...в противен случай фризването и прекъсването обезсмисля мероприятието...

Velas, я кажи на какъв hardware върви този линус? Може ли да подкараш ssh на DM800HD?

Не успях да разбера точно въпроса. А и не съм специалист по линукс, въпреки подигравателните твърдения на JVV.

сега едно англичанче ми писа на майла. Иска ми 20 паунда на месец за шеринг и имам достъп до сумати сателити. Тъй като чинията ми е обикновенна булсатска и няма мотор тая оферта ми се струва безсмислена. Няма ли някой евтин шеринг само за българска телевизия?

Има, ще ти дам координати на лични или на скайпа.

Редактирано от velas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За n-ти път ще твърдя (защото е от опит), cccam дърпа голям трафик в сравнение с другите cam-ове.

Прост въпрос:

Колко?

По-горе са ти показали конкретни стойности, направи го и ти. Иначе е ляляне като обикновеното ти.

Е сега не бил спец по линукс. ...

Нали трябвало да си спец за да настроиш приемник? :jump:

Как си настроил стотици приемници?

Не успях да разбера точно въпроса. А и не съм специалист по линукс, въпреки подигравателните твърдения на JVV.

Човекът те пита как се включва ssh сървър на dm800.

Нека ти подскажа за gemini примерно.

Blue pannel>extras>ssh

...подигравки, сарказъм, арогантност, плюене

Спри да пишеш високопарни ''професионални'' тъпни и ще избегнеш подигравките.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спец по линукс го написа ти. Никъде не съм твърдял, че съм такъв или, че ползвател на линукс приемник трябва да е...

Сега чети внимателно:

На всеки, който ползва линукс приемник, ще му е необходимо да учи линукс, за да може сам да си преинсталира и конфигурира приемника. Колкото повече научи линукс, толкова повече ще се възползва от възможностите на приемника.

А за cccam-a:

Не държа толкова дълго включена дадена линия или cam, още по малко да засичам трафика им. Преди време засичахме трафика на различни емулатои и cccam-а беше с почти двойно по-голям трафик от останалите.

Най-важното за такъв вид връзка е скоростта към сървъра. Ако си на бавен или нестабилен интернет, няма да гледаш нормално. Често на клиенти се е налагало да си сменят нет-доставчика, за да гледат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спец по линукс го написа ти. Никъде не съм твърдял, че съм такъв или, че ползвател на линукс приемник трябва да е...

Я пак?

На първо място трябва да решиш дали ще имаш време и търпение да учиш линукс, за да си вземеш такъв приемник (DM500,DM800...IPBox910,IPBox9000...VU+Solo,VU+Duo...и пр.) или ще заложиш на

А за cccam-a:

Не държа толкова дълго включена дадена линия или cam, още по малко да засичам трафика им. Преди време засичахме трафика на различни емулатои и cccam-а беше с почти двойно по-голям трафик от останалите.

Е нали под 2Мбпс почвала да сече? Как го разбра като не си засичал?:)

Най-важното за такъв вид връзка е скоростта към сървъра. Ако си на бавен или нестабилен интернет, няма да гледаш нормално. да гледат...

Колко бавен? Колко трябва да е скоростта? :bia: Нали не си засичал и не знаеш какъв трафик правят емулаторите?

Погледна ли по-горе колко трафик прави месечно един дм800? Сметна ли колко "бърз" интернет му трябва.

Абе въобще някои неща са ти мъгла. Айде спри да се излагаш вече. Тези неща ги разправяй в магазина си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш...ти си царя, господаря и цялото войнство... щом като си пускал десетки и стотици линии на различни нет-доставчици, не мога да се меря с тебе...

Интересно ми е как се справяш с отдалечените сървъри и картите на NDS след 4-то ниво, ама като събера смелост ще те питам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...