Jump to content

Радиатор - нов китайски или стар германски ?


Recommended Posts

Разбира се, че нов радиатор! То е ясно, че втора ръка вече си имаш. Що се отнася за китайските, лично мнение, но половината свят си изнесе производството там и не се случват някакви катаклизми от това. Имайте предвид, че могат да произведат невероятно качетвени неща, на невероятно ниски цени.

Това, че някоя фирма си е изнесла производството там никак не значи, че произвежда ментета.

Степенуването:

1. Бер-Хелла (има китайски, ама в зависимост от модела и педназначението може да е и френски и друг)

2. Ниссенс (почти 100 % са китайски внасяните у нас)

3. "италиански", "белгийски" - по-добре да се вземат от горенаписаните, но и цената на тези е 2 пъти по ниска обикновено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този на парното ми беше нов немски Бер-Хела и пак му липсваше дунапренено- силиконовата заливка около двете тръбички. Съответно с термосиликон и дунапренови ленти се наложи да влезем в ролята на скулптори с Ваското 1 :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и?! Да не мислиш, че другите ги правят с такава "заливка"! Аз си сложих на Бер такова радиаторче - никакви проблеми, какво има да се прави някой на майстор (моите уважения - Ваското е супер и ми е приятел), много добра изработка си е радиаторчето, бая пари е, с домакински силикон се прави уплътняването. 2 часа за целия процес. 150 лв за труд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Надявам се да нямам проблеми и занапред с китайския радиатор, с този на парното съм убеден, че няма да имам :bia:

П.С. Васко ми преподреди цялата инсталация, бандажирахме, махнахме излишните паразитни кабели, оправихме куплунга на музиката, профилактирахме системата на чистачките и смяната определено си залсужаваше махането на цялото табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих радиатор от NISSENS. Имаше възможност да избера дали да е "европейски" за двеста евро или да е китайски за 200 лева. Рискувах и си купих китайския вариант - все пак ги продава NISSENS. Пасна идеално и си работи перфектно повече от 2 години.

Китайските стоки са грубо два вида:

- качествени които струват колкото европейските стоки;

- некачествени но безумно евтини.

Втората група стоки е за тези дето обичат евтинийката и правят невероятни компромиси за да са на далавера.

А дилъра на VAG продава качествена стока на доста завишена цена. Но като я плащаш си купуваш и спокойствие ;-)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не разбрах тука за карета ли говорим или за радиатори. Аз също монтирам радиатори на ?.?.Group и до сега не съм имал никакви забележки относно качеството.

Естественно че новият радидатор е в пъти по-добър от старият, който не знаеш от кой бастун и как е каран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет момчета, колегата сигурно вече си е купил радиатор, но...

От 2 седмици (и 1500 км) карам с нов радиатор - мисля, че е китайски, купих го от СоФрост до Мото Пфое (Люлин).

Няма течове и изглеждаше доста добре като изработка когато го слагах.

Цената беше 80 лв.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайския взех и аз.104лв., но го взех за 80, с отстъпка.Забравих марката, трябва да погледна кашона. I** беше нещо си, но не мога да се сетя.

Миналата седмица го сложих, единственно ми направи проблем датчика за температурата на водата, беше му се опекла гарнитурката и взе да капе, подмених я с О-пръстен от един ВиК магазин, имам около 100-тина км. до сега, няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...