Jump to content

Проблем с разхода на A3


fr33land3r

Recommended Posts

Здравейте, колата ми е A3 1,8 125 к.с. Започна да харчи много, закарах я на диагностика и излезна ламбда сонда като проблем. Смених я и колата заработи по - добре, по - тихо, но разхода е почти идентичен (15/100 без изобщо да я ръчкам). Имате ли идея от какво може да е или къде да си закарам колата, за да се разбере със сигурност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сестра ми кара същата а3-ка. Гарантирам ти че тя кара по-спокойно и от теб. Разхода е да не кажа същия... почти същия. за градски условия говорим естествено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял ли си скоро въздушен филтър? Аз чесно да си кажа, го бях позабравил доста време, пък бая си карам колата, та поне при мен бутна с 2-3 литра на 100 разхода (признавам, че и крака ми е от "по-тежките")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е AGN мотора - пак 1.8 125к.с. т.е. да не е даже същия - 11-12/100 софийско каране. Карам умерено, но понякога бая си натискам газта. Нормално е да е до 13/100, но 15/100 ако е без турбо е много - има някакъв проблем нещо. На мен разхода през зимата ми падна дори повече откакто смених термостата, понеже преди загряваше за 15-20мин., а сега след 7-10мин. е на 90 градуса стрелката, а знам, че докато не се загрее двигателят пуска повече гориво респективно като се загрява по-бързо става и по-икономична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите ! Термостата е идея.. не знам дали само така ми се струва, но след смяната на сондата не само работи по - тихо, но и загрява по - бързо, но ще го проверя. Филтъра е на 7 хиляди километра, скоро идва време за масло и филтри... Имам и резонаторно гърне за смяна, то вдига ли разхода ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите ! Термостата е идея.. не знам дали само така ми се струва, но след смяната на сондата не само работи по - тихо, но и загрява по - бързо, но ще го проверя. Филтъра е на 7 хиляди километра, скоро идва време за масло и филтри... Имам и резонаторно гърне за смяна, то вдига ли разхода ?

Не съм на 100% сигурен, но си мисля, че може да го вдигне (било то и незначително)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:respekt: карам А3 125 к.с

повече от 13/100 разход и то зимно време не съм имал има нещо гнило :rotcol:

:2gunsfiring_v1: както казаха колегите виж за термостата

чукни климатроника на 51-ви канал и виж там ако показва 87-92 градуса какво ти показва стрелката на таблото ако е по малко от 90 градуса май ти е за смяна термостата

<_< при разичните модели А3-ки температурата на двигателя е на 49-ти или на 51-ви канал погледни и двата канала ще ти стане ясно кой е с температурата на двигателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, след смяната на термостата, масло, филтри и т.н. с 20 кинта 95 минавам точно 100 километра :bia: Отново благодаря за помощта !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...