Jump to content

Recommended Posts

Колеги,някой има ли впечетления за тези гуми Hankook,знам само че са южно корейски,предстои ми купуване на 4 броя летни гуми размер 205/65/15 и марковите са доста скъпи а тези са що годе на приемлива цена,но дали са качествени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,някой има ли впечетления за тези гуми Hankook,знам само че са южно корейски,предстои ми купуване на 4 броя летни гуми размер 205/65/15 и марковите са доста скъпи а тези са що годе на приемлива цена,но дали са качествени?

Чувал съм добри отзиви за марката,пък и новото си е ново

Редактирано от Андреан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с такива съм се завъртал на завой карайки джип с 30-тина километра в час на Хасфалт. След признанието и на баща ми дет беше негов джипа че и той....-просто му купих нови бриджстонки и тоя кахър отиде в небитието... Това са ми впечатленията от HANKOOK. Много силикон имат.

Редактирано от Michael Petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не е добра реклама.... :zustimm: иначе там откъдето мисля да взимам гуми е :http://www.avtogumi.bg/oscommerce/

а Fulda как са? все пак са немски...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а Fulda как са? все пак са немски...

Hankook- в сравнението в последния брой на АвтоБилд,се класират за следващия етап при избора на "идеалната гума",за разлика от "Kumho" (и двете марки са Корейски).Теста е прост-който спира от 100км.ч. ,над 40м метра(сп.път) на сухо и 50м. на мокро-отпада.

А да попаднеш на Фулда made in Germany е почти невъзможно.Обикновенно са Словенски или Турски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните Фулди които си поръчах от avtogumi.bg

са made in Germany с "дот" месец преди поръчката.

Извадил си късмет,значи!

Аз есента си взех 4-ри Супремо,но са Словенски,Вчера един приятел се взе летни Фулди от Диана-турски!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си зимни и съм доволен , сега мисля да си взема и летни Ханкоок но само се колебая за модела ЕВО12 ИЛИ К 115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моето питане се оказа че Fulda са произведени в Тайван,но ми обясниха че няма значение къде са правени,целия процес е автоматизиран...сигурно е така,не споря...просто се чудя дали си Hankook или Fulda,защото Bridgestone,GoodYear,Michelin и т.н. вече са с много големи разлики в цените

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера свалих зимните и сложих 4 броя В12 Ево на Ханкуук. Не че за двеста километра имам кой знае какви впечатления, но на първо четене мога да кажа, че возят сравнително комфортно и не шумят много. Конти Спорт Контакт 2, които изхвърлих бяха по-шумни, но пък и бая годинки и километри са минали, така че сравнението не е много адекватно. На повечето тестове В12 се представя сравнително добре, а и цената е приемлива.

Ето два линка, на които има потребителски мнения за гуми и някой и друг тест!

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/

http://www.tirerack.com/tires/surveyresults/index.jsp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно са оправили смеските, нали отвориха фабрика в Унгария.

Не вярвам да не са взели в предвид тукашните климатични условия.

Иначе колегата ми е карал корейски ханкук и също казва че няма толкова пластмасова гума.

Все пак и аз не очаквам чудеса, ама гледам че при тестовете в немско пишат позитивни неща.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 5г съм с летни 215/55/16 на Ханкок откъм шум са перфектни,а откъм спиране-обичат да задействат ABS-a :2gunsfiring_v1: Явно сместа им е малко пластмасова,както се изказаха някои колеги.Издържливи са на родните ни пътища /дупки/.Следващите пак ще са такива :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти през цялото време коментирате марки гуми без конкретни модели, което лично мен ме хвърля в шах с пешката още в трети ход, дет' се вика. Да отписвате или харесвате една фирма като цяло си е..... глупаво. Бъдете поне мааааааааалко по-конкретни! :]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за първите сто километра мога да кажа за Ventus Prime К105 следните неща:

Изключително тиха гума, почнах да чувам сега някакви паразитни звуци от колата :zustimm: (ще ги отстранявам с времето).

Много ама много добър хендлинг, останах изумен колата как се подчинява при резки маневри и завиване.

Спира добре (ама то и е нормално за нова гума, или така поне си мисля).

Асиметрията ми допадна много като визия, противно на очакванията ми.

Страхотен борд, джантите практически няма как да ги издера при плътно спиране до бордюр.

За сега толкова, като завали ще дописвам.

П.С

Избрах тях най-вече заради доста челните позиции в тестовете.

Очаквах да пише made in Унгария а се оказаха Корея........ не че има значение.

Дота е възможно най-пресния за модела 5010.

bigk1051011260.gif

А относно пързалянето и абс-а, нямам намерение да ги чакам пет лета ... 2-3 сезона и стига.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колицата на жена ми сложих такива 4 броя миналата пролет /Ventus Prime К105 195/50 R15 / и съм много доволен...тихи с добро пътно поведение и на мокро...за сега нямам забележки по гумите. Меки са на пипане и ще видим колко км ще изкарат. За мойта талига поръчах V12 Evo 235/45 R17 ...трябва да дойдат във вторник и тогава ще коментирам първи впечатления от тях.

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май май си ги слагат на око :zustimm:. Мойте дойдоха сутринта...treadwear-a им е 280....не знам малко ли е, много ли е. Иначе гумите си тежат на мястото...по 11 кила е всяка и са произведени в Унгария с DOT 0911...демек са пресни още. Хващат окото, шарката е готина и са със стабилен борд. Само не знам това че са подсилени /XL RF/ как ще се отрази на возенето...сигурно ще ми изпопадат пломбите, ма с нашите пътища няма начин просто.

PS: Сега като чета за treadwear-a....става за сравнение само между гуми на един и същ производител. Иначе между различните производители работата е "стъкмистика" и може да се окаже, че гуми с 400 са по-нетрайни от такива с 350.

"Тhe problem with UTQG Treadwear Grades is that they are open to some interpretation on the part of the tire manufacturer because they are assigned after the tire has only experienced a little treadwear as it runs the 7,200 miles. This means that the tire manufacturers need to extrapolate their raw wear data when they are assigning Treadwear Grades, and that their grades can to some extent reflect how conservative or optimistic their marketing department is. Typically, comparing the Treadwear Grades of tire lines within a single brand is somewhat helpful, while attempting to compare the grades between different brands is not as helpful."

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пише 320, явно всеки си прави каквото иска.

Бриждстоуна на нисана е с 240 а не е мръднал за две лета експлоатация и близо 40 000 км каране <_<.

А уж трябва да се води че е повече износо неустойчив .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за EVO 12 написах, че е 280....тия дето са като твойте са на другата каляска и не съм ги заглеждал, но предполагам, че също ще са 320....все пак един и същи модел гума е на Ханкук. Иначе разбрах, че колкото е по-висок номера, толкова била по-издържлива гумата....и съответно твърда де.....иначе има разни полу-сликове с рейтинг 50-100 <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Имате ли мнение за тези два модела на Ханкоок.Учудих се че може да се вземат на такива пари.Сравнявам ги със Клебер Крисалп 2

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/w310/19565-p-52052.html

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/hankook/w442-19565-p-54015.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За горните модели конкретно мнение не мога да дам.

Но като цяло от марката лошо не съм видял никак.

Голяма фирма с много добри иновативни решения :gruebel:.

Не напразно ги ползват и за фабрично вграждане и печелят доста тестове.

Това лято малко карах, само 6000км..... но от К105 съм супер доволен от към шум, пътно поведение и сцепление на мокро.

Като ги изтъркам пак тая марка ще купя, цена/качество са доста добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...