Jump to content

Дилема - Pioneer или Alpine


Recommended Posts

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

от днес има малка промяна поради стечение на обстоятелствата...

Абе при мене що не се стичат така обстоятелствата е....? :(

Satriani njoy! :)

Т'ва вече и на мен ми се прииска да го чуя! Кат минааш към Варна усили малко! :dance:

Редактирано от Depp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така.... кратко резюме на направеното.

Вчера монтирах на задната кора колонките Magnat 2160

Напомням, че смених ЦД-то с Alpine CDA-9851R. вместо 9847R

Добавих и един 12" субвуфер на мястото на ски багажника захранен с усилвател Magnat rave 220 2x150/1x300W ( ot стараta генерация ).

Резултата е:

Изразителни високи и средни честоти благодарение на ЦД-то и комбинацията от оригиналните колонки Nokia в предните врати допълнени от 16,5 см. Manat с отделни пищялки отзад. Чувство за мощ чрез субфувера и достатъчно ниски честоти. Magnat-a прибавя допълнително мид-бас към вуфера и ефекта е доста добър. В комлекта вървят и пасивни филтри с възможност за избор между 0, 2 и 4 db. за пищялките. За сега съм ги оставил на 4 но сигурно утре ще ги смъкна на 2.

Общо взето добро попадение за озвучаване от среден ценови клас ( зависи от гледната точка - може и нисък )

Недостатък - като цяло няма но не може да се усили до край. Просто става ужасна разнмазня. Предните колонки не издържат а на задните не съм сложил усилвател и на усилено касетофона не може да ги заклати както трябва. Максималното усилване е около 25 като максимума на ЦД_то е 35. Но и на 25 в колата не се трае. Мен ме задоволява напълно. Ако някои се чуди горещо препоръчвам ЦД-то и колонките. Заслужават си парите.

П.П. Забравих да направя кратко сравнение между 2-та юнита на Alpine.

9847R и 9851R са с напълно еднакви менюта. Разликата е в дисплея и мощноста. 9847R е 4х45W а 9851 е 4х50W. 9847 е с малък дисплеи и диска се вкарва директно през процеп а 9851 е с "флип" панел... т.е. панела се завърта сам за да отвори процема за ЦД-то. Ако говорим за разлика в звученето - има такава. Имах възможноста да слушам 9847 около седмица и при смяната ми веднага се почувства разлика в полза на 9851R. По-изразени високи и ниски честоти ( между другото НИКОГА не ползвам лоуднес ) и определено по-добра динамика...

Единствено не ми харесва особено дизаина на дисплея но ще го преглътна някак си.

На 9851R цветовете са само 2 - зелено и амбър. А на 9847 са 4... зелено, амбър, червено и синьо. Амбъра на 9851 обаче е ТОЧНО като на аудито. А на 47-цата не...

На 9851R има означение "i-personalizе" на панела което би трябвало да означава, че може да се свалят готови настройки за звук или да си направиш такива в сайта на Алпин... да - да - ама не... точно на 9851R не става?! Навсякъде пише exept CDA-9847R.... дано да го оправят. Но ако някой държи на тази екстра - модела е 9853R или по-висок.

Това е. Дано съм бил полезен.

Редактирано от Satriani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даааа, при мен, Италянеца е сложил и за предни и за задни колони усилватели, а не ги е вързал директно към касетофона. Питах се защо ли, но четейки горното си отговарям. Ама понеже, аз много рядко усилвам над зоната на нормално говорене (без надвикване), не съм можел да го оценя. А и кабелите до колоните, са дълги по 1-1.5 метра най-много, което също си дава отражение. Да не говорим, че усилвателите са захранени с кабели по 8-10кв. А горкото касетофонче с 2,5 кв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...