Jump to content

Сваляне на предната броня на Ауди 100 С4


Recommended Posts

След малкия инцидент преди известно време на охраняемия ми паркинг, явно не ми е добре закачена бронята при боядисването и на два пъти ми се откачи от щипката на калника и е крайно време да я закача, дори жената ми направи забележка онзи ден :hilezh:

Та на въпроса- някой свалял ли е предната броня на Ауди 100 С4, за да каже къде са болтовете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болтовете са под решетките на бронята.Падат се точно под фаровете и са нагоре завити за роговете.Шестограми са :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също свалях моята за да сменя радиатора на климатика. Първо ще трябва да свалиш решетките отдолу, после фаровете за мъгла. Зад самите фарове за мъгла (както пише колегата), странично е хваната с по 2 болта и планка, която пада от двете страни. След това отстрани отгоре бронята е фиксирана от всяка страна с по една рапидка навита отпред в подкалника. След като махнеш рапидките има 2 варианта. Единия е да свалиш и подкалниците за да може да се плъзне напред по релсите бронята, но е доста трудоемко. Другия вариант, който ползвах аз е с леко огъване на бронята отстрани да я извадиш от релсите. Става без проблем, но трябва да внимаваш при изваждането, че рязко излиза от релсите и може да ти одере боята на калника. Ползването на помощ от приятел определено е предимство :huh: . После при поставянето обратно първо я закачаш от долната страна на релсата и после като натиснеш внимателно отгоре си щраква и в горната релса. Горе долу това е. Болтовете са за 13 ключе и са по 2 от всяка страна и са на малко кофти място. Забелязах, че под решетките отпред има от двете страни по един болт за ключе 13, който може би държи точно Г-образните планки, които трудно се отвиват. Ако искаш пробвай първо ако развиеш само тях дали няма да се освободи бронята. Просто аз ги забелязах чак след като я бях монтирал и затова не можах да огледам добре дали би се свалила бронята само от тях. Ако става ще е много по-лесно за монтаж и демонтаж на бронята ;) . При обратния монтаж преди да ги притегнеш финално е хубаво да си нагласиш бронята нагоре/надолу и назад и чак тогава да стягаш болтовете.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...